כל הפרויקטים
מעשה בשני עיגולים
הפרויקט של
עמיר ובתיה לוטן
בואו לקחת חלק בהוצאה לאור של הספר "מעשה בשני עיגולים". כתב ואייר: רס"ן יותם לוטן ז"ל. הספר נכתב במקור לנער שחנך, ועוסק בפרידה, זכרון וגעגוע.
129%
57,985
מתוך 45,000
0
נותרו
400
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 18/05/2019

חברים יקרים, עשינו זאת!
עברו רק 14 יום מתחילת הקמפיין והגענו ליעד.
אתם מרגשים אותנו עד דמעות, המילה תודה נראית לנו פתאום קטנה וקצרה מידי,
מכדי שתצליח להעביר את תחושותינו בימים אלה.

אז מה עכשיו? ממשיכים הלאה ליעד הבא...

הקמפיין לא מסתיים עד שהוא מגיע לתקופה אותה הקצבנו מראש.
ולכן החלטנו שהיעד הבא שלנו הוא מלגת לימודים עבור אילדר (אותו נער שיותם חנך) בסכום של 10,000 ₪, סכום שיסייע לו לבנות ולייצב את חייו.

יותם הצליח להדביק את אילדר בחיידק המוזיקה, הוא קנה לו מפוחית והם נהגו לנגן יחד כשהיו נפגשים. כשיותם נהרג, אילדר הפסיק לנגן והכניס את המפוחית לקופסה יחד עם הסיפרון. אנו רואים ביעד הבא, המשך ישיר למה שיותם התחיל לפני 17 שנה כשפגש באילדר בן ה-12, ומרגישים שנפתחה לנו דלת גדולה לאפשר לאורו ודרכו של יותם להמשיך הלאה ואולי לסגור מעגל. אז ממשיכים הלאה, היעד הבא 55,000 ₪.
כך נוכל אחרי הדפסת הספרים גם לסייע לאילדר להאיר את דרכו כפי שעשה יותם.
הצטרפו אלינו ליעד הבא, המשיכו לתמוך בפרוייקט יחד נגיע ל- 55,000 ש"ח.


ועוד משהו קטן אבל בעצם גדול מאוד, הספר יצא לאור...

עדכנו את ההוצאה לאור "נוצה", שהגענו ליעד והם יכולים להתחיל לעבוד.
סיפרנו עליכם, על התמיכה שלכם, על ההיענות והתגובות המרגשות.
תודה לכם, ממשיכים הלאה באהבה גדולה.
בתיה ועמיר לוטן"פעם חיו להם שני עיגולים עיגול אחד גדול ואחד קטן. 
שני העיגולים לא הכירו אחד את השני, אבל יום אחד הם נפגשו והם מיד הפכו לחברים.
הם גרו רחוק האחד מהשני, אבל נפגשו, כל פעם קצת, והיה להם טוב..."


זהו קטע מתוך סיפור שכתב יותם לוטן ז"ל, בן קיבוץ בית השיטה, כמתנת פרידה מאילדר, נער שחנך בפנימייה.

אנחנו עמיר ובתיה לוטן, הוריו של רס"ן יותם לוטן ז"ל, חברי קיבוץ בית השיטה, נרגשים להזמין אתכם להצטרף אלינו למסע המרגש הזה, ולהחזיר ולו במעט את אורו הזוהר של יותם. 
תמיכתכם חשובה לנו מאוד, רק בגיוס של 100% מסכום היעד נצליח להוציא את הספר.


סיפור על שני עיגולים, שני אנשים והרבה רגישות
יותם היה אז סטודנט לתואר ראשון, כשחנך את אילדר בן ה-12 בפנימיית "הבית לילד" בכפר יחזקאל. הם נפגשו אחת לשבוע, שחקו יחד במשחקי כדור, ניגנו בפסנתר וניהלו שיחות מלאות הקשבה וכבוד הדדי.
אחרי שנה של חונכות, כשהגיע הזמן להיפרד. יותם התלבט ארוכות איך לעזור לאילדר להתמודד עם הפרידה. לבסוף בחר לכתוב לו סיפור: "מעשה בשני עיגולים". הוא הכין לו ספרון קטן, הוסיף לו רישומים והעניק אותו לאילדר כמתנת פרידה.


