כל הפרויקטים
השמאל העצמאי בישראל
הפרויקט של
ספרי נובמבר
תמיכה בהוצאה לאור של האסופה "השמאל העצמאי בישראל 1970-1992, אסופה לזכרו של נעם קמינר".
138%
16,550
מתוך 12,000
23
ימים נותרו
116
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 10/07/2019


הצטרפו אלינו ותמכו בהוצאה לאור של האסופה "השמאל העצמאי בישראל 1970-1992, אסופה לזכרו של נעם קמינר". את מאמרי הספר כתבו וערכו עמיתיו של נעם למאבקים לשינוי חברתי הרבים להם היה שותף. את הספר ערכו ג׳ואל ביינין, עודה בשאראת, אריה דיין, ענת מטר, סמדר נהב, מאיר עמור, כרמל קמינר ומתן קמינר.

ספר זה נוצר מתוך מטרה לתעד-לספר ולחקור את השמאל העצמאי בישראל שעיקר שגשוגו חל בשנות השבעים והשמונים. הסיבות לכך אינן לגמרי מחוורות. בתקופה זו, השמאל העצמאי התאפיין בהקמת התארגנויות אד-הוק רבות. חלק גדול מהארגונים האלה היו משמאל לשמאל הציוני (אם כי חלק נכבד מחבריהם השתייכו פוליטית למפלגות ציוניות) תוך עמדה ביקורתית להגמוניה הסובייטית. ארגונים אלה לא ויתרו על הניסיון לפעול בתוך החברה היהודית ישראלית ולעשות בה נפשות, הן למען העניין הפלסטיני והן למען סוגיות ״פנימיות״ כמו זכויות עובדים ונשים והמאבק המזרחי. ארגונים ותנועות אלו, שאבו השראה רבה מתנועות השמאל החדש במערב ובעולם השלישי. כדי לענות על הצורך שזיהו בחזית שמאל רחבה נגד הכיבוש והמלחמות (בייחוד מלחמת לבנון) שאפו רבים מבין הארגונים לאגד ערבים ויהודים, ציונים ולא ציונים, סוציאליסטים וליברלים.

זרם זה טרם זכה לתשומת הלב המחקרית שלה זכו ״שכניו״ האידאולוגיים בשמאל הציוני, במפלגה הקומוניסטית ובמצפן. אנו מבקשים להתחיל במילוי החלל באמצעות מיפוי תיאורי ואנליטי של כמה מהרגעים והתנועות המרכזיים בתוכו.

בימים אלו סיימנו לאסוף את מאמרי האסופה וברצוננו בחודשים הקרובים לערוך אותם כדי שנוכל להדפיס את הספר עד חודש אוקטובר השנה.תוכן העניינים של האסופה

בפתח הספר - נעם אישי - סמדר נהב-קמינר / מבוא: השמאל העצמאי בישראל, 1967-1993 - ג'ואל ביינין ומתן קמינר / השמאל הפרלמנטרי בתקופת השמאל העצמאי - אריה דיין / הקמת החזית - שיאו של מסע מפרך להישרדות - עודה בשאראת / שס"י והשמאל השלישי - אפרים דוידי / האידאולוגיה שלנו היא הכאב: המאבק המזרחי והשמאל - ראובן אברג'ל / היה הייתה פעם שותפות יהודית-ערבית: הסיפור של קמפו"ס ירושלים - לב גרינברג / ימי החניכה האקטיביסטית - על קמפו"ס תל אביב בשנות ה-80 - מחמד ברכה, תמי ברגר, יעל דמירל ומיכל שכטר / הועד לסולידריות עם אוניברסיטת ביר זית והוועד כנגד המלחמה בלבנון: זכרונות אישיים של רגעים פוליטים - אבי עוז / יש גבול - ימים ראשונים - ישי מנוחין / משמאל רדיקלי פמיניסטי לתנועות מחאה ושלום של נשים - איבון דויטש / היסטוריה ישראלית של שמאל מזרחי - מאיר עמור / החרמות, שיתופי פעולה: השמאל העצמאי בעיני חבר מצפן - אהוד עין גיל / שיחה עם עמירה הס - מראיין אריה דיין / הקמינרים: החיים כתנועת התנגדות - חדווה ישכר / מדוע נשבר לבנו עם לכתו של נועם - ג'וואד בולוס / לקסיקון תנועות השמאל - כרמל קמינר


ספרי נובמבר היא הוצאת ספרים אידאולוגית ששמה לה למטרה להציג בפני הציבור הישראלי קולות אחרים שאינם זוכים לחשיפה מספקת. בכך אנו לוקחים חלק בשיח הישראלי העכשווי אודות דרכה של החברה הישראלית בעבר ובהווה ושואפים לקדם תפיסת עולם שבמרכזה מאבק למען ערכים דמוקרטיים, זכויות אדם ושלום. אנו שואפים לקדם מימוש זכויות אדם באופן מלא, על פי עקרונות המשפט הבינלאומי, לכל בני האדם באשר הם, ובפרט לפלסטינים החיים תחת כיבוש.

לכן, דיון בתנועות השמאל העצמאי ובאידאולוגיה שעמדה בבסיסן רלוונטיות בימים אלה של מבוכה וחיפוש דרך במחנה השמאל בישראל.


נשמח לתמיכתך בפרויקט - אנא תמכי, או תמוך, ובחר, או בחרי, תשורה.

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.