כל הפרויקטים
ספר להנגשת האנגלית
הפרויקט של
אופיר שקיר
הפרויקט כולל הוצאה לאור של ספר ראשון בסדרת ספרים לרכישת השפה האנגלית. אם הפרויקט יצליח בזכותכם הספר הראשון יהווה כלי נוסף לרכישת האנגלית.
4%
1,010
מתוך 25,000
19
ימים נותרו
10
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 10/05/2019


תמכו בפרויקט החשוב. בלעדיכם זה לא יקרה!
בפרויקט  יצא לאור ספר ראשון מתוך סדרה של שישה ספרים לשליטה בשפה האנגלית. אני מזמין אתכם לקחת חלק בפרויקט הייחודי לתמוך בפרויקט ולקבל מתנה מדליקה על פי בחירתכם. 

הרעיון לפרויקט

כיום כולנו מודעים לצורך בשליטה בשפה האנגלית למגוון צרכים: חברתיים, עסקיים, קרייריסטיים או תירותים. כל ספר נועד ועוצב להגיע לאחת משש רמות שליטה בשפה האנגלית כשפה זרה, החל מרמת בסיס ועד לרמת מתקדמים.

מה בפרויקט?

הספר הראשון מכיל שני טקסטים המכילים תחביר בסיסי באנגלית. הטקסט הראשון כולל טיפים לרכישת השפה האנגלית ונכתב בתחביר בסיסי. הטקסט השני כולל סיפור סיפורת הכולל אוצר מילים הנדרש ברמת הבסיס ותחביר ברמת הבסיס. 

שני הטקסטים כוללים תרגום של כל עמוד לעברית. התרגום מופיע בעמוד העוקב לעמוד שבו הטקסט באנגלית כך שאפשר ללמוד ישירות מתוך הספר ללא הצורך לגשת למילון.

הספר הראשון נועד לרכישת רמת בסיס עבור תלמידי תיכון וכל מי שרוצה לרכוש שליטה בסיסית בשפה האנגלית, חיילים, עובדים ופנסיונרים. לאחר קריאת הספר הראשון תרכשו את הרמה הראשונה מבין ששת הרמות המאפשרות שליטה בשפה.  הספר יצא לאור בהוצאת הספרים "אוריון" אם וכאשר יגוייס הסכום להפקתו

כיצד נולד הרעיון?

הרעיון לכתיבת הספר נולד כאשר נתקלתי באנשים רבים אשר למדו לבגרות ברמה הגבוה ביותר (חמש יחידות) ולעיתים סיימו בהצטיינות אך עדיין היו חוששים לדבר באנגלית או להשתמש בשפה וכן, לאחר שנחשפתי לעובדה שגם כאשר לא נוצרה אצלם רתיעה לדבר באנגלית היה חוסר בתרגול מספק להגיע לרמת שליטה טובה בשפה.

בנוסף, בכל כיתה שאני מלמד אני תחילה שואל שאלות בסיסיות באנגלית וגיליתי כי תלמידים רבים בכל רמות הלימוד לא נחשפו לכללי השפה האנגלית ולא תרגלו אותה מספיק. כתוצאה מכך נולד הרעיון לכתוב סדרת ספרים אשר תציג ותתרגל בפועל את השפה בדרך מהנה הכוללת סיפור מרתק.

לשם כך, מעבר להוצאת תעודת הוראה באנגלית בזמני החופשי אני בודק מבחנים באנגלית ברחבי הרשת האינטרנטית וחוקר את תחום רכישת שפה כשפה זרה וכשפה שניה כבר מספר שנים באופן עצמאי. תוצאות המחקר והנסיון שלי כמורה הובילו אותי להתחיל את הפרויקט. 

הספר הראשון נכתב ומוכן להדפסה במספר הוצאות לאור. הספר השני והשלישי בסדרה נכתבים בימים אלו.  

השלמת הפרויקט

השלמת הפרויקט תוציא את הספר הראשון לאור ותעזור ליצירת מומנטום שיעזור להשלים את סדרת ששת הספרים שלדעתי הם ספרי חובה בכל בית בו יש תלמידי תיכון או בכל בית בו יושביו רוצים לרכוש שליטה בשפה האנגלית בדרך פשוטה ומהנה.

