כל הפרויקטים
כורש – רומן היסטורי
הפרויקט של
יונתן ילון
צאו איתי למסע אֶפּי וסוחף ברחבי פרס העתיקה בספר הפרוזה השלישי שלי, רומן היסטורי על כורש הגדול.
80%
30,305
מתוך 38,000
8
ימים נותרו
292
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 29/05/2019

ספרי החדש, "כורש" (שם זמני), כבר כתוב במלואו 
ויראה אור רק בזכות תמיכתך וגיוס מוצלח של 100%!אגדה שהיתה על נסיך יהודי שירד למחתרת, על לוחמת
פרסייה שקבעה גורלות, ועל המלך הגדול ביותר בתולדותינו


ספרו החדש של יונתן ילון, העוסק במלך הפרסי כורש, הוא רומן היסטורי אפי בעל נגיעות אקטואליות לימינו אנו. כורש, שהוביל לשיבת ציון, נחשב למלך ליברלי שהאמין בחופש דת ודגל בשוויון זכויות גם לעמים הכבושים. הרומן מתאר בצבעוניות רבה את החיים בעת העתיקה, נעשתה בו עבודת תחקיר רצינית והוא משלב עובדות היסטוריות עם מלאכת הבדיון. רומן מהנה זה מאיר פרק לא נודע בתולדות עמנו ומעורר מחשבה בנוגע לזכויותיהם של בני אדם בכלל. אני ממליצה עליו בכל לב.

שפרה הורן
-


פנינה מקסימה! רומן היסטורי שאי אפשר להניח מהיד. כתוב מצוין, מרתק, מחכים ויפהפה, תענוג לקריאה!

מיכל שלו
-


בלעתי אותו מהר ובהנאה. רומן מאוד מעניין וזורם, יופי של סיפור! המילה שהכי מתארת את חווית הקריאה שלי היא "כיף".

גילית חומסקי
-


ספר יוצא דופן, מעניין וסוחף לקריאה.

יערה שחורי

-


אני מזמין אותך לקחת חלק בהוצאתו לאור של "כורש"
באמצעות קנייתו מראש במחיר מוזל באחת התשורות שמוצעות בעמוד זה.
כורש? מי? למה?

כורש השני ("הגדול") היה מלך פרסי שהקים לפני 2,600 שנה את האימפריה הגדולה ביותר שהעולם ראה עד אז. הוא נחשב לראשון שהנהיג זכויות אדם, שוויון וחופש דת. אנו מכירים אותו בעיקר בזכות "הצהרת כורש" שאִפשרה את שיבת ציון מגלות בבל, שבלעדיה לא היינו כאן היום.

הרעיון לכתוב רומן עלילתי על כורש הגדול הגיע מפוסט שנתקלתי בו בעמוד הפייסבוק "היסטוריה גדולה, בקטנה", שעסק דווקא בסבו של כורש. משם גלשתי מערך לערך בוויקיפדיה וגיליתי שיש כאן סיפור אדיר ולא מוכר על דמות מפתח בהיסטוריה של העם היהודי.רגע, מי אתה בכלל?

יונתן ילון, יליד 1978, עוסק בשיווק, גר ברעננה עם אשתי, בני, בתי וארנבתי. כתבתי מאות שירים, משחק מחשב עלילתי בשם "אושר בלי גבולות", קובץ סיפורים בשם "אהוב על בנות" ורומן בשם "המלך צ'ינגיס הראשון", שיצא לפני שלוש שנים וזכה להצלחה ולשבחי הביקורת.

הספרים הקודמים שלי יצאו בהוצאות ספרים מסודרות, אבל הפעם אני עושה זאת באופן עצמאי. התייחסתי לכך קצרות בסרטון למעלה – כבר צפית בו?


מי קהל היעד של הספר?

מבוגרים. הוא לא מתאים לילדים, אם כי בני נוער יוכלו לקרוא אותו – יש בו קצת סקס ואלימות, לא משהו שהם לא ראו בטלוויזיה. הספר יתאים במיוחד למתעניינים בהיסטוריה, תרבויות ודתות, הרפתקאות, רומנטיקה ופנטזיה.

לא מדובר בספר פנטזיה, אלא ברומן היסטורי שכולו מבוסס על אירועים שקרו או היו יכולים לקרות. עם זאת, יש בו הרבה דברים שיקסמו לחובבי הז'אנר – קרבות וגיבורים "גדולים מהחיים", נבואות עתיקות, תככים ומזימות בארמון המלוכה – חִשבו על "משחקי הכס" בניכוי הדרקונים וההלכים הלבנים.מה יקרה אם נגיע (או לא) לסכום היעד?

כל שקל שיגויס מעבר ליעד הראשוני של הקמפיין יושקע בספר, בהוצאות שלא נכללו בתחשיב המקורי. אשקול בין היתר הפקת גרסת אודיו, אירוע השקה, קידום באינטרנט ויחסי ציבור.

אם הקמפיין לא יגיע לסכום היעד, זה יהיה ממש עצוב! במקרה כזה, כנראה לא תצא מהדורה מודפסת של הספר. כרטיס האשראי שלך לא יחויב, כמובן.מתי אקבל את הספר?

כבר סיימתי לכתוב את הספר, כך שהחלק הממושך נמצא מאחורינו, אבל עדיין צריך לערוך, לעצב, להדפיס ולהפיץ אותו. בהנחה שהקמפיין יסתיים בהצלחה, יש סיכוי טוב שהספר יגיע אליך עוד השנה.אז למה לי לקנות את הספר עכשיו ולא כשייצא?

כי יציאתו תלויה בהצלחת הקמפיין – בלי תמיכתך הספר לא יראה אור!

חוץ מעצם התמיכה ביצירה, מי שיקנה את הספר עכשיו יקבל אותו במחיר הטבה נמוך משמעותית מהמחיר הקטלוגי שיהיה לספר המודפס בחנויות.עכשיו זה הזמן לבחור באחת ממדרגות התמיכה ולהפוך את הספר למציאות.

כן, כן – אני מדבר אליך!


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.