כל הפרויקטים
ילדים שמעזים - הספר
הפרויקט של
דוב לדעת
"סיפורים על ילדים שמעזים להיות שונים" - 100 ילדים וגברים ששינו את העולם מבלי לקטול דרקונים, יחד איתך נוציא את הספר לאור בעברית!
123%
18,376
מתוך 15,000
0
נותרו
162
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 11/04/2019

תודה רבה! הקמפיין מומן בהצלחה, והספר כבר יוצא לאור. 
פספסת את הקמפיין? לא נורא! הספר זמין כבר באתר שלנו
https://theinfomancers.com/shop/product/Boys-who-dare
יאללה, הלכנו לראות את בראשית עושה היסטוריה.


"סיפורים על ילדים שמעזים להיות שונים" הוא ספר מאויר מאת בן ברוקס ובאיוריו של קוונטון ווינטרס, בן 210 עמודי צבע מלאים ובכריכה קשה, מיועד לגילאי 7 ומעלה. הספר כולל 100 סיפורים על גברים, נערים וילדים ב-2,500 השנים האחרונות ששינו את העולם בחמלה, באומץ לב, בעמידה לצד האחר ובהתגברות על קשיים פיזיים וחברתיים. 

מלבד אסופת ביוגרפיות קצרות על אנשים מדהימים, הספר הוא כלי לדיון עם ילדים וילדות על מהו אומץ אמיתי, על קבלת השונה, על שאפתנות וחדשנות וגם אמצעי לדבר על רגשות, על בריונות ועל נושאים שלפעמים קשה לנו לפתוח עם הילדים והילדות שלנו כמו להט"ב, התמודדות עם מוגבלות, גזענות, התמודדות עם מחלות כרוניות, ספקטרום האוטיזם, דיכאון ועוד. 

הספר מספר על אנשים שהתמודדו עם הקשיים שעמדו מולם והצליחו, כנגד הסיכויים, להביא לשינוי ולהיות מי שהם. הוא גם מספר על אנשים וילדים שקיבלו החלטות בוגרות מאוד או קידמו רעיונות של יוזמה ושינוי. "ילדים שמעזים" הוא הדרך המושלמת להכניס לביתך מודלים מעולים לחיקוי, לילדים וילדות כאחד.

אנו אביעד וחמוטל, אחים ומנהלים-שותפים בהוצאת דוב לדעת (לשעבר הוצאת ארגמן). הקמנו את העסק כדי שנוכל לייצר, לפתח, לתרגם ולהוציא לאור משחקים וספרים בעלי מכנים משותפים מאוד ברורים: הם צריכים להביא לקידום פיתוח מיומנויות ומסוגלות, חינוך, מדע, ושוויון חברתי ומגדרי לצד חדשנות ויצירתיות של הצרכנים והיוצרות כאחד.

עשינו כמה קמפיינים מאוד מצליחים בעבר, הוצאנו לאור 7 ספרים ב-2018 כשהקמנו את ההוצאה וייצרנו 8 משחקים מאז 2014, ולמרות שאנחנו בין החברות הצעירות בשוק המשחקים אנחנו גם בין המובילות בכל מה שנוגע לאיכות הדפסה ותרגום, גיוון שיטות משחק ופיתוח חשיבה. הלקוחות שלנו יכולות ויכולים לסמוך על המוצרים שלנו, השירות שלנו וההיענות שלנו בכל שאלה, ונשמח לקבל את תמיכתך בקמפיין הזה ולהראות לך למה הם חשים כך.

שהספר יהיה אצלך בבית, אצל כמה שיותר תומכות ותומכים למעשה, כי אנחנו מאמינים שהוא חשוב וחובה בכל ספרייה. למרות שיש הרבה מאוד סיפורי ילדים עם בנים גיבורים, הייחודיות של "ילדים שמעזים" היא בהיותו מבוסס כולו על דמויות היסטוריות אמיתיות והוא מראה שגבורה ואומץ אינם נגזרת של כוחניות ואגרסיביות. הוא מעלה לשולחן נושאים שקשה לנו - ובוודאי לילדים ולילדות שלנו - לדבר עליהם, כמו זכויות, דיכאון, בריונות, ואהבה חסרת תנאים של משפחה וחברים. הוא מציג להם מודלים חיוביים לחיקוי - של אנשים שמבטאים מה שאחרים לא יכולים לומר, של מי שמתייצבים כנגד בריונות, של מי שעוזרים לאחרים סביבם ולסביבתם, ושל מי שמבקשים להביא חדשנות ויזמות לחייהם ולעולמם.