הצטרפו אלי להגשמת החלום. ביחד איתכם הספר יקרום עור וגידים ויוסיף דרך נוספת, מהנה וחדשנית לרכישת השפה האנגלית. על מנת לתמוך בפרוייקט תוכלו לבחור באחת ממגוון התשורות שבעמוד לבחירתכם. 


 על המחבר

אופיר שקיר, מורה לאנגלית בתיכון ובעל ניסיון עשיר בהוראה האנגלית במגזר הפרטי. מתגורר בגן יבנה. בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני מנהל עסקים לאנשי חינוך בהצטיינות ולימודי הסבה לתעודת הוראה באנגלית.

שאלות תשובות

למה צריך את זה בכלל?

הוראת השפה האנגלית בארץ לוקה בחסר. עד היום משנים שיטות חדשות לבקרים כדי למצוא את הדרך הטובה ביותר להוראת השפה כאשר בשטח הידע של תלמידים בשפה האנגלית אינו מספק. תלמידים שלמדו ברמה גבוה יודעים אולי להגדיר מילים במדויק, אך חסרים את השטף ו/או את הדיוק בשפה.

מה חדשני פה? 

נכון, השוק מוצף בספרי לימוד מאנגלית ומרוב ספרים לא רואים את היעד, שהינו ידיעת השפה האנגלית. הספר הנ"ל, שהינו ראשון בסדרה של ששה ספרים נועד למטרה זו. החדשנות בספר כוללת מילות מטרה החשובות ללמידה עבור שליטה בשפה. 

מהם מילות המטרה? 

משרד החינוך בישראל פרסם שלוש רשימות מילים שכל אחת מהן מכילה כ1,200 מילים. הרשימה הראשונה מכילה מילים שיש לדעת ברמת בסיס. הרשימה השנייה מכילה מילים שיש לדעת ברמת ביניים והרשימה השלישית מכילה מילים שיש לדעת ברמה העליונה של רמה שליטה רהוטה בשפה. 

סדרת הספרים כוללת סיפור מעניין המכיל את המילים הנ"ל. הספר הראשון בסדרה כולל סיפור שנכתב במילים מהרשימה הראשונה. הספרים השני והשלישי יכללו מילים מהרשימה השנייה, רמת הביניים והספר השלישי, הרביעי, החמישי והשישי יכללו סיפור המכיל מילים מהרשימה השלישית הקולטת את ידיעת השפה ברמה מקצועית.בנוסף, באירופה נעשתה חלוקה לסיווג רמה בשפה הנקראת "מסגרת התייחסות משותפת לשפות" או באנגלית European Framework of Reference for Languages ובקיצור CEFR .תחת מסגרת זו מחלקים את השליטה בשפה לשישה דרגות. מדרגת בסיס ועד לדרגת שליטה מלאה בשפה כשפה שניה או זרה. כל אחד מששת השלבים מכיל נושאים דקדוקים שונים שיש להכיר . ששת הספרים בסדרה כוללים בתוכם מבני משפטים השייכים לאחד מששת הרמות. הספר הראשון מכיל משפטים בעלי מבני דקדוק מהרמה הראשונה הספר השני מהרמה השנייה וכן הלאה עד הספר השישי. הרעיון הוא שהקוראים יקראו את המשפטים היעודיים שנקבעו על ידי מומחים לשפה כחשובים לשליטה בשפה טרם הם בוחרים ספרים אקראיים המכילים כל מיני מבנים תחביריים ודקדוקיים שונים העשויים להיות קשים מדי לרמתם. מנסיוני כמורה, ידיעת החוק לא עוזרת לדבר נכון מכיוון שהדיבור הוא מכני ומחייב תרגול. קריאת הספרים תעזור לתרגל את המבנה הדקדוקי ולהכירו כנכון בדומה למה שקורה בשפת אם. 

למה דווקא האדסטארט?

בגיוס בהאדסטרט רק אם מגיעים לסכום הנדרש להוצאת הפרויקט לפועל הסכום נגבה מהתומכים, אחרת הסכום חוזר לתומכים. המטרה היא לראות אם יש ביקוש בשוק לפרויקט. אם יש ביקוש הפרויקט יצא לפועל, אם לא, הוא ייגנז.


 

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.