כל הפרויקטים
לימונים כבושים
הפרויקט של
רונית ג'אן קלטר
אני מזמינה אתכם לקחת חלק בהוצאת ספר מסע ההחלמה שלי לאור והענקתו ללא עלות לנשים שאובחנו בסרטן השד.
85%
22,855
מתוך 27,000
31
ימים נותרו
196
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 21/06/2019

אני מזמינה אתכם להצטרף אלי להוצאה לאור של ספרי והענקתו במתנה למאובחנות חדשות בסרטן השד.מטרת הפרויקט - הוצאתו לאור של ספר שכתבתי על מסע ההחלמה שלי מסרטן השד ולהעניקו במתנה למאובחנות חדשות בסרטן שד על מנת לתת להן תקווה, תחושת שותפות, יכולת לראות שגם אחרי כל הרע, מגיע גם הטוב.


מי אני?  אני רונית, בת 38, נשואה ואמא לשני בנים. 
בעלת תואר שני בפיזיקה, עוסקת בשנים האחרונות בתקשורת פנים ארגונית וכותבת מאז שאני זוכרת את עצמי. 

אובחנתי כחולת סרטן שד בדצמבר 2017 וכל העת כתבתי ותיעדתי את העליות והמורדות  בדרך להחלמה המיוחלת. 

כשהתחלתי טיפולים, קיבלתי הרבה חוברות מידע על תופעות לוואי, על כימותרפיה וניתוחים על סוגיהם השונים, על זוגיות תחת המחלה, על קרינה לאזור השד ועוד. אבל בדיוק כמו שזה נשמע, הכל קר, אינפורמטיבי, מנוכר. תחת העננה השחורה של סרטן שהיא קשה כשלעצמה, תחת העובדה שאיבר נשי בגופי מארח סוכן כפול שיכול להוביל למותי, לא היה שום דבר בחוברות שיוכל לתת לי תקווה, או לכל הפחות הזדהות. החלטתי לפנות לבתי חולים שיבחנו אפשרות להעניק את הספר הזה למאובחנות חדשות וקיבלתי תגובות טובות מאד ממערכים אונקולוגיים ופסיכולוגיים בבתי חולים.

אני מצרפת את הפתיח לספר שמופנה לנשים שיקבלו אותו:

"אף פעם לא חשבתי שאחלה בסרטן.

אם היו שואלים אותי בעשור האחרון ממה אני הכי פוחדת למות, הייתי עונה מיד: מתאונת מטוס.

הסיבה היא, שבניגוד לתאונת דרכים, שהיא הדרך הכי נפוצה למות היום בגיל צעיר שלא מתחלואה, שקורית בן רגע ואין לך זמן לחשוב על שום דבר וגם לא לפחד מהמוות, בתאונת מטוס, יש לך לא מעט זמן לשהות במצב של בהלה וחוסר אונים עד שמישהו מחליט בשבילך.

אם נחשוב על זה לרגע, הרגע שבו מקבלים את הבשורה על הסרטן דומה מאוד לרגע שבו הטייס מודיע שיש תקלה במטוס – הכול יוצא משליטה. הדבר היחידי שמרגישים הוא פחד, והדבר היחידי שחושבים עליו הוא שאנו עומדים למות. 

ברגע שהרופא הודיע לי שבמטוס חיי יש תקלה חמורה, חשבתי מיד שאני עומדת למות. איבדתי שליטה. בכיתי. בכיתי על הילדים שלי שיישארו יתומים קטנים. בכיתי על החיים שלי שייקטעו בגיל כה צעיר. בכיתי על כל מה שלא הספקתי. ובעיקר לא האמנתי שאני זו שעומדת להתרסק, הרי זה לא משהו שמעלים על הדעת.

בהתחלה חשבתי שאני לבד, אף שהייתי מוקפת משפחה וחברים. הרגשתי שרק לי זה קורה, שרק אני זכיתי בהגרלה המפוקפקת, שהקלפים שקיבלתי גרועים.

אין שום דבר ורוד בהתמודדות עם סרטן השד, או עם סרטן בכלל, אבל הידיעה שיש דרך החוצה, שאפשר להחלים, מחזקת ומעניקה תקווה. ואת התקווה הזו, לצד כל הקשיים שעברתי בדרך, כרכתי עבורכן בספר הזה, שתדעו שאתן לא לבד, שלכולן יש מחשבות ורגעים קשים, ושגם כשנדמה לפעמים שאי אפשר להמשיך, כנראה שאפשר."

מה בספר? הספר מתעד כרונולוגית את כל שלבי המסע דרך החוויה האישית שלי ולא כמידע: האבחנה, השיתוף עם המשפחה והילדים שלי, ההכנות לאובדן השיער, התמודדות עם תגובות הסביבה, עם מבטי הרחמים, ההתנהלות מול שכנים וחברים, אובדן השיער, הטיפולים הכימותרפיים והתופעות הקשות שהם מביאים איתם, הניתוח - פחדים ונקודות אור, הקרנות ועוד. הספר מחולק לפרקים קצרים, שזור מידי פעם בהומור וברגעים של אור בתוך החשכה הגדולה.

חלק מנקודות המעבר משלב לשלב מצוינות בשיר שנכתב בהשראת יצירת אמנות של ציירים מפורסמים שמוצגת במוזיאון בכניסה לבניין האשפוז בבילינסון.

הספר מיועד לנשים בתחילת מסען, מאובחנות חדשות, שתוכלנה להיאחז בו ברגעים שהן מרגישות לבד.

ישנם הרבה ספרי החלמה, קיבלתי בעצמי מחברים שרכשו מתנה בעבורי, אך אף פעם לא נתקלתי בספר החלמה שיוענק חינם רק כדי לעזור לנפש להתמודד עם מה שהגוף עובר. 

הספר כתוב ובסבב עריכה סופי, זקוק לשלבי הוצאה לאור (הגהה, עימוד, עיצוב כריכה והדפסה).

בזכות גיוס מוצלח של הסכום, נוכל להעניק לכ- 500 נשים שהשמיים נפלו עליהן כלי בדמות ספר שיאפשר להן להרים ראש, לסלול דרך להחלמה עם תחושה של תקווה והזדהות. ולא פחות מכל אלו, ניצור תקדים בו בתי חולים ציבוריים יחלקו ספר שכולו חיבוק לנפש בתוך כל האגרופים שהגוף מקבל באותו מבנה ממש.


חזון ומבט לעתיד
הספר יקבל ספונסר ובכל שנה יודפסו כמה אלפי עותקים ויחולקו לכל מאובחנת חדשה בישראל בבתי החולים הציבוריים.


אני מזמינה אתכם לקחת חלק בהוצאה לאור של הספר שלי וכפועל יוצא גם לתמוך במיזם ובנשים הללו, באחת ממדרגות התמיכה בדף.

רק בזכותכם זה יקרה!

יחד נצליח לשנות.


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.