כל הפרויקטים
לחצות את הודו על ריקשה
הפרויקט של
שי ברמלי
לחצות את הודו על ריקשה,סרט דוקו מרגש ומצחיק על אדם שהחליט בגיל 40 לעזוב הכל ולחצות לבדו את הודו על ריקשה,תימכו בסרט ובעשייה קולנועית ישראלית
31%
28,182
מתוך 90,000
40
ימים נותרו
99
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 30/06/2019


לחצות את הודו על ריקשה

 סרט דוקו ישראלי צעיר ובועט, על שי שבגיל 40 החליט להשאיר הכל מאחור ולחצות לבדו את הודו על ריקשה, תמכו ביצירה ישראלית מקורית ויחד נביא את המסע חוצה גבולות בן 1500 ק"מ אל המסך ...


אז למה אנחנו מגייסים?

נכון זה נשמע מוזר למה שמישהו שרוצה לטוס לטייל בהודו יגייס כסף?

אז חשוב להסביר עד היום השקענו הרבה מאוד בפרוייקט והכסף מהתמיכה שלכם מיודע כולו לטובת צילומי הסרט בהודו ועריכתו ,שני האלמנטים האלו דורשים זמן וכסף רב ולכן החלטנו לפנות את הקהל הרחב, זה שאוהב סרטים  והאומנות ישראלית, ולרתום אותו לטובת המטרה, יצירה ישראלית אותנטית, צעירה ובועטת. כי ללא התמיכה שלכם לא נצליח לצלם ולערוך את הסרט...רק בזכות תמיכה שלכם נצליח להפוך את החלום שלנו למציאות, למעשה אנחנו מזמנים אתכם להיות השותפים שלנו שבעזרתם "לחצות את הודו על ריקשה" יגיע אל המסך הגדול!

צפו בטריילר:

בואו לתמוך ביצירה ישראלית עצמאית


"לחצות את הודו על ריקשה" הוא סרט דוקו עצמאי. בהפקת הסרט הושקעו זמן ומחשבה רבה כל שנותר לנו זה לגייס את הכסף כדי שנוכל להפוך את החלום למציאות ואת זה אנחנו יכולים לעשות רק בעזרכתם.

מצאתי שהרעיון, החלום, לחצות את הודו על ריקשה, הדביק בהתלהבות את כל מי שפגשתי בדרך, לחלק הזכיר את הטיול בהודו , לחלק את החלום לחזור ולחק עשה פשוט חשק לנסוע בפעם הראשונה.


ראיון ב 102FM

על הסרט בכמה מילים:

מני אליאס במאי הסרט:

שי חבר שלי כבר שנים רבות, הוא אדם תזזיתי ומצחיק. מאז שחזר מהטיול בהודו אחרי הצבא, הוא לא נח לרגע. ב-20 שנים שעברו, הוא עבד; Iמאמן כדורסל, מעצב אירועים, מעסה, מורה לקולנוע, שיווק יהלומים בקנדה, המציא תוכנית טלוויזיה ששודרה ב 20 מדינות בעולם, הקים חברת קריאייטיב בין לאומית מצליחה ובנה משפחה מקסימה מה שמאפיין את שי ביותר הוא הלב הענק ויכולת הנתינה שלו. וזה מה שתמיד סיקרן אותי בו.  כשפעם שאלתי, הוא סיפר לי שלהודו יש חלק גדול בזה."בהודו גיליתי את המשפט ששינה את חיי "סאבקוצ מילגה" - הכול אפשרי". תמיד הוא גם הוסיף כי הוא חייב לחזור לשם כדי להבין מה השפיע עליו כל כך במסע ההוא. 

יום אחד צלצל הטלפון, שי היה מצידו השני של הקו. "יש אישור מאנה אני חוזר להודו ל 5 שבועות, הפעם אני רוצה לפגוש את הודו האמיתית אני הולך לחצות אותה על ריקשה! אתה בא?" חלפו מספר שניות של שקט, "בטח" עניתי בחשש גדול, אני מביא מצלמה.

