כל הפרויקטים
חמדת אבות
הפרויקט של
מיכל אהרוני
מה קורה כשישראל מספחת את כל השטחים, גם את אלה שאין? ואיך כל זה קשור לשד העדתי? סאטירה חדשה ובועטת מאת מי שכתבה את אנגינה פקטוריס
110%
66,220
מתוך 60,000
0
נותרו
332
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 23/03/2019

אני מזמינה אתכם להצטרף אלי כדי שיחד נהפוך את המחזה הסאטירי "חמדת אבות" להצגה. יחד נייצר סאטירה נוקבת ובועטת.

לפני שלוש שנים גייסתי כסף לצורך העלאת הסאטירה "אנגינה פקטוריס". אף תיאטרון רפרטוארי לא רצה להעלות את המחזה ולבסוף, בתום הגיוס, חברתי ל "צוותא" והמחזה עלה. יחד עם קאסט נפלא ובימוי סוחף יצרנו את אחת הסאטירות המצליחות ביותר שעלו בארץ. עד עכשיו הצגנו כ 150 פעם, לפני כשנתיים יצאנו לסיבוב הופעות בארה"ב וההצגה ממשיכה לרוץ.

מי שהצטרף בזמנו לגיוס ל "אנגינה פקטוריס" הפך שותף לסאטירה בועטת ונשכנית שקיבלה ביקורות נהדרות והציגה עד היום בפני עשרות אלפי אנשים. 

מה עכשיו?

עכשיו אני מזמינה אתכם להצטרף אלי להפקת "חמדת אבות", סאטירה חדשה שכתבתי. המטרה היא לקחת את המחזה ולהפוך אותו להצגה. המחזה מצחיק מאוד, פוליטי מאוד, עכשווי מאוד. יחד נוכל לסייע לו לקרום עור וגידים. ההצגה תעלה בתל אביב, חזרות תתחלנה בסוף אפריל. 

אני מבקשת מכם להצטרף אלי למסע הזה. להיות שותפים להפקת סאטירה נוספת, כזאת שסביר להניח שתתקשו למצוא על הבמות בישראל. לקחת חלק במסע שיש לו משמעות מעבר ללהגשים למישהי חלום. יחד נייצר לא רק אמנות, אלא אמירה עקרונית על המקום שלעולם נקרא לו בית.

אם כבר כתבת מחזות שעלו למה את צריכה הדסטארט?

יש מי שישאלו את עצמם מדוע מישהי שכבר כתבה מחזות מצליחים צריכה, עדיין, לגייס כסף? התשובה פשוטה: לחומר הספציפי הזה מתאימה במה עצמאית שאינה מחוייבת לאלף ואחד גורמים. סאטירה לא יכולה ולא צריכה להתנצל או להתחנף, זה לא תפקידה. לגייס תמיכה מהקהל פירושו להיות מחויב רק לקהל.

על מה המחזה?

במקום להסביר ולהסביר עדיפה טעימה קטנה מהטקסט:

נירית: אם רוצים לעשות רעש בבריאות צריך לשנות את השמות של בתי החולים. ברזילי, איכילוב, קפלן, סוראסקי, למה אין אף בית חולים שקוראים לו בוסקילה?

(פאוזה)

חלי: יפה, מותק, יפה

רונן: אני אמרתי לחשוב קמפיין, רק קמפיין

נירית: נגיד יש פיגוע ואתם שומעים בחדשות "הפצועים פונו לבית החולים אבוטבול", זה משנה את כל הפרספקטיבה

וזה בלי שנגענו בסיפוח...

מי בקאסט?

את ההודעה שדבלה גליקמן יעשה את "אנגינה פקטוריס" קיבלתי בשדה התעופה בשיקגו, צעקתי מהתרגשות ככה שאחת מדיילות הקרקע ניגשה אלי לשאול אם הכל בסדר. לכי תסבירי לאמריקאית בת עשרים וקצת מי זה דבלה ומה הוא בשבילך. כרגע אנחנו נמצאים במסע דומה של גיוס קאסט ל "חמדת אבות". אנחנו מקווים ומאמינים שיצטרפו אלינו שחקנים ושחקניות נהדרים, התגובות לחומר מעידות על כך.

אז עושים יחד סאