כל הפרויקטים
הספר הראשון של בלה
הפרויקט של
בלה רבוי
שמי בלה וזהו הספר הראשון שלי. אני מזמינה אתכם לקחת חלק בפרוייקט ולתמוך בי על מנת שביחד נוכל לשים את הספר המצוין הזה על המדף!
100%
37,898
מתוך 37,740
0
נותרו
159
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 31/03/2019

אני מזמינה אתכם לקחת חלק במסע המדהים של הוצאת ספר ביכורים לאור!

כבר 5 שנים שאני רוצה לכתוב ספר, אבל כנראה שעכשיו הוא הזמן. הספר הראשון שלי (שאין לו שם עדיין כי אני רוצה לבחור את השם ביחד עם התומכים) אמור להבשיל ולהיוולד בקיץ

זה יקרה אך ורק בזכות התמיכה שלכם, אבל זה יקרה רק אחרי שאגייס את מלוא הסכום להפקתו. הספר מתאר את העשור שלי בתל אביב, את החוויה התל אביבית ביחד עם המשברים שמלווים את גיל ה 20, דרך שברונות לב, התנסויות וכמובן המון עצב ושמחה. הספר הוא ספר פרוזה. חלקו מתאר את החוויות האישיות שלי אחת לאחת, וחלקו בדוי לחלוטין. 

כרגע הספר נמצא בשלבי כתיבה. הצפי לסיום הוא יולי

אחרי שאסיים לכתוב את הספר, אשלח אותו להוצאות ספרים. בין אם יקבלו אותו או לא, אדפיס באופן עצמאי את הספרים לתומכים - כך שגם אם הספר יגיע בסופו של דבר לחנויות, אתם עדיין תקבלו עותק מודפס (או דיגיטלי) לפני כולם.

מי אני?

היי! אני בלה, בת 30 ועברתי לגבעתיים לפני חצי שנה. כן, כן. מתל אביב. הכתיבה תמיד הייתה חלק משמעותי מהחיים שלי. אני לא זוכרת את הפעם הראשונה בה התחלתי לכתוב, כי כבר בבית הספר היסודי המורה הייתה מעמידה אותי בכל יום שישי, מול כל הכיתה, כדי להקריא שיר שכתבתי. סופר מביך.

כרגע אני מנהלת עמוד בפייסבוק שנקרא "פוסטשני". בעמוד הזה יש סיפורים קצרים, סרטונים וטקסטים אישיים שכתבתי. בנוסף, אני כותבת עבור אתר onlife. 

אבל - בחיי היומיום שלי אני מורה למתמטיקה (לא, אין לי עיניים בגב. כן, גם אני שונאת את צמד המילים "פוטנציאל מבוזבז").

אז גרתי כמעט עשר שנים בתל אביב. אל דאגה, חוזה השכירות שלי נגמר ביולי ואני אחזור לתל אביב. בכל אופן, מספיק דיבורי נדל"ן. כן, גרתי בתל אביב כמעט עשר שנים. הייתי ברמנית 7 שנים. אני מורה 8 שנים. איך זה עובד ביחד? בואו נגיד שזה כולל מעט מאוד שעות שינה ובדיקת מבחנים במחסן, בין ארגזים של בירות ושתיה קלה. 

העשור שלי בעיר הגדולה היה מטורף. מסיבות, התנסויות, חברויות מוזרות שחלקן מחזיקות עד היום. שברונות לב. התנפצויות של אשליות. הגעתי לתל אביב בגיל 21 עם כל מיני חלומות הוליוודים ורצון ענק להיות קארי בראדשו הישראלית. בפועל, התבדיתי. למדתי מה חשוב באמת בחיים והכרתי את תל אביב ואוכלוסייתה - היטב. 

כבר שנים שאני רוצה לכתוב את הספר הזה, אבל רק בשנה האחרונה הבנתי שהגיע הזמן. אני מספיק בשלה ומספיק מלומדת כדי להוציא את הרעיון הזה לפועל. אחריו יגיע הספר השני, השלישי וכן הלאה. 

החלום הזה יקרה רק אם כולנו ביחד נוכל לגרום לו לקרות. בעזרת הקנייה של הספר והתמיכה שלכם - תקבלו את המעיים שלי במשלוח. כן, כן. לגמרי את המעיים. כי הפרויקט הזה כל כך חשוב לי, ואני מקווה שהוא יהיה טוב.

שלחו לי ביקורת אחר כך, כן? אשמח לשמוע האם אהבתם את הספר!

הפרולוג של הספר! הרי חייבים למדוד לפני שקונים, נכון?

כשהבנתי שלנצח אהיה "אשתו של", החלטתי לעזוב. אמנם היה לי הכול, אבל הייתי ריקה מבפנים. חייתי בתוך כלוב של זהב: בית פרטי, גינה קדמית ואחורית, חדר ארונות ומרפסות עם נוף עוצר נשימה על כל אזור המרכז. בימים בהירים יכולתי לראות את ארובות חדרה ועד נמל אשדוד. אכן ארץ קטנה. הייתה לי מכונית וולבו ענקית שנראתה עליי כאילו לבשתי את הסוודר של אחי הגדול, עוזרת בית שמגיעה פעם בשבוע וכמובן מסעדות, טיסות לחו"ל ובאופן כללי חיים נוחים למדיי.

נפגשנו במקרה, בחנות הבגדים שעבדתי בה. אני הייתי חסרת עמוד שדרה והוא חדור מטרה. חיילת בת תשע עשרה שסיימה לא מזמן מערכת יחסית אחרת שבה התייחסו אליה חרא ואיש עסקים בן שלושים. בגדול, הוא בן אדם טוב. בקטן, הוא יודע להיות נינג'ת סבל אמיתי. יצאנו לכמה דייטים ואחרי חודש גרנו ביחד. המעבר אליו התאים לי באותה תקופה כי חיפשתי כל סיבה לצאת מהבית. הרגשתי חכמה מספיק, מנוסה מספיק ואופטימית מדיי כדי להתחיל את חיי הבוגרים. מאז, כאפת ה "באיזה סרט את חיה" הספיקה להגיע בכל הזדמנות ואני סירבתי לקבל את העובדה שכנראה אני לא יודעת הכל.

כשהתפכחתי והבנתי שזה לא סוג החיים שאני רוצה, שחתונה בגיל עשרים ואחת היא מוקדמת מדיי ואני לא מוכנה להיות אמא בשנים הקרובות, אפשרתי לתת המודע שלי לירות החוצה את הרצון להיפרד. רציתי יותר. יותר רגש, יותר התנסויות ויותר תל אביב. ביליתי חצי שנה אצל ההורים עד שהגיע הרגע המיוחל. המעבר שלי לעיר הגדולה. תחילת קריירת גיל עשרים עם חלומות ספֵק שלי, ספק סצינות מסרטים הוליוודים. גם לו הייתי יודעת מראש כמה כאב העיר הזו הולכת לגרום לי, אין סיכוי שהייתי מוותרת על התהליך.


אפשר לתמוך בי בכל אחת מהתשורות שתרצו. 

בואו נהיה שותפים לדרך וביחד נעלה את הספר המצוין הזה על המדף!

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.