הידיעה על הספרון מגיעה למשפחה

4 שנים מאוחר יותר בשנת 2006, פרצה מלחמת לבנון השנייה, יותם שהוביל את פלוגתו לעבר בינת ג'בל, נפל בקרב. נפרדנו מיותם בכאב גדול ועצב שאין לו סוף. 

כשאילדר שמע על מותו של יותם, הוא החליט להשאיר את הזכרונות מאחור ולהמשיך הלאה. השנים עברו, ובאחד הלילות חלם על יותם,  כשהתעורר הוריד את קופסת המזכרות ששמר מהתקופה ההיא, והוציא ממנה את הספרון "מעשה בשני עיגולים".

אילדר סיפר לנו שהספרון הזה ליווה אותו לאורך כל השנים, ועזר לו כל פעם שניסה למצוא את מקומו בעולם. הזכרונות והגעגוע ליותם הציפו אותו וגרמו לו להיכנס לאתר ההנצחה ליותם ולכתוב דברים לזכרו:
"יותם תם תם. התגעגעתי. חושב עלייך המון ניזכר בכל כך הרבה רגעים בכל כך מעט זמן. כל כך משמעותי היית לי בחיים. אני מודה לך תם תם מודה. אני עדיין מביט בירח כמו שאמרת לי בלילות לעשות ועל השמש בימים גם כשהיא מסנוורת אבל כמו שאמרת שככל שהיא מסנוורת יותר סימן שאתה חושב יותר. תודה לך, יותם תודה".

דרישת השלום מאילדר ריגשה אותנו עד דמעות וחיממה את ליבנו. בפעם הראשונה נוצר קשר ישיר איתו וקבענו להיפגש. אילדר הביא איתו את הספרון המיוחד שכתב עבורו יותם, ולא זכינו לראות לפני מותו. ברגע שקראנו את הסיפור, מוצפים אושר, עצב וגאווה גדולה, היה לנו ברור שהוא לא יכול להישאר בקופסה.יצרנו קשר עם יעל וקרן מהוצאת "נוצה", כדי שיעזרו לנו להוציאו לאור. 

תגובת פרופ' מולי להד לספרון

העברנו את הספרון לפרופסור מולי להד, מומחה עולמי לטיפול בעקבות לחץ ומשבר, וכך הוא כותב:
"כמי שעובד שנים עם מטופלים בני כל הגילאים, אני מוצא את הסיפור "מעשה בשני עיגולים", כדרך נפלאה להיפגש רגשית ובינאישית עם נושא הפרידה, הזיכרון, וההפנמה של זולת משמעותי בחיינו... אני שמח להמליץ על ספר זה ככלי נהדר לסיום ולפרידה בן במסגרות חינוכיות, מסגרות חונכות וטיפול, וחושב שרבים יהנו ממתנה זו מהמטפל או החונך שלהם".


אילדר ויותם לוטן ז"ל
(בתמונה: יותם לוטן ז"ל ואילדר , שנת 2002)

כמה מילים על יותם

רס"ן יותם לוטן נפל במלחמת לבנון השנייה, כאשר הוביל את פלוגתו לעבר בינת ג'בל. 
יותם היה אדם של אהבה, מצחיק, מלא קסם, ואיש חינוך בכל רמ"ח איבריו. שיריונר ולוחם בשילוב מיוחד של חינוך, תרבות וחמלה. בקיבוצנו, בית השיטה, יותם היה דמות מרכזית ותרם רבות מיכולתיו בתחומי המוזיקה, התרבות והחברה. שנתיים לפני מותו מילא תפקיד של מדריך נוער בעין חרוד איחוד. יחד עם החניכים היה סוחב, מארגן, מופיע בחגים, שר ומנגן בפסנתר. 
במסיבת הסיום של חניכיו, לקראת הליכתם לצבא בירך אותם יותר:
"מאחורי כל עבודתי איתכם מסתתרת אהבה גדולה לכל אחד ואחת מכם. שמרו על עצמכם, השתדלו להוציא את המירב מכל מצב קשה - מעל הכל תהיו בני אדם".  מזמינים אתכם להשתתף בפרויקט, ולקחת חלק באמצעות מדרגות התמיכה. תודה מראש, משפחת לוטן.

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.