כל הפרויקטים
בירה ליליק
הפרויקט של
אלון פורטר
בואו לעזור לנו בשימור המסורת של בישול בירה לזכר לי (ליליק) מט שנפל במבצע צוק איתן, ולהרוויח את אחת הבירות הטעימות והמיוחדות שתטעמו
101%
3,245
מתוך 3,200
64
ימים נותרו
49
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 24/07/2019

מבשלים בירה לזכרו של סמ"ר לי "ליליק" מט


בואו והצטרפו אלינו בהמשכת המסורת להנצחת שמו של חברינו היקר אשר נפל במבצע "צוק איתן", על ידי בישול בירה הנושאת את שמו ודמותו. 

מטרת הפרויקט

מטרתנו היא הנצחתו של חברנו על ידי בישול בירת בוטיק.

את הבירות נתרום לאירוע לזכרו של ליליק. כלל הבירות שלא יחולקו כתשורה לעוזרים להצלחה ישתו באירוע ההנצחה על ידי המשפחה, חברים מהצבא, מהבית וכל מי שיגיע לחלוק כבוד.

קצת על ליליק


סמל ראשון לי מט (ליליק), נולד ב-20.10.1994 באילת, להורים סמדר ומוטי ולאחים טל, גל וסי לבית משפחת מט.

מינקות התגלה ליליק כפעלתן, אחר ושובב משאר אחיו. הים, מפרץ אילת היה לו לבית שני שם שחה, צלל וגלש. לא פיספס שום גשר, רפסודה או סירה לקפוץ מהם אל המים שאהב.

ליליק ניגן על תופים, גיטרות קלאסיות, חשמליות ובס, אפילו ניגן על יוקוללה. כמו כן, הוא אהב מוזיקה על כל גווניה. אהב לחנים, מילים ואת משמעות הטקסטים שבשירים.


שירותו הצבאי

לי (ליליק) מט היה חבר בצוות פז, צוות מפלחה"ן צנחנים שלקח חלק פעיל במבצע "צוק איתן", 

במבצע זה ביצע הצוות פעילות משמעותית לאיתור פירים, מנהרות ואמצעי לחימה בפאתי חאן יונס שברצועת עזה.

ב- 23.07.2014 בסביבות השעה 07:05 בבוקר, התפוצץ מטען רב עוצמה וצוות החוד,
ליליק, פז ודאובר פסק מלפעול באחת. שלושתם נהרגו בארוע.

סמל ראשון שחר שלו ז"ל – מת מפצעיו לאחר כ-40 יום בהם היה פצוע אנוש.

הנצחת זכרו

בדומה לדרך בה ליליק חי את חייו, דרך ששמה את הכיף והשמחה לפני הכל, אנו מנסים שזכרו של ליליק יעלה חיוך, שמחה ואהבה לכל אדם, כמו המוטו שמייצג אותו - "לחיות, לאהוב, לחייך".

בכל שנה אנו, החברים הקרובים והמשפחה, לוקחים חלק בתחרות גלישה ושייט לזכרו של ליליק בים סוף, עולים לקברו ביום השנה למותו ושותים בירה לזכרו ולאחרונה החלנו במסורת בישול בירה על שמו.

בירה ליליקבירה ליליק

את בישול בירה ליליק התחלנו בבית של אחד החברים, לפני כשנתיים, מתוך רצון לייצר פרויקט להנצחת זכרו של ליליק בצורה שהכי תתאים לו. 

התגובות מהמשפחה והחברים היו מדהימות וגרמו לנו לקחת את הפרויקט צעד אחד קדימה. 

בשנה שעברה ביצענו שיתוף פעולה עם מבשלת "סוף" (המבשלה), מבשלת בירות בוטיק בעיר אילת, שנתנה לנו לבשל את הבירה לזכרו של ליליק במבשלה בתרומה מלאה ונדיבות לב שלא תיאמן של בעלי המקום. 

על הבירה

את הבירה לזכרו של ליליק מבשלים כל החברים הקרובים שלו במבשלה באילת, בירה המיוצרת ממי ים סוף (שבהם בילה ליליק את רוב ילדותו), בירה לא מסוננת ולא מפוסטרת, בטעמים עשירים שמזכירים בכל שלוק את ליליק השובב.

במהלך הבישול נפיק כ-400 בקבוקי בירה, בבישול מיוחד ולוגו הנושא את דמותו של ליליק. 

(מספר פרטים טכניים - הבירה מכילה גלוטן, בתוקף עד שלושה חודשים מתאריך הבקבוק, מכילה אלכוהול, ולכן אינה מתאימה למי שלא מלאו לו 18 ובנוסף למוצר אין תעודת כשרות).

באמצע חודש יוני אנו עתידים להיפגש כל החברים לבישול הבירה, עם גיטרות והרבה אהבה. בתחילת חודש יולי ייגמר תהליך בישול הבירה ואז נעביר את הבירה לבקבוקים. ברגע שהבירה תתייצב ותהיה מוכנה לשתיה, נתאסף שוב ונדביק את הלוגו עם דמותו של ליליק.

לסיכום, כל סכום הכסף ישמש למטרת בישול הבירה להנצחת ליליק, ביחד איתכם נצליח להמשיך במסורת בישול הבירה, בואו קחו חלק בפרויקט מיוחד וחשוב, ותרוויחו את אחת הבירות הטעימות והמיוחדות שתטעמו.רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.