כל הפרויקטים
ספרים עם קסם 2019
הפרויקט של
עוץ הוצאה לאור
דרקונית עם לב שוקולד, פוני מעופף וספרייה שאין בה שום רוחות רפאים הם כוכבי ספרי הילדים והנוער העתידיים שלנו: בזכותכם הם יגיעו לשבוע הספר.
161%
40,308
מתוך 25,000
0
נותרו
229
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 07/06/2019

יום אחרון לגיוס!

זו השנה החמישית שהוצאת עוץ פונה להדסטארט לקראת שבוע הספר - וכנראה האחרונה.

בזכותכם הוצאנו לאור בעברית את הספרים המקסימים של פיליפ ריב ושרה מקינטייר: עוגות בחלל, אוליבר והאיים הנודדים, כלבלבי הצפון הפראי ושאקל ושפיץ שירות תיקונים; ובזכותכם יכולנו לקיים דוכן להוצאה בשבוע הספר בתל אביב, גם אחרי שהעלות להפעלת דוכן כזה זינקה לשמים. גם השנה השגנו את היעד, ובזכותו נוכל להפגין נוכחות בשבוע הספר 2020. אבל עדיין שווה להצטרף לפרוייקט שלנו, בשביל התשורות הנהדרות שיהיו יותר ויותר מתוקות ככל שיצטרפו יותר תומכים.

* אם נגיע ל-26,000 : סימניה  הושג!

כל תומכי הפרוייקט יקבלו סימניה בסימן "החתולים של עוץ" – חמישה חתולים נבחרים מתוך ספרי ההוצאה.

* אם נגיע ל-27,000: דף ציור/הפעלה
 הושג!
כל תומכי הפרויקט יקבלו דף הפעלה לילדים בנושא הספר "אגדת הפוני המעופף"

* אם נגיע ל-28,000: חוברת הפעלות
 הושג!
חוברת שכוללת דפי ציור והפעלה לכל חמשת הספרים של פיליפ ריב ושרה מקינטייר: "עוגות בחלל", "אוליבר והאיים הנודדים", "שאקל ושפיץ שירות תיקונים" ו"אגדת הפוני המעופף" – אשר תישלח לכל מי שתשורתו כוללת ספר של ריב ומקינטייר. שימו לב: אפשר לנצל את התשורה "כרטיסיית ספרים עתידיים" גם לספרים קיימים, כלומר גם לכל ספרי ריב ומקינטייר, לדוגמה...

*
אם נגיע ל-29,000: שוקולד ל-100 תומכים הושג!
100 התומכים בסכומים הכי גבוהים יקבלו שוקולד "דרקונית עם לב של שוקולד". תומכים שתשורתם ממילא כוללת שוקולד, יקבלו במקום שוקולד נוסף מחזיק מפתחות של עוץ.

* אם נגיע ל-30,000: שוקולד ל-200 תומכים
 הושג!
200 התומכים בסכום הכי גבוה יקבלו שוקולד "דרקונית עם לב של שוקולד". תומכים שתשורתם ממילא כוללת שוקולד, יקבלו במקום שוקולד נוסף מחזיק מפתחות של עוץ.

* אם נגיע ל-32,000: שוקולד לכל תומך הושג!

כל תומכי הגיוס מסכום של 50 ₪ ומעלה יקבלו שוקולד "דרקונית עם לב של שוקולד". תומכים שתשורתם ממילא כוללת שוקולד, יקבלו במקום שוקולד נוסף מחזיק מפתחות של עוץ.

* אם נגיע ל-35,000: אירוע הרצאות
הושג!

אפיק מיני-כנס בנושאים הקשורים לספרי הוצאת עוץ, לרבות (אולי) סדנת כתיבה ושעת סיפור לילדים. פרטים בהמשך!

נותר רק יעד המשך אחד אחרון:

* אם נגיע ל-38,869 ש"ח: מדבקת אסטרה ומכתב מאסטרה לכל התומכים. זה המכתב בעניין צחצוח שיניים אשר יצורף לתשורות של ערכות הצחצוח.