סרט הדוקו, India Express מספר איך שי שב להודו אחרי 20 שנה וחוצה אותה על ריקשה. בתקווה לחזור לרגע קטן לאותה הרגשת חופש של הטיול ההוא. אני מאמין כי האנשים בהם יפגוש והמקומות בהם יעבור בשילוב אם אישיותו המיוחדת והחברותית של שי ייצרו סיטואציות דוקומנטריות יוצאות דופן שירכיבו סרט מיוחד במינו.

שי ברמלי יוצר ותסריטאי:

בגיל 21 כשעשיתי את המסע הראשון שלי בעולם, הגעתי למקום שהשפיע על החיים שלי יותר מכל מקום אחר, הודו. קסמו לי שמחת החיים, הפשטות, הצבעים והרוחניות.
חלום אחד לא עזב אותי מאז שחזרתי מהמסע הראשון שלי, לחצות את הודו על ריקשה. רגע לפני שאני מתחיל את החצי השני של חיי החלטתי להשאיר בבית לכמה שבועות את אישתי ושתי בנותי ולצאת למסע נוסף, למסע בעורקי החיים של תת היבשת – הכבישים.

הסרט, מתאר את המסע של מניו-מדלהי, בה נחתתי לראשונה לפני 20 שנה, שם ארכוש את הריקשה, דרך אגרה, שם ביקרתי אבל לא היה לי כסף להכנס לטאג' מאהל, ועד לוורנסי, העיר שהשפיעה עלי יותר מכל מקום אחר בחיי. בדרכי על הריקשה, בכפרים נידחים שעין התייר לא שזפה, כשהמטרה לפגוש את הודו האחרת, והפעם בגובה כלי הרכב שכל כך מזוהה איתה – הריקשה.

השקענו בפרוייקט מחשבה ומאמצים רבים,  הצטרפו אלינו ליצור את הסרט אודות המסע להודו, רק ביחד איתכם נוכל להוציא את החלום אל הפועל ולהפוך את הסרט למציאות.
שי מקבל שיעור נהיגה על ריקשה בדרום ת"א


היוצרים:


מני אליאס - יוצר דוקומנטרי וצלם סרטים.

סרטו הראשון כמפיק - 'מים סוערים', זכה בפרס "הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר בישראל" לשנת 2005. כמו כן מני זכה בפרס על צילום הסרט. הסרט הוקרן בכ- 50 פסטיבלים בינלאומיים.

עד היום ביים כ 5 סרטים והפיק 4. לאחרונה, סרטו החדש על מסעם של יהודי אתיופיה 'חלום ירושלים' מועמד לפרס הסרט הדוקומנטרי הטוב של השנה (2017). הוא הוקרן בפסטיבל דוק אביב 2016, בפסטיבל קולנוע דרום וכן בפסטיבלים רבים בעולם. בשנה האחרונה מאז צאתו לאקרנים הוקרן הסרט בכ- 120 הקרנות בבתי קולנוע ברחבי הארץ והעולם.

שי ברמלי - יוצר ועורך תוכן.

בעל תואר ראשון בקולנוע מסמינר הקיבוצים ותואר שני מאוניברסיטת חיפה, המקים והמנכ"ל של חברת ההפקות והתוכן Createit, ממציא השעשעון "כלוב הזהב" שנמכר ושודר במעל 20 מדינות בעולם, זוכה הפורמט הטוב ביותר בפרומג'ינשן, זוכה תחרות הפורמטים הבינ"ל של מכון היצוא, זוכה הפורמט הטוב ביותר בBCWW בדרום קוריאה,נבחר לאחד מ40 הצעירים המבטיחים של עיתון פורבס, עבד כיועץ תוכן לחברת סוני העולמית, בן זוג של אנה ואבא גאה לאלה ומיקה.


האותיות הקטנות

אז זהו שאין כאלו, רק רצינו להזמין אתכם לקחת חלק ביצירה ישראלית צעירה אז כל מה שנותר זה לבחור תמורה ולהתיישב לידנו בריקשה למסע בן 1500 ק"מ לכל רוחבה של הודו, שהתחיל בחלום ויחד נסיים אותו כסרט ישראלי עם שלל תבלינים הודים על מסך הקולנוע.

* הקרנת הבכורה תתקיים בסנימטק ת"א תתכנה הקרנות במקומות נוספים בארץ הודעה בהמשך.

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.