כל הפרויקטים
סיבה לחיות
הפרויקט של
אריק אלון
סרט תיעודי מנקודת מבטו של יונתן לוין, אדם ללא יכולת תנועה, שבעזרת מלווה מסורה יוצא למסע אחר האהבה.
127%
76,150
מתוך 60,000
0
נותרו
416
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 30/04/2019

48 שעות אחרונות לתמוך בפרויקט! 

היעד הראשון אמנם הושג, וזה ממלא את ליבנו

כל תמיכה נוספת בשעות הקרובות תעזור לנו לקדם את הפצת הסרט ולהעביר את המסר הכל-כך חשוב של יונתן: לראות את הזולת מעבר לגוף הפיזי, לראות אל תוך הלב האוהב, הרגש והמחשבות

ויש כמובן תשורות (מצד שמאל) המוצעות עבור כל תמיכה


סיבה לחיות

יוצרים: אריק אלון, אדוה לוי ויונתן לוין

הצטרפו לפרויקט ״סיבה לחיות״ ויחד נוציא לאור סרט דוקומנטרי **מרגש ומשנה חיים**.

יונתן המשותק בכל גופו, בטוח שהדבר היחיד שיתן משמעות לחייו היא אהבה. יחד עם מלווה מסורה הוא מחפש בת-זוג לחיים.

 The greatest thing you'll ever know is Just to love & be loved in return". David Bowie
" 

איך הכל התחיל?

לפני שלוש שנים פגשתי את יונתן לראשונה מאז פציעתו. הקשר בינינו התחיל בקורס מדריכי סיוף בוינגייט כשהיינו בני 17, אך עם השנים ניתק הקשר. פחדתי מהפגישה המחודשת, לא בכל יום פוגשים אדם עם מגבלות גופניות כשלו. יונתן נפגע מרסיס בראשו במלחמת לבנון השניה ועקב כך השתנו חייו מקצה לקצה. הוא מחובר למכונת הנשמה וללא יכולת תנועה ודיבור. באותה פגישה, הכרתי גם את אדווה שעוזרת ליונתן לתקשר באמצעות כתיבה על לוח מחיק. 

הרגשתי שיש לו רצון עז להעביר מסר ולספר לעולם את סיפורו והצעתי לו שנעשה ביחד סרט על חייו ועל אופן ההתמודדות שלו. יונתן מיד נדלק על הרעיון. 

מאז אותה פגישה אנחנו מצלמים ומתעדים את חייו של יונתן דרך עיניו, מתוך נקודת מבטו על העולם. את יונתן לא רואים בסרט, אלא את השתקפותו דרך הסביבה והאנשים הבאים איתו במגע יומיומי. 

למה לעשות סרט על יונתן?

במהלך הצילומים נקשרתי ליונתן בצורה יוצאת דופן, הוא מרגש אותי. יונתן הוא אחד האנשים הכי חכמים ורגישים שפגשתי בחיי, הוא שנון, אמיתי ובעל חוש הומור. מבחינתי, החשיבות הגדולה ביותר של הסרט היא שכמה שיותר אנשים יוכלו לראות ולחוות את יונתן מעבר למגבלה הגופנית שלו ולקבל השראה ותקווה מדרך ההתמודדות שלו ומסיפור האהבה שלו. יש ליונתן כל-כך הרבה מה לתת ולספר לעולם שלנו. 

על מה הסרט?

״סיבה לחיות״ הוא סרט העוסק בצורך הבסיסי והמולד לאהוב ולהיות נאהב, המספר את סיפור ההתמודדות של יונתן לוין וניסיונו למצוא אהבה ולחוות את כוחה להמיס מוגבלויות פיזיות ורגשיות.


                הסרט נמצא כרגע בשלבי עריכה מתקדמים. בואו להיות שותפים בהוצאתו לאור!                                                                                                                         

עיצוב גרפי: שירן קונסרי


קצת עליי...

שמי אריק, אני יוצר וידאו ומפיק קולנוע, נשוי לדפנה ואבא לבר. בעשור האחרון אני עובד בהפקה בפועל של קולנוע וטלוויזיה, ובמקביל מצלם ועורך בעיקר את אשתי לעסק שלה בתחום התזונה הטבעית. במקביל, אני עובד עם יונתן ומתעד אותו לשם יצירת סרט על חייו, שלמעשה יהיה סרט הביכורים שלי. מעבר לרצוני להעניק ליונתן במה לספר את סיפורו, עבורי כיוצר הייתה זו הזדמנות לחקור את הפחד שלי ולבחון האם עוד אנשים מסוגלים להקשיב לסיפורו ולהתבונן בו מעבר למגבלה הפיזית שלו.

כדי להצטרף אני מזמין אתכם לבחור תשורה מעמודת התשורות כאן משמאל, כולל: אפשרות להצטרף להקרנת תומכים אינטרנטית, הקרנה מיוחדת הכוללת מפגש עם יונתן ואדוה, סדנת תסריט, סדנת בריאות ותשורות נוספות. בואו לתמוך בהוצאת סרטו של יונתן.


יונתן בביקור בחוות החופש. צילום: איתי ונטורה


״אני אדם בלי יכולת תנועה אבל עם הרבה יכולת חשיבה, הרגשה ודמיון. חשוב לי לקדם את ההבנה של אנשים במצבי ולהעביר את המסר שבתוכי קיים אדם עם צרכים ורצונות. נפשי ממשיכה להרגיש גם אם הגוף לא זז. עלינו לדאוג לחברים שנפצעו באשר הם ולא להשאירם כלואים בעצמם ומנותקים מן העולם. תמיכתכם תתקבל בברכה

- יונתן לוין -

"הסרט עוסק בחוויית החיים שאינה נתונה במה אדם יכול לעשות אלא בחוויה שהאדם מייצר. עבור יונתן העשייה הקולנועית של סרט זה היא דרך ביטוי שהתאפשרה לו, ועיסוק מלא משמעות לעזור לאנשים למצוא סיבה לחיות."

- אדוה לוי -

 

בימוי צילום ועריכה:  אריק אלון

ייעוץ ועריכת תסריט: גיא סידיס

יוצרים: אריק אלון, יונתן לוין, אדוה לוי

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.