כל הפרויקטים
WESTART
הפרויקט של
שירה ג'רג'י
יחד איתכם ובזכותכם נקים מרחב טכנולוגי לטובת נערות ונשים מק.שמונה והאיזור שטכנולוגיה לא הונגשה להן ומסלול חייהן הקשה נוצר מנסיבות שכאלה
10%
8,425
מתוך 85,000
39
ימים נותרו
45
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 27/04/2019


אני מזמינה אתכם להצטרף אלינו בדרך להקמת מרחב טכנולוגי חדיש וראשון מסוגו בארץ וחדר מחשבים עבור נערות ונשים שטכנולוגיה היתה תמיד מילה גסה עבורן עד שבנתה מעליהן תקרת זכוכית אטומה ששלחה אותן לעבודות נקיון או כעובדות יצור במפעלים.

מצאו את התשורה הנכונה לכם כי בזכותכם נחולל שינוי בחייהן של נשים ונשפיע על עולמן.

חדר מחשבים- עתיד להיבנות

לא יפתיע אתכם לשמוע שנשים מופלות או שנשים צעירות בפריפרייה החברתית מופלות אף יותר. חסרה להן נגישות לתעסוקה ועוד יותר לתעסוקה מתקדמת.

בימים בהם טכנולוגיה היא מילה ששגורה בפי כל ישנן נערות ונשים רבות עבורן המילה הזו רחוקה שנות אור מחייהן.

אז בזכותכם אנחנו נקים מרחב למידה חדשני ומזמין בו נכשיר נערות ונשים צעירות במיומנויות מחשב ולימודי תוכנה במרחב טכנולוגי שנקים במרחב הנשים הקהילתי "נשי אישי" שכבר פועל למען אותן נערות ונשים בקריית שמונה וסביבתה.

נעסוק בהקניית הידע והמיומנויות לשימוש ועבודה בסיסיים ומתקדמים בתוכנות מחשב שונות ונתחבר יחד איתן לחזון האיזורי של פיתוח הגליל המזרחי לתעשיות מתקדמות כמו פודטק.

במהלך הלימודים וכחצי שנה לאחר מכן, ניתן להן מעטפת תומכת שכוללת מעבר להכשרות תמיכה רגשית, ליווי ויעוץ, נטוורקינג, השמה, מודלינג ואף פיתוח מסוגלות ויזמות לפריצה אישית של כל אחת מהן בהתאם לכישוריה, כשרונותיה ורצונותיה האישיים.

המיזם יפעל ליצירת שיתופי פעולה עם חברות וגופים אזוריים במטרה לפתוח פתח למשתתפות להתמקצע ולהתפרנס כאן בבית מהמיומנויות שלמדו ורכשו ואף להקים עסק קטן למתן שירותי משרד, גרפיקה, תרגום ועוד.

הן זה אנחנו

אי שם, בשכונה ג' הזנוחה של קריית שמונה, בניגוד מוחלט לנופי הרי הגולן והעמק המדהימים, עומד בניין ששופץ לא מכבר. המקום שוקק חיים ונשמעים ממנו קולות רבים של שירה וצחוק, נשמעות צהלות של נשים ונערות, ומי שיקשיב טוב כששקט, ישמע גם את הבכי שהקירות סופגים והכאב שהיקום קטן מלהכיל.

המבנה שופץ על ידי מתנדבות ומתנדבים רבים מכל הארץ ומכל המגזרים, תוך הענות לקריאה בפייסבוק והתחברות לחזון ולרעיון אותו המקום אמור ליישם. כל אחד מהם הגיע למקום שהיה נטוש שנים ושימש כתחנת סמים, כשבידו כלי עבודה, צבע ומברשת, שקים של מלט או כל פריט אחר שהיה בו צורך להכשיר את המבנה לפעילות.

"נשי אישי" המקום שלך להיות, הוקם עבור מתוך כאב גדול ומתוך צורך להתחבר לנשים דומות.קצת עלי:  

שמי שירה ג'רג'י  אני אמא ל4 ילדים מדהימים ונשואה ליהונתן.

אני פעילה חברתית למען נשים וילדים שחיים בעוני מזה שנים.

לפני כשנה החלטתי להקדיש את חיי לנושא והקמתי את "נשי אישי - ההמקום שלך להיות" 

מרחב הנשים הקהילתי בקריית שמונה.

אחרי שנים של סבל, הגעתי אל הרגע הזה ממקום אישי כואב במיוחד בו גיליתי כי חיי היו שקר גדול וסבבו סביב אב פדופיל.  הגילוי המזעזע גרר אחריו זיכרונות כואבים ומלאי פחד שגרמו למוות להתקרב וכמעט לגעת בי שוב ושוב.

אז החלטתי לבחור בחיים. 

בחרתי ליצור מסלול של צמיחה, אהבה וחמלה, ובעיקר הרבה אור עבורי ועבור אחרות. תוך שאני מחבקת את כל מי שנכנסת בדלת אני מקבלת אותן באהבה וכשהן יוצאות הן כבר יודעות שיש תקווה ושהן הרבה יותר ממה שהן האמינו עד עכשיו.

"הדרך להצלת עצמך היא הצלת אחרים" (זורבה היווני)

והרבה על המקום  

מרחב הנשים הקהילתי מאפשר לכל אחת לקבל הזדמנות להיות, לבחור, לתת ולקחת. 
המקום יוצר יחד עם הנערות והנשים חוסן קהילתי ובונה יחד איתן ארגז כלים טוב יותר ומוכוון אישית 

לכל אחת על מנת להפוך מנזקקת ומקבלת סיוע לאזרחית עצמאית, יוצרת ויצירתית שתורמת לחברה ולסביבתה.

במקום יש גם את קהילת המנטוריות "לפחות ילדה אחת" עבור נערות נפגעות תקיפה מינית.

המנטוריות מלוות ונותנות מענה לנערות רבות שבוחרות שלא להתלונן מכל מיני סיבות. 

כל שאנו מבקשות מהן, זה לא לוותר על עצמן ולקבל ליווי ותהליך מעצים שיחזיר להן את השליטה על חייהן ויחזיר אותן אל החיים כשהן בריאות יותר ומוכנות להתמודדויות הצפויות להן בעתיד.

בקריית שמונה ובאזור יש נשים ונערות רבות אשר אינן מוצאות את מקומן בעולם ונזקקות יותר ויותר לסיוע בכל התחומים. עצם מיקומה של העיר קריית שמונה בפריפריה הגאוגרפית והחברתית מקצינה את הצרכים ואת אובדן התקווה. 

נשים ונערות רבות זקוקות לעזרה אישית, זקוקות למקום להיות, למישהו שיאמין וייתן תקווה. המצב הסוציואקונומי הקשה, רק מכביד על הנפש הדואבת כשגם אין אוכל בבית או מוצרי היגיינה לנערות המתבגרות.

אנו פועלות מתוך האמונה כי לכל אחת מגיע  טוב וכי בכל אחת טמון פוטנציאל אינסופי.

אנו מבטיחים לחולל שינוי בעולמם של כמה שיותר אנשים באמצעות מתן תקווה שמבוססת על אמפתיה, אהבת אדם ושיתוף פעולה ולאפשר לכמה שיותר אנשים להשפיע על עולמם.

אנו קוראים לכם להתחבר לעצמכם ולעולם סביבכם 

ולעורר השראה בנשים לממש את עצמן ולהתפתח בחיים.

התשורות שלנו ממש שוות, ביחרו את מה שנכון לכם ויחד איתכם ניצור עבורן מרחב טכנולוגי חדיש ומזמין שיתן להן הזדמנות טובה יותר

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.