כל הפרויקטים
ליד המזבח של המושב
הפרויקט של
עברי שלמה שרביט
ליד המזבח של המושב הוא קובץ סיפורים קצרים פרועים, מצחיקים ומעוררי מחשבה בואו להיות חלק מהיצירה שלי, ותגרמו לספר לצאת אל האור עברי שלמה
43%
8,980
מתוך 20,800
15:25
שעות נותרו
83
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 19/03/2019

שלום, אני עברי שרביט. סופר מעסה וסטודנט להיסטוריה. בשנים האחרונות כתבתי ספר. אני מזמין אתכם להיות חלק מהיצירה שלי. 


"ממילא באנו לכאן להעביר את הזמן, אז מה זה משנה מה אנחנו עושים?"

את המשפט הזה ראתה אדווה מרוסס בגרפיטי על חומת הבטון של בית העלמין היהודי בקרקוב,

כבר שנתיים שהיא מסתובבת ביבשת הקרה הזו, הוסטלים זולים, אורז מבושל והרבה שעות בטרמפים, כולם אמרו לה שהיא משוגעת, איך בחורה צעירה מעיזה לעשות דבר כזה, אבל היא, כאילו לא ממש הבינה מה הבעיה נתנה בהם עיניים שואלות.

עכשיו היא הייתה מרוממת רוח. היא הסתובבה על עקביה והתיישבה על ספסל עץ נמוך. הוציאה מהתיק מחברת ועיפרון עץ צהוב וציירה על הדף רישום של חיילים אוסטרים מסלסלים בשפמיהם ושרים פואמה גרמנית עתיקה.

(בהשראת "תל אביב מיין ליבשן" מתוך הקובץ)

. . .

קצת על עצמי ועל הספר.

את הכתיבה הכרתי בגיל 19. בקול קורא לכתיבת סיפורים שהופיע יום אחד במסך המחשב שבחדר האחורי של בית המדרש בישיבת תקוע. ואני שאחרי הסדר בוקר הייתי מעביר את הזמן בעיקר באותו חדר אחורי בלי לעשות יותר מידי. התיישבתי לכתוב.

ומאז מצאתי עצמי פעם אחר פעם. בעמדות שמירה, בחממות הפרחים של אבי בשילה,  בבית עץ מול גדרות עזה. על נהרות ברלין ובמרפסת מושלגת בלפלנד. מוציא מחברת וכותב.  

הקובץ מאגד 18 סיפורים שנכתבו ב10 שנות יצירה ושיטוטים. שבינהם השתתפתי בפרויקט ה"שיירה" של קבוצת בית ריק הירושלמית. בפרויקט ירושלים החדשה של בית אצ"ג, וסיפור שפורסם במוסף "דיוקן" של מקור ראשון

הסיפורים בקובץ מטשטשים את הגבול בין מציאות לדימיון. מעוררי מחשבה ומתובלים בהומור. שוברים מסגרות ומרכיבים אותם מחדש. הספר מיועד לכל. מבני נוער ובני זקונים. דרך חיילים משוחררים. סטודנטים, מובטלים. חובבי קריירה ועד לבני ובנות גיל הזהב

עכשיו הספר כבר כמעט מוכן, אחרי שנערך בקשב ובעדינות תחת ידיו המוכשרות של תום בייקין אוחיון נותר לו רק לקבל עיצוב ולעלות אל הדפוס! והוא יהיה מוכן ומזומן לצאת לאוויר העולם.

אני מזמין אתכם להיות חלק מהיצירה שלי ולגרום לה לצאת אל האור.

בחרו אחת מהתשורות שברשימה ותיצרו פיסה של תרבות ישראלית מקורית.

תודה

עברי שלמה שרביט

**********

מוזמנים לקחת טעימה מהספר

קריינות הקלטה ועריכה: שני ברונר.

הוקלט באולפני ''ברונר -מיקרופונים ועוגיות"חולצה מתוך הספר. תשורה שנשארת ונשארת גם אחרי 1000 כביסות
חולצה מתוך הספר, תשורה עם ציטוט שלא ניתן לכיבוסרק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.