כל הפרויקטים
"נעמה בארץ התלאות"
הפרויקט של
נעמה ברק לרנר
תמכו בפרויקט ייחודי שמטרתו : קידום ההבנה של "מה זה להיות אוטיסטית"
9%
3,450
מתוך 40,000
73
ימים נותרו
11
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 02/08/2019

                          פרויקט ייחודי צריך את התמיכה שלכם ! 

מזמינה אתכם לתמוך בפרויקט הפקת מופע המבוסס על חיי כאישה המתמודדת עם תסמונת האספרגר. תמיכתכם הנה חיונית שכן בשל העובדה כי התסמינים של נשים השייכות לספקטרום האוטיסטי , אינם מובהקים כשל הבנים , הרבה מאוד בנות מתפספסות , חלקן לא מאובחנות בכלל וחיות כל חייהן בתחושה של לחיות "ליד" החיים, תוך תחושה שהן פגומות כנשים בפרט וכאדם בכלל, וחלקן, כמוני, מאובחנות מאוד מאוחר, תוך כדי התמודדויות עם מצבים הנראים לרוב האנשים והנשים כטריוויאליים .

אותם אנשים לעולם לא יוכלו להבין מה זה עבור אוטיסטית, בין אם אוטיסטית קלאסית או אספרגרית, להיות בין המון אנשים, או מה זה לחוות צלילים בעצמה חזקה במיוחד.

הם לא יוכלו לחוות זאת עד שאנו, האוטיסטיות נראה להם זאת, ולשם כך כתבתי טקסט זה , כדי שאני ואחיותיי נוכל לקבל הרבה יותר הבנה ובעיקר הכלה, בנסותנו להילחם את מלחמתנו היום-יומית , המלחמה להתמודד עם עולם רועש, כואב, חסר סבלנות ובעיקר חסר סובלנות.

בעזרת תמיכתכם נוכל לעשות שינוי חברתי אמיתי !


תיאור הפרויקט                                                                                     

הפקת מופע מיוחד המשלב  טקסט, משחק ונגינת פסנתר ,המתאר את חיי כאישה בעלת תסמונת אספרגר, עם כל הקשיים, האתגרים והתלאות שעברתי עד האבחון המיוחל שעזר לי להגיע להשלמה העצמית שבזכותה אני היום אדם שלם ומאושר. 


מי אני ?                  

נעמה לרנר, בת 46 ,נשואה באושר, על הספקטרום האוטיסטי (בעלת תסמונת אספרגר) ,שאובחנה מאוחר מאוד. המופע הזה מבוסס על טקסט שכתבתי על חיי כאישה בעלת תסמונת אספרגר, שעד לאבחון, שעבורי הוא מתנה, חוותה מפחי נפש וכישלונות רבים.  היצירה והצורך ליצור ,הם חלק בלתי נפרד מהמהות שלי . בעבר ציירתי וכיום אני בעיקר כותבת  בבלוג שלי , בו תוכלו למצוא בין היתר את "יומן סרטן" , המתעד את התמודדותי עם מחלת סרטן השד, סיפור מדע בדיוני, שירים ועוד. כמו-כן אני שרה ויוצרת תכשיטים, ולמעשה רואה עצמי כיוצרת מולטידיסיפלינרית. 

כל חיי חוויתי קושי חברתי,סביבתי אשר גרם לי לתחושת תסכול עמוק ולחוסר הבנות שגרמו לי לקשיים במצבים רבים . החשדות בדבר היותי על הספקטרום היו תמיד אך בשל חוסר ההבנה של התסמונת בקרב בנות, רק בגיל 44 , כאשר לא הצלחתי למצוא עבודה במשך מספר חודשים, אמי, עליה השלום, חשדה כי מדובר באוטיזם והציעה כי אעבור אבחון. 

בזכות האבחון קיבלתי מענה לשאלות ולתהיות שהציקו לי כל חיי ובעיקר הבנתי כי אני לא צריכה לנסות להיות נורמלית או לחקות מישהי אחרת. אני רק צריכה להיות אני , ככה, בדיוק כפי שאני , ואף השלמתי עם עברי באמצעות חשיפת האוטיזם שלי בפני בני כיתתי  בתכנית "פנים אמיתיות" של אמנון לוי שעסקה בפגישות מחזור . תוך כדי מסע הזהות העצמי שגיליתי , מצאתי בעצמי כישורים בתחומים מסוימים בהם אני עולה על אנשים "רגילים". 

מימון המופע 

הסכום המבוקש מיועד להשכרת מקום עבור המופע, שחקנית (בעדיפות לאוטיסטית בתפקוד גבוה) , הכנת הכרטיסים והפרוספקטים המכילים מידע אודות המופע, וכן שיווק ופרסום המופע

                                                                                                      


                                                מתוך המופע                                                  

  "שלום, שמי נעמה ואני אספרגרית !"

"שלום,  שמי נעמה ואני אספרגרית!"

"שלום, שמי נעמה ואני אספרגרית!"


"בזכות האבחון שעברתי, אני יודעת שאני הכול מלבד לא מוצלחת או טיפשה . 

בזכות האבחון קיבלתי את חיי במתנה ואני רואה בשונות הנויירולוגית שלי לא רק חסרונות בשל רגישותי החושית המאוד מאתגרת, אלא גם יתרונות רבים, כמו שמיעה מוזיקלית, זיכרון צילומי, יכולת הבחנה בפרטים ועוד. 

בזכות האבחון שלי אני לא מתביישת להגיד בריש גליי – "כן, אני אספרגרית ואני לא מתכוונת להסתיר את זה או לנרמל את עצמי כדי שיהיה לכם יותר קל לעכל את זה, זאת אני,
take it or or leave it ,

ובשל כך אני היום מרגישה לגמרי סיפור הצלחה."

תודה רבה על שאתם תומכים במטרה חשובה זו. 

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.