למעשה כבר עשינו הכול: שילמנו לבעלי הזכויות ולמאייר על השימוש באיורי המקור ועל התרגום, סיימנו את התרגום והעריכה הלשונית ואפילו סיימנו את הגרפיקה ואת ההכנה לדפוס. עברנו על הספר עם קוראי בטא שנתנו לנו משוב מצוין (ותודה רבה לקוראים ולקוראות!). יותר מזה, באישור ההוצאה הוספנו שיפורים לפי הערות הקוראים ותובנות שלנו - הוספנו את תחומי העיסוק והייחוד של כל דמות בחייה, הוספנו מפתח נושאים (דוגמה למטה) שמלקט את הדמויות השונות סביב נושאים שאולי תרצו לעסוק בהם כמו מוזיקאים וסופרים או להט"ב ולוחמי זכויות אזרח, וסידרנו את הספר בסדר כרונולוגי כדי שלאורך הקריאה אפשר יהיה לראות איך המצב השתנה, מה התפתח, מה נעשה קל יותר, והיכן עדיין יש לנו הרבה עבודה. בימים אלו ממש מכבש הדפוס מתחיל לעבוד, ובעוד כחודש כבר יהיו בידינו ספרים מודפסים, כרוכים ומוכנים למשלוח ומכירה.

עם זאת, בגלל התזמון של סיום ההדפסה - תחילת-אמצע אפריל - הספר לא יופץ לחנויות בחג הפסח, וכנראה יגיע רק לקראת חודש הספר ביוני. זה הרבה זמן, ואז הספר צפוי ללכת במהירות - מה שאומר שאנחנו צריכים שהוא יודפס חודשיים מראש ובכמות מאוד מאוד גדולה. זו השקעה גדולה וכבדה, ואנחנו צריכים אותך איתנו כדי להצליח לממש אותה.

בתמורה לתמיכה שלך, אנו נספק לך את הספר עוד לפני שהוא יוצא ממחסני המפיץ לחנויות הספרים (ואנו מתחייבים שהספרים לא יותרו להפצה לפני שהם יישלחו לתומכים ולתומכות). זו יכולה להיות מתנה מושלמת לחג הפסח למשפחה, בעבודה או בכיתה, ומאחר שהספרים ממש בימים אלו יורדים לדפוס אנחנו יכולים להיות בטוחים ב-99% שהם אכן יגיעו אלייך בזמן לפני החג.

ניתן לקבל את הספרים בדואר רשום, בארץ או בחו"ל, או באיסוף עצמי מחמוטל (ברחובות או אוניברסיטת תל אביב) או מחנויות טומי ואניקה בתל אביב (דוד המלך 1 או מוזיאון הטבע ע"ש שטיינהארדט) וקניון גבעתיים. אפשר יהיה גם לאסוף את התמורות בכנס "עולמות" בחו"ל המועד פסח, בעירוני א' תל אביב. 

המטרה הבסיסית שלנו, כאמור, היא שיהיה לך את הספר, ולכן אפשר לקנות אותו בקמפיין בהנחה של 25-40% ממחירו לצרכן כפי שיהיה בחנויות הספרים (במקום 98 ש"ח - אנחנו מציעים את הספר ב-60-75 ש"ח בלבד!).

שיתוף פעולה מיוחד עם מנהיגותה וספרות שווה: מכל תמיכה במדרגות "ילדים שמעזים ראשונים" ו"קידום שוויון חברתי בספרים!" אנו נעביר 10% מסכום התמיכה לטובת פעילות מנהיגותה לקידום ספרות שווה בישראל. בנוסף, לאחר גיוס מלא, אנחנו נעמיד מדרגה חדשה בה 30% מסכום הגיוס יועבר למנהיגותה וקידום פעילות ספרות שווה. כך אתם ואתן גם תכניסו הביתה ספרות שווה וגם תתמכו בקידום ספרות שווה!

בא לך לפנק או להתפנק בספרים אחרים? במדרגה ילדים שמעזים בקטן אפשר לקבל שילוב של "ילדים שמעזים" עם הספר נשים במדע (לגילאי 12 ומעלה), ובמדרגה ילדים שמעזים בגדול מקבלים את הספר עם סדרת התאומים הסקרנים (גילאי 9-4) או סדרת עיניים פקוחות למדע (גילאי 11-8), ב-30% הנחה ממחירי המוצרים לצרכן.