* כתבתי קודם שעל כל 200 ש"ח שנשיג מעל 30,000, אתרום חבילת ספרים מומלצים של "מצעד הספרים" לבית ספר או מוסד חינוכי נזקק. בינתיים הגענו ל-12 חבילות, ועוד היד נטויה. לא חשבתי על זה כראוי, וזאת הבטחה שלא בטוח שאוכל לעמוד בה - ולו רק כי אני לא מכירה עד כדי כך הרבה מוסדות נזקקים. אבל אם יש גוף שלדעתכם ראוי לתרומה של חבילת ספרים, כתבו לי עליו דרך צרו קשר, ואעשה כמיטב יכולתי לקיים את ההבטחה.


תיאור הפרוייקט:

שבוע הספר הוא מיוחד, ואנחנו משתדלים להפוך אותו לחגיגה מעבר למכירת ספרים בלבד. המבקרים אצלנו בדוכן שומעים את הסיפורים מפינו, משוחחים איתנו על הספרים, שואלים שאלות, משתפים תיאוריות ורעיונות... וגם את מי שלא יכול להגיע לדוכן אנחנו משתפים בחגיגה באמצעות כל מיני בונוסים מסביב לספרים: סימניות, גלויות, מחזיקי מפתחות, דפי ציור והפעלה וגם הצצות לספרים עתידיים. את אלה נוכל להפיק רק אם הגיוס יעלה יפה.

הצטרפותכם לפרוייקט השנה תאפשר לנו להבטיח את קיומו של דוכן הוצאת עוץ בשבוע הספר בתל אביב בשנת 2020, וגם להעשיר את שבוע הספר השנה בכל הצ'ופרים שעושים כיף.


מה חדש השנה?


ספר הדגל שלנו השנה הוא דרקונית עם לב של שוקולד מאת סטפני ברג'ס, בתרגומה של נועה שביט. זהו מותק של ספר לילדים מסביבות כיתה ד' ומעלה (קצת יותר גדולים מהפרוייקטים הקודמים שלנו), שאמור - בשאיפה - להיות מוכן למסירה כבר בשבוע הספר (12 עד 22 ביוני 2019) או מעט לאחריו.

בין התשורות שאנחנו מציעים השנה, ישנם גם כמה ספרים שעדיין נמצאים בתהליכי עבודה. אם תבחרו בתשורות הללו, אנחנו מתחייבים שתהיו בין הראשונים לקבל את הספרים לידיכם כאשר הם יראו אור, בדרך כלל אפילו לפני שהם מגיעים לחנויות, ובמחירים משתלמים הרבה יותר.  שימו לב: בלשונית העדכונים כאן בהדסטארט אפשר לקרוא את הפרק הראשון מתוך הספר.


התמכרתם לספרים של פיליפ ריב ושרה מקינטייר? ובכן יש עוד אחד בדרך! אגדת הפוני המעופף הוא ספר שיכול להתאים לילדים ממש קטנים, אפילו בני ארבע-חמש, לקריאה משותפת לפני השינה.

אתם מעריצים של הסופרת דיאנה ווין ג'ונס? אשפית הפנטזיה שנתנה לנו את הטירה הנעה, חיי קסם ועיר הזמן כתבה עוד ספרים רבים שאנו מתכננים לתרגם לעברית. כוח השלושה הוא ספר משנת 1973 שנותן מבט מזווית מאוד יוצאת דופן על הפולקלור הבריטי, ועל יחסי אחים. שימו לב: בלשונית העדכונים כאן בהדסטארט אפשר לקרוא את הפרק הראשון מתוך הספר.

אם אהבתם את חנות ספרים של המכשף הרשע, הרשו לנו להמליץ על מקום כלל לא רדוף רוחות שמתאים לילדים מסביבות גיל 10 ומעלה, ומתאר עולם דומה לשלנו, חוץ מזה שכל כולו (כמעט!) רדוף רוחות רפאים...


