כל הפרויקטים
"Young Girls" - המופע
הפרויקט של
לילך ליבנה
מופע המחול - "יאנג גירלז" הוזמן להציג בבריסל - בחרו תשורה חגיגית ועזרו לנו להפיץ אותו באירופה!
106%
21,175
מתוך 20,000
0
נותרו
135
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 08/04/2019


מה זה המופע הזה? 

מופע המחול "Young Girls Wanna Dance Their Spirit" שיצרתי בחודשים האחרונים עוסק בחוויה של היות-גוף-אישה-בעולם עם כל המורכבות שהיא נושאת היום.

4 הופעות חגיגיות יתקיימו במוזיאון בת ים ב 12.4 - 13.4 - 16.4 - 18.4 ! 


איך יכולה חבורה של נשים לחקור ביחד מיניות, לא מתוך הדימוי, לא מתוך החוץ, לא מתוך המבט של האחר/ת, אלא מתוך הפנים, מתוך האינטימיות המפחידה, מתוך המיניות של הגוף הספציפי של כל אחת, מתוך התנועה של הנפש ושל החיים. 

המופע עוסק בנשים-נערות-רקדניות המבקשות להבין איפה המיניות שלהן מתקיימת ואיזה מן מיניות אפשרית בתוך-העולם.  המופע מבוסס על מחקר ופיתוח אמנותי שאני מקיימת ב-7 שנים האחרונות. 

משתתפות במופע 10 הרקדניות: שי קוקוי, תמר אבן חן, עמית טינה, גל לוינסון, מאי מנוביץ', נונציה פיצ'יקאלו, יובל פינקלשטיין, ניצן שפרן, אורן ברק ויעל וויס.

*המופע מכיל עירום


לאן הוזמנו להופיע בבריסל?

המופע הוצג בבכורה בדצמבר 2018 בכנס "טייץ: מחול ומחשבה", בתמיכת מרכז תרבות מנדל, כחלק מתכנית להכשרת רקדנים 'לה קולקטיז!'------> עכשיו הוזמנו להציגו באפריל 2019 (23.4-28.4) בגלריה לאמנות בבריסל Szenne Art Lab במסגרת אירוע אמנות משמעותי - Day of Dance -  אשר זוכה לחשיפה רחבה בתקשורת המקומית ובקרב אוצרים/ות ומנהלי/ות פסטיבלים המוזמנים לאירוע - אשר יוכלו לעזור לנו בהפצת המופע ברחבי אירופה.

 זו הפקה מאוד גדולה וקשה תקציבית לממן נסיעה מישראל של 10 רקדניות, מעצב חלל, וכוריאוגרפית ---> כדי לממש את ההזמנה הזאת - להציג את ההופעה בבריסל במסגרת אירוע אמנות זה - יש צורך בגיוס הזה! 


איך תומכים?

נשמח מאוד אם תעיינו בתשורות - תזמינו כרטיסים להופעות חגיגיות שיתקיימו במוזיאון בת ים, לסדנאות תנועה ופרפורמנס לאמנים/אמניות ולאנשים, תרכשו ספר תפילה, תקחו חלק בפעולה סודית של תנועת ה"נון-אימאג', תזמינו הופעה פרטית בבית לחברים/ות שלכם/ן - ותתמכו בנו!

תודה גדולה מכל הלב! 

לילך וחבורת הNon-Image. 

מצפות לפגוש אתכם/ן :) 


מהו המחקר האמנותי-פילוסופי שבבסיס העבודה?

משנת 2012 אני מפתחת מחקר-מופע החוקר תודעה "א-דימויית" (Non-Image), הנוגע בשאלות העוסקות בסובייקטיביות של הרקדן/ית ואיך לא להעלימה על ידי האקט הכוריאוגרפי, חקירת אפשרויות ביחס לכוריאוגרפיה בצורה רחבה ויחסיה עם ההיסטוריה של עולם האמנות, הפוטנציאל של המחול ליצור אפקט ממשי על החברה ולהציע פרקטיקה חברתית חדשה, והאפשרות שקיימת במופשט -  לא כהתגשמות צורנית, אלא כחוויה קיומית. 


מי אני?

אני לילך ליבנה, אמנית העוסקת בכוריאוגרפיה-פילוסופיה-קהילה והקשר ביניהם. מציגה את עבודותי במרכזי אמנות, פסטיבלי מחול וכנסי פילוסופיה בארץ ובעולם (ביאנלה לאמנות בסידני, פסטיבל Impulstanz בוינה, אוניברסיטת Coventry באנגליה - שם עבודתי נבחרה לאחת מההופעות הזרות הטובות ביותר שהוצגו באנגליה ב2017 ועוד) ומלמדת במסגרות שונות בארץ ובעולם. 

בנוסף אני מנהלת מסגרת ללימוד מחול-כוריאוגרפיה-ושיח מתוך הבנה של החשיבות שבחינוך רקדנים/יות לצורות חשיבה מחוליות עכשוויות. התכנית נקראת "לה קולקטיז!" בשיתוף עם עדו פדר כחלק מ"טייץ: מחול ומחשבה". בשנתיים האחרונות אני גם פועלת על מנת להביא את הפרקטיקה האמנותית שלי למרחבים ומסגרות מחוץ לאמנות, ביניהם בתים חמים לנערות בסיכון ברחבי הארץ. קיבלתי את מלגת "רקדן/ית בקהילה" מטעם משרד התרבות ב2019. לאחרונה הקמתי תכנית חדשה לליווי אמנים/יות בשם Retre-art בשיתוף עם אהוד דרש אשר מגיע מעולם הטיפול והמחקר. התכנית מתמקדת בתהליכי מחשבה, הגדרת שאיפות כאמן/נית ובחינת היחסים מחדש בין האמן/ית לבן/ת אדם שהוא/היא.


צילומים מתוך המופע: עמוס בריסון, אייל אגיבייב, תמר לם, ארל'ה הצמצם הבוער. 


מקוות שתבחרו תשורה שווה ותתמכו בפרויקט 

תודה!

3>

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.