רוצה משהו קצת יותר אינטראקטיבי מספר? אפשר גם לבחור ממבחר המשחקים שלנו (לפי קבוצות מחיר) במחיר הנחה מיוחד - במדרגה ילדים שמעזים בקטן אפשר לקבל עם הספר את המשחק נדל"ן בקטן, הבוזזים, הצב והארנב או חידושים והמצאות ב-30-50% הנחה ממחירם לצרכן ובמדרגה ילדים שמעזים בגדול אפשר לקבל את המשחקים התנגשות, עולם הקסם, מלכי ישראל או בחלומותיי ב-20-30% הנחה ממחירם לצרכן. וכמובן, "ילדים שמעזים" גם יהיה במחיר מוזל.

אם ברצונך רק לתמוך ברעיון של הספר אבל לא רוצה ספר לעצמך, ישנה מדרגת תודה רבה, בה לא מקבלים תמורה מלבד תודתנו הנצחית. אפשר גם להשתמש במדרגה כדי לשדרג תמיכה קיימת ולהוסיף מוצרים - למשל, לתמוך ב"ילדים שמעזים בקטן" וב"תודה רבה" כדי לקבל שני ספרים ומשחק או ספר ושני משחקים. בגדול, ברגע שתמכת במדרגה אחת כלשהי בקמפיין, כל תמיכה במדרגת "תודה רבה" יכולה לשמש כאמצעי לשדרוג התמורות שלך!

אם אינך מכיר/ה את המוצרים שלנו, אנחנו מזמינים אותך לקפוץ לאתר שלנו ולראות מה נשמע לך מעניין, או לשאול אותנו כאן, במייל או בעמוד הפייסבוק שלנו על מה אנחנו ממליצים עבורך!

חלק ממבחר המשחקים והספרים שלנו! התמונות להמחשה בלבד.

אין לנו ספק שזה ספר מצוין והכרחי במציאות שלנו, ולכן איננו מתנים את הוצאתו לאור בקמפיין. עשינו את הקמפיין הזה מאוחר, כשידענו בוודאות שהספר כבר ירד לדפוס ללא תקלות, כדי שנוכל גם לדעת בוודאות כמעט גמורה מתי הוא יגיע אליך. כל ספר שנוכל להביא לידי הקוראים והקוראות באופן ישיר ובלתי אמצעי הוא ספר שעוזר לנו להביא את הספר הזה ליותר בתים, להדפיס יותר עותקים, ולאפשר לנו להמשיך להוציא לאור ספרים איכותיים נוספים שמשפרים את ספריית הספרות השווה בעברית. 

אנחנו לא בשלב שבו נוכל לעשות שינויים בספר, ואנחנו גם לא רוצים לעכב את השליחה שלו בייצור של דברים חדשים שאין לנו ביד, אבל כן חשבנו על כמה דברים אקסקלוסיביים שאולי נוכל לספק לתומכים ולתומכות. מהם? נגיע ל-100% ונשמח לגלות לך…

איפה הספר עומד כרגע?

בשלבים האחרונים ביותר. הזכויות נקנו, הספר תורגם על ידי חמוטל בן-דב ונערך על ידי יעל לקסמן-בהט וגם הגרפיקה כבר בוצעה על ידי מעצבת הבית שלנו, מאי רדומיר. הספר עבר קריאת בטא מקיפה על ידי לא פחות מ-23 קוראי וקוראות בטא, הוריםי וילדים וילדות בגילאי היעד שהעירו, תיקנו, והחוו דעה על התכנים (ותודה רבה לכם ולכן!). אבל אנחנו לא רק תרגמנו את הספר, אלא גם השקענו מחשבה בשיפורו ויצירת ערך מוסף - סדר הדמויות, שהיה לפי א-ב במקור ולכן היה חייב להשתנות בתרגום, שונה לסדר כרונולוגי כדי לפרוש בפניך תמונה של תמורות היסטוריות במגוון נושאים ותחומים חברתיים; עיסוקה וייחודיותה של כל דמות הוסף ככותרת משנה, כדי להבהיר מי האיש; ואינדקס נושאי הוסף לספר, כדי לעזור לך לקשר בין פרופילים שונים לפי נושא מרכזי ותחומי עניין. אחרי כל זה עשינו בדיקות, והגהה, ועוד קצת בדיקות מול הדפוס - ועכשיו הספר עומד לרדת לדפוס ולהתחיל בחיתוך, כריכה ואריזה. התהליכים האלה צפויים להסתיים בעוד כחודש, ואז הספרים יגיעו אלינו ויישלחו אליך לפני חג הפסח. לחנויות הם יגיעו רק לקראת שבוע הספר.

איך הספר יגיע אליי אם הקמפיין יצליח?

בהתאם לבחירה שלך. 

איסוף עצמי - ייעשה מחנויות "טומי ואניקה" בדוד המלך 1 ת"א; מוזיאון הטבע ע"ש שטיינהארדט, ת"א; או קניון גבעתיים. אפשר יהיה לאסוף אותו מחמוטל ברחובות, ליד מכון וייצמן. ואפשר יהיה לאסוף אותו מהדוכן שלנו בכנס" עולמות", שיהיה בחול המועד פסח בעירוני א' תל אביב. נא לציין בהערות מהיכן תרצו לבצע את האיסוף, אם בחרת באפשרות זו.

משלוח רשום בארץ או בחו"ל (בתוספת של 20 או 60 ש"ח בהתאמה) - הספר, וכל תוספת אחרת מהקמפיין, יארזו בקפידה במעטפות מרופדות ועם ריפוד נוסף במידת הצורך ויישלחו בדואר רשום. כשהספרים יישלחו, תקבלו הודעה במייל או מסרון עם מספר המעקב של החבילה. בבקשה הקפידו לציין כתובת מדויקת ומספר טלפון, כדי שהחבילה תגיע בזמן ובלי עיכובים!

אפשר לקבל עוד ספרים, עוד משחקים, עוד ועוד ועוד?

בהחלט! אם תמכת בכל אחת ממדרגות הקמפיין ביכולתך להוסיף את הסכומים הבאים כדי לקבל מוצרים נוספים: 70 ש"ח לקבלת עותק נוסף של "ילדים שמעזים" או הספר נשים במדע; 120 ש"ח לקבלת סט נוסף של סדרת התאומים הסקרנים או עיניים פקוחות למדע; 70 ש"ח לקבלת המשחקים נדל"ן בקטן, הבוזזים, חידושים והמצאות או הצב והארנב; ו-120 ש"ח לקבלת המשחקים התנגשות, עולם הקסם, בחלומותיי או מלכי ישראל. אין צורך בתוספת עבור המשלוח, זה כלול כבר בתמורה שבחרת :) למידע נוסף על המשחקים, או אם אינך בטוחה איזה משחק מתאים לך ולחבריך ומשפחתך, אפשר לקרא על המוצרים באתר שלנו או לשאול אותנו כאן, במייל או בפייסבוק!

שימו לב: הדסטארט מאפשרים לתמוך בכמה מדרגות תמורה ולהוסיף לתמורה איזה סכום שתרצו במעמד התמיכה. חשוב לציין בהערות למה מיועדים הכספים הנוספים, אחרת אנחנו נחשוב שזה היה רק מטעמי נדיבות ורוחב לב ותמיכה בהוצאה שלנו (ועל כך נאמר תודה, תודה ושוב תודה, אבל לא נדע לשלוח לך את המוצרים שרצית).

אם נזכרת שברצונך להוסיף מוצר וכדי לחסוך את הצורך להטריד את הדסטארט בשינוי התמיכה, יצרנו את מדרגת "תודה רבה!", בסכום של 70 ש"ח מינימום (שאפשר כמובן לשנות אם ברצונך לקבל מוצרים מחבילת "ילדים שמעזים בגדול"). המדרגה הזו היא מדרגה ללא תמורה, אלא אם תמכת כבר בקמפיין וגם כתבת בהערות איזה מוצר ברצונך להוסיף. ללא שני התנאים האלה אנחנו נשלח לך מייל תודה נרגש, אבל זה הכול.

ואם יש לי שאלות נוספות?

אנחנו תמיד זמינים לענות לשאלות דרך עמוד הפייסבוק שלנו ובדוא"ל hamutal@theinfomancers.com. 

התמונות בקמפיין הן מוקאפים שעוצבו מתוצרים לקראת-סיום של הספר המתורגם, והינן מיועדות להמחשה בלבד. 

קרדיטים לסרטון:
קריינות והגשה: אביעד וחמוטל בן דב
צילום, אנימציה וגרפיקה: מאי רדומיר, גד פרוינד, רותם טפלו
עריכת וידאו ומוזיקה: אורי קגן
תודה מיוחדת לחמוטל ברקן וחנות טומי ואניקה במוזיאון הטבע ע"ש שטיינהארדט, שאירחו אותנו בחום וסבלנות בזמן הצילומים!רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.