ואולי אתם אוהבים דווקא קומיקס? חמישה ימים להשמיד את העולם הוא קומיקס ישראלי חדש של יוצרת צעירה ומוכשרת, טלי סמו, והוא מצחיק וקריא - קצר וקולע. נימונה הוא רומן גרפי עטור פרסים, באורך מלא, שיכול להתאים גם לבני נוער וגם למבוגרים.

אנחנו מתגאים בכך שהספרים שלנו עושים לילדים - וגם למבוגרים - חשק לקרוא. חלק מהעניין הוא בחירת הספרים עצמם, אבל חלק חשוב לא פחות הוא הקשר המיוחד שנוצר בינינו לבין הקוראים שלנו, גם בזכות פרוייקטים כמו ההדסטארט הזה.

למי שרוצה את כל הספרים, הכי כדאי לבחור בתשורת "חמישה ספרים עתידיים". כך כל ספר יעלה לכם 40 ש"ח - במקום 75 עד 100 ש"ח שהספרים יעלו בחנויות! - והספרים יישלחו אליכם בדואר רשום, אחד אחד, כשיראו אור. אפשר לפדות את התשורה הזאת גם עבור ספרים שכבר ראו אור וקיימים בקטלוג ההוצאה, כגון ספרי פיליפ ריב ושרה מקינטייר.

ככל שתתגייסו יותר, כך נוכל לזרז תהליכים, ולהכניס לעבודה ספרים נוספים. הבחירה שלכם בתשורות השונות מאותתת לנו לאיזה ספרים אתם מחכים במיוחד! 

(תזכורת: לא כל הספרים יהיו מוכנים מיד לשבוע הספר, לכן שימו לב לתאריכי היעד שמצויינים בכל תשורה)

מי אנחנו?


למי שעדיין לא מכיר אותנו: הוצאת עוץ היא הוצאה קצת מיוחדת, שמוציאה לאור ספרים קצת מיוחדים. באופן כללי מדובר בספרי פנטזיה ומדע בדיוני מתורגמים מהשפה האנגלית, ובעיקר לילדים. אבל הספרים שלנו הם לא הספרים הנוסחתיים שמככבים לרגע ברשימות רבי המכר ונשכחים מיד, אלא ספרים יוצאי דופן, שיגרמו לכם לחשוב קצת אחרת על העולם, ושתרצו לחזור ולקרוא שוב ושוב. הוצאה קטנה שבוחרת רק ספרים אהובים מאוד מאוד

את הוצאת עוץ הקימה מי שידועה בתרגום סדרת "הארי פוטר" ובגילוי ועריכה של סדרת "פרסי ג'קסון", המתרגמת גילי בר-הלל סמו, והיא אף מתרגמת רבים מהספרים בהוצאה, לצד מתרגמות נוספות מהשורה הראשונה בארץ: יעל ענבר, יעל אכמון, ענבל שגיב-נקדימון, נעה שביט וורד טוכטרמן. אנחנו שואפים להפיק מהדורות מושכות לעין בהדפסות מעולות, שיהיה מה לנצור לאורך שנים ולהעביר מדור לדור. לשם כך אנחנו משתפים פעולה עם אמנים בישראל ובחו"ל שמאיירים לנו את העטיפות היפות, ומשקיעים בתוספות יקרות כגון כריכות קשות, ניקוד מלא, הדפסות צבע על נייר איכותי וכן הלאה. 

אבל כל ההקפדה על האיכות עולה כסף רב. כשהספרים נמכרים ברשתות הגדולות, רוב הכסף הולך אל הרשתות עצמן ואל המתווכים. כשאתם תומכים בנו בהדסטארט, הכסף מגיע ישירות אלינו - והספרים ישירות אליכם. התמיכה שלכם נותנת לנו אוויר לנשימה ומאפשרת לנו להמשיך לתכנן קדימה ולחפש עוד ספרים מיוחדים להביא ולהציע לכם.  

אז למה אתם מחכים? קדימה, תבחרו תשורה, והצטרפו לקהילת הקוראים התומכים של עוץ! 

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.