כל הפרויקטים
קואופרטיב הסלון
הפרויקט של
הסלון ע״ר
חלל עבודה ומפגש חברתי - יותר אנשים מבלים יותר שעות עבודה מול המחשב לבד. המשימה שלנו היא ליצור חלל עבודה פתוח, איכותי ומזמין במחיר נגיש לכולם
109%
49,155
מתוך 45,000
0
נותרו
286
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 30/03/2019

רוצים בבאר שבע מקום טוב לעבוד ממנו ושלא יעלה יותר מידי? 

רק ביחד אתכם נוכל לגרום לזה לקרות!
בואו להיות שותפים לפתיחה המחודשת  של
 
קואופרטיב הסלון  חלל עבודה ומפגש חברתי

״הסלון״ (ע״ר) הוא חלל עבודה ומפגש חברתי ללא מטרות רווח שהוקם בבאר שבע כעסק קואופרטיבי. באמצעות המודל הקואופרטיבי אנו יוצרים עבור הקהילה חלל עבודה מזמין ואיכותי במחירים נגישים לכל כיס. קהל הלקוחות נהנה ממחירון נגיש במסלולי כרטיסייה שונים בעוד חברי הקואופרטיב אשר משתתפים בתפעול המקום על ידי מתן משמרת חודשית נהנים מהנחות נוספות וממחירון עלות. 

"הסלון" הוקם ע"י קבוצת צעירים משכונת העיר העתיקה בבאר שבע אשר שמו להם למטרה לקדם את תחושת הקהילתיות והשייכות לשכונה ולעיר על ידי מענה ישיר לצורכי התושבים בסביבת השכונה.  

בחרנו להקים חלל עבודה מתוך הבנה כי הצורך במקום לעבוד בו על הלפטופ מחוץ לבית הוא לא רק נחלתם של יזמים וסטארטאפיסטים. שכירים רבים מכל הגילאים וגם סטודנטים מוצאים את עצמם מבצעים את רוב משימות היום-יום ממחשבים ניידים, שעות ארוכות במהלך היום. גילינו שהצורך האמיתי מאחורי הדרישות לחללי עבודה הוא לא בקפה וחיבור ל-wifi, הרי אותם יש לנו גם בבית! הצורך הוא במפגש אנושי, לא להישאר לבדתמכו בנו והיו שותפים לפתיחה המחודשת בבאר שבע!

״הסלון״ כמקום עבור הקהילה נתמך על ידי ההכנסות שהוא מייצר כחלל עבודה ומפעילויות היום והערב השונות.  במשך חצי שנה ניהלנו פיילוט הרצה במבנה קטן 3 ימים בשבוע. לאחר חצי שנה הבנו שכדי שהסלון יוכל להמשיך להתקיים ולהצליח עלינו לסגור את הפיילוט ולשפר את המודל לקראת פתיחה מחודשת.  הכסף שאנחנו מבקשות לגייס ישמש אותנו כמקפצה לפתיחה המחודשת של הסלון, להשקיע בפעילויות יום וערב איכותיות יותר 5 ימים בשבוע ובכך ליצור מאגר חזק של לקוחות, חברים ופעילים שיוכלו להתגבש ולהפעיל את הסלון כעסק חברתי שמקיים את עצמו לאורך זמן. לאחר גיוס מוצלח נפעל לפתוח מחדש את הסלון בבאר שבע וליצור מקום מזמין ונעים שפתוח לקהילה 5 ימים בשבוע עם יותר שעות פעילות במהלך היום. אז מה עושים בסלון?

במהלך היום מופעל במקום חלל עבודה (workspace) במחירים נגישים לכל כיס. הכניסה לחלל העבודה במחיר כניסה יומית או במסלולי כרטיסייה שונים. בנוסף, במקום מופעל חדר ישיבות וסדנאות המושכר במחיר סמלי, וכן מופעל בו מערך תכנים וסדנאות לקהל הרחב בשלל תחומי ידע מטעם הקואופרטיב בשיתוף הקהילה. 

שיתוף ידע בסלון - סדנת פרסום באינסטגרם עם ליאל
בשעות הערב המקום הופך לחלל מפגשים. מתקיימים ערבי קהילה בעלי אופי חברתי - ערבי הווי שכונתי משחקי קופסה, מפגשים, הרצאות הנוגעות בנושאים חברתיים, ציון חגים ומועדים ביחד.

מפגשי ערב בסלון

למה קואופרטיב?

המודל הקואופרטיבי שעל פיו מנוהל הסלון הוא מודל עסקי שיתופי - כל עובדי המקום מנהלים אותו ולוקחים חלק בקבלת ההחלטות לגביו באופן דמוקרטי. מודל זה מבקש ליצור אחריות שיתופית וחוסן קהילתי בין תושבי האזור. הבחירה במודל הכלכלי של קואופרטיב מבטיחה פעילות עסקית ששומרת על כלכלה שיוויונית ולא מנצלת שנותנת מקום לביטוי וליוזמה לכל תושבי האזור שיבחרו לקחת חלק בסלון. חברי הקואופרטיב מתחלקים ביניהם במשמרות ונהנים מהוזלה משמעותית במחירי השימוש בחלל העבודה ובשירותים השונים. בנוסף, יש להם קול באסיפות החברים והזדמנות להשפיע על קבלת ההחלטות ועל עיצוב הסלון מבפנים.

מה כוללת חברות בקואופרטיב הסלון?

עלות דמי חבר שנתיים של 250 ש״ח ומתן משמרת חצי יומית פעם בחודש בסלון. חברי קואופרטיב נהנים משימוש בחלל במחירון ההרצה המוזל (כניסה יומית חד פעמית ב-20 שקלים , כרטיסיית 5 כניסות ב-70 שקלים, כרטיסיית 10 כניסות ב-100 שקלים) ובנוסף הנחות והטבות משמעותיות במסגרת השימוש בחלל. כמו כן, חברות בקואופרטיב מקנה קול הצבעה בישיבות החברים ויכולת להשפיע על אופי וקבלת ההחלטות בסלון מבפנים. 

מזמינות אתכם לקחת חלק ולתמוך בפתיחה המחודשת של הסלון בבאר שבע על ידי בחירה באחת ממדרגות התמיכה ונודה לכם באמצעות התשורות המשמחות שלנו

רק ביחד אתכם נוכל לגרום לזה לקרות!

ניפגש בסלון :-)


מי עומדות מאחורי הסלון?

נעים מאוד אנחנו בנות קואופרטיב הסלון, תושבות באר שבע, הקמנו יחד את הסלון כדי לייצר אלטרנטיבה חברתית לסביבת עבודה וחיים שיתופיים בשכונה. 

ליאל אברמס - שפית, בעלים של מסעדת "שאקטי" מסעדה טבעונית בבאר שבע

ענבר חיים - מורה לעברית וללשון במסגרות בלתי פורמאליות

סיון סער - עורכת וידאו עצמאית ומובילה פרויקטים אומנותיים בקהילה ובמרחב הציבורי

מיכל ליפטשר - מעצבת גרפית עצמאית ומובילה פרויקטים אומנותיים בקהילה ובמרחב הציבורי

עלוה עפאים - מחנכת בלתי פורמאלית ומובילה פרויקטים חברתיים בסוכנות היהודית


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.