כל הפרויקטים
דה קאסטרו
הפרויקט של
פרננדו סילבה
הצטרפו אלינו לתחקיר מרגש על מנת לאתר את משפחתה הביולוגית של לימור ולהפיק בברזיל את הסרט המלא "דה קאסטרו"!
62%
15,610
מתוך 25,000
36
ימים נותרו
52
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 26/06/2019

אני מזמין אתכם להצטרף אלינו ולקחת חלק בתחקיר עומק על אישה שהייתה חלק מסחר בתינוקות בברזיל! רק בתמיכתכם נפיק מסמך דוקומנטרי אודות לימור ברגמן או בשמה הראשון - דה קאסטרו, שבהיותה תינוקת הוברחה לישראל. 

על הסרט :
במסגרת לימודי הקולנוע במכללת ספיר, החלטתי להפיק סרט דוקומנטרי על לימור ברגמן, ילידת ברזיל שהייתה חלק מסחר בתינוקות, ולתעד את סיפורה האישי וחיפושה הבלתי פוסק אחר משפחתה הביולוגית. ביצענו צילומים בארץ, ויצרנו קשר עם חוקרת בברזיל ועם המשטרה הברזילאית על מנת שיעזרו לנו לאתר את מקור המסמכים המזויפים של לימור, אך זה לא מספיק, בכדי להגדיל את הסיכויים של לימור לגלות את עברה אנחנו צריכים לטוס לברזיל לשלושה שבועות לפחות, ולבצע בדיקת DNA בכדי להכניס את לימור למאגר המקומי (שם רוב ההורים הגישו תלונה על חטיפה) ביחד עם הורים ברזילאים שבאותה שנה שלימור נולדה איבדו את ילדיהם. בנוסף, ניקח את לימור למקום שבו כביכול נולדה ונפרסם אותה בתקשורת המקומית. 

מי אני?
אני פרננדו סילבה, יוזם הפרוייקט "דה קאסטרו", שמטרתו לתעד את החיפוש אחר המשפחה הביולוגית של לימור בברזיל. עליתי מברזיל לפני 5 שנים על מנת לשרת בצבא. לאחר שירותי הצבאי עבדתי כעורך וצלם. לאחר מכן התחלתי ללמוד קולנוע במכללת ספיר.

  לימור ברגמן ואני הכרנו לפני שנה וחצי באילת, היא סיפרה לי שהיא חלק מסחר מילדים בברזיל שככל הנראה נחטפו/נמסרו באופן לא חוקי על ידי פושעים ונמכרו להורים ישראלים. ניסיתי לעזור לה ולקשר אותה לחוקר בברזיל. לצערנו החוקר לא הצליח לעזור מפני שהמסמכים שלה מזוייפים ללא כל פרטים מועילים והבנו שהסיכויים לגלות את האמת הם אפסיים. לאחר שנה של נתק שוב נפגשתי במקריות עם לימור בבאר שבע, ובמסגרת לימודיי הקולנוע החלטתי להפיק סרט דוקומנטרי אודות לימור, ולעשות הכל על מנת לחשוף את עברה כנגד כל הסיכויים. 

מי היא לימור ?

לימור ברגמן נולדה בברזיל, כשהייתה בת חודש ככל הנראה לקחו אותה מההורים הביולוגיים ומכרו לזוג ישראלי (ההורים המאמצים לא ידעו שאולי מדובר בחטיפה, הסוכנות אימוץ הציגו זאת באופן שונה). המסמכים שלה מזוייפים ואי אפשר לדעת כמעט כלום עליה. מאז שהיא יודעת על האימוץ, מגיל צעיר, לימור מרגישה חוסר שייכות. היא מאוד אוהבת את הארץ וקשורה למשפחתה, אבל חייבת לדעת את מה התרחש לאחר לידתה. לימור ניסתה פעמים רבות למצוא את ההורים הביולוגיים ועכשיו, דרך חוקרים ישראלים וברזילאים ויחד עם המשטרה הברזילאית, אנחנו מתחילים לראות אור בקצה המנהרה! ואם נטוס לברזיל נוכל להגדיל את סיכוייה!
מצטרף אלינו הצלם- דניאל קמפוס. עלה מונצואלה בגיל צעיר. למד תקשורת בבית ספר ומאוחר יותר באוניברסיטה בונצואלה. היום סטודנט לקולנוע ולטלוויזיה במכללת ספיר. מצלם ועורך מספר שנים.


רק אם נצליח לגייס 100% מסכום הכסף הנדרש נוכל להפיק את הסרט בברזיל ולהגדיל את הסיכויים עבור לימור! כך הסרט יצא לאור ויוקרן במכללת סוף שנת 2020! כל זאת יקרה אך ורק בזכותכם!

תודה לחברות Pure mineral, wake up ski school, evya designs, דפוס כלנית על התמורות לתורמים של הפרוייקט!!

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.