כל הפרויקטים
שלושים רגעים שותקים
הפרויקט של
פנינה רינצלר
בואו להיות שותפים בהוצאת ספר שיריי אל האור. פנינה רינצלר- אמנית יוצרת, במאית, מטפלת בפסיכודרמה מייסדת ומנהלת המרכז לתיאטרון לוד.
58%
11,530
מתוך 20,000
17
ימים נותרו
143
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 08/05/2019

אני מזמינה אתכם להיות שותפים בהוצאת ספר הביכוריי- שלושים רגעים שותקים
זהו ספר השירה הראשון שלי, לאחר שנים ארוכות של כתיבה למגירה. גדלתי לאורה של אימי המשוררת כרמית רינצלר. מכיון שספריה וכתביה היו פזורים בבית כל ילדותי, התחלתי גם אני לכתוב שירים סיפורים וכתבים כמעט מהרגע בו למדתי לכתוב. בגיל שמונה עשרה הציעה אימי להוציא את שיריי לאור, אך קול פנימי אמר לי כי מוטב להבשיל, הן בגיל והן באיכות הכתיבה ולצאת אל האור כשאני שלמה עם כתביי. 

אז למה דווקא עכשיו?
כעת, לאחר שהגשמתי כבר כמה חלומות גדולים בדרכי האמנותית, שהם קהילתיים, קבוצתיים ומרגשים כשלעצמם, נראה שהגיע השעה לצאת אל האור גם עם כתביי האישיים.
ואיך זה קורה?

בחרתי, בעזרת דיתי רונן-עורכת מופלאה, חמישים שירים מובחרים מתוך כל כתביי, אלו המתארים באופן המיוחד ביותר את הלך חיי וכאלו שתוכלו לפגוש בהם גם את עצמיכם.
אחרי שנתיים של תהליך עריכה בו נכתבו אף שירים חדשים, צפו זכרונות מאלו הישנים, הקובץ מוכן ומזומן לראות אור. בין שיריי עולות הפרידות מאנשים אהובים לצד הטעמים והריחות איתם גדלתי ואהבתי ללוד בה אני מתגוררת כיום. בין כל אלו שזרתי קומץ שירים המביאים את דרכי האמנית ואהבות שפגשתי בדרך. אחר תהליך ארוך הספר יוצא אל האור בהוצאת פרדס. עברנו את שלב ההגהות, גם כריכה כבר יש, באדיבותה של אפרת וייסמן שהיטיבה למצוא את תמצית הספר ולתרגמה לתמונה.

כעת נותר החלק החשוב ביותר שבו גם אתם שותפים
הדפסת הספר. יחד איתכם יוכל סיפרי לראות אור ממש בעוד חודשים ספורים, באמונה ששיריי יימצאו את מקומם בליבכם ובמדף הספרים שלכם. הספר יעלה בחנויות 59 שח. כאן תוכלו לקבלו ב50 שח בלבד. ויש תשורות מרגשות נוספות במדרגות התמיכה. 
אשמח שתצטרפו אליי למסע המרגש הזה. תודה רבה. 
פנינה רינצלר.

קצת עליי:
נולדתי וגדלתי בירושלים, בתוך נופים ירוקים ומצב בטחוני מורכב. בת לאמא ממוצא עיראקי ואבא ממוצא רוסי, שילוב שסיפק שלל טעמים ריחות וחוויות שעיצבו אותי למי שאני היום. את שירי הראשון כתבתי כבר בכיתה א' וכשהתבגרתי לנערה כתבתי גם בעיתון הנוער ראש 1. במקביל צמחתי בתוך אהבתי השניה הגדולה- הבמה. ניגנתי, שרתי בלהקות נוער ושיחקתי בתיאטרון הקטרון בירושלים.
בגיל שמונה עשרה עברתי לת"א, שירתתי כמורה חיילת ומש"קית מו"ח בצבא ומשם שבתי להתגורר בת"א והחלתי את דרכי האמנותית. למדתי משחק בבית ספר הדרך, תיאטרון אלטרנטיבי בשלומי שבצפון, תואר ראשון בתיאטרון באוניברסיטת חיפה ותואר שני בפסיכודרמה. בנוסף השתלמתי גם אצל אנסמבל תיאטרון אודין במרכז גרוטובסקי בפולין. כל הזמן הזה יצרתי יצירות מקור בתיאטרון עכו ותיאטרון שלומי, לעיתים לבד ולעיתים ניהלתי קבוצה, כאשר כל יצירותי נולדו מתוך חומרים אישיים המביאים אמירה חברתית נוקבת.בשנת 2014 הקמתי את המרכז לתיאטרון לוד. מרכז לתיאטרון פרינג' בפריפריה שעובד עם ובתוך הקהילה. החזון התגשם מתוך אהבתי הרבה לחיי קהילה ואמונה בכלי התיאטרון ככלי מחבר בין בני אדם ומרפא. אני מגיעה אל הקהילה ממקום אנתרופולוגי, בהתבוננות רחבה על האנושות וחיים בתוך המרחב בו אני מתגוררת, מתוך כך נכתבים גם שירי. 

בידיעה כי כבני אנוש אנו פוגשים דרך מילים, דרך יצירה של אחרים גם את עצמינו, אני מזמינה אתכם להיות חלק בהגשמת החלום הבא של חיי. 

מתוך הספר

ארוחת שבת

הוֹרַי שְׂרוּעִים שְׁקֵטִים עַל הַסַּפָּה
אַחֲרֵי אֲרוּחַת שַׁבָּת וּמִלִּים מִתְלַהֲטוֹת
עַל הַמַּצָּב, עַל דֵּעוֹתַי הַנֶּחְרָצוֹת,
עַל מַה שֶׁנִּהְיָה מִמֶּנִּי.
הֵם שָׁכְחוּ אֶת מְנַת חֶלְקָם בְּמִנּוּנֵי
הַהֲבָנָה שֶׁל הָהֵם וְהָאֲנַחְנוּ, אֵיךְ
חִלְחֲלוּ בִּי בֵּין תּוֹרָה לָעֲבוֹדָה
סִיסְמָאוֹת שֶׁל שִׁוְיוֹן
כְּמוֹ שֶׁמֶן זַיִת בְּסָלַט יְרָקוֹת.
עַכְשָׁו, מִתַּחַת לַשָּׂפָם,
הֵם מַצְנִיעִים בְּכַף יָדָם אֶת הַגִּחוּךְ
מוּל חֲלוֹמוֹת אוּטוֹפִּיִּים שֶׁפִּזַּמְתִּי
כְּאִלּוּ הָיִיתִי אוֹרַחַת מֵאֶרֶץ זָרָה.
אֲנִי אוֹרֶזֶת שְׁאֵרִיּוֹת
מוּגָנוֹת בִּפְּלַסְטִיק קָשִׁיחַ
וְשָׁבָה אֶל נַחֲלָתִי הַשְּׁקֵטָה.

שלושים רגעים שותקים, בהוצאת פרדס
"שלושים רגעים שותקים הוא ספר נשי אמיץ, רבגוני, מקורי, צבעוני ועשיר. בשפה יום יומית לכאורה, נוקבת ומדויקת, עתים בציניות קרה ועתים ברצינות תהומית, מתווה המשוררת את עולמותיה השונים, עולמות תאבי חיים, דרמטיים ותיאטרליים מחד גיסא, ומורבידיים ומקבריים מאידך גיסא.
שיריה של רינצלר מתרחשים במחוזות המפתיעים שבין הפנטסטי והדמיוני למציאותי. את שיריה מאכלסים במת התיאטרון ואחורי הקלעים, רחובות העיר לוד בה קבעה את משכנה ובתים בהם היא מבקרת, כמו בית המכשפה, בית הוריה ובתי סבתותיה, בתי אבות ובתי עולמים.
כבמאית מנוסה, פנינה מעלה על דפי הספר דמויות מרתקות כמו סבתא כורשיד העיראקית וסבתא נינה ניצולת השואה, לצד חברים חיים ומתים. מתוך עולמות השירים עולה ומתהווה דמותה עתירת הניגודים, הסוערת והמכונסת, החשופה והפגיעה, המשחקית והאמיתית של המשוררת, גיבורת הספר."

                                                                                                               - - דיתי רונן עורכת הספר

ולפספוסים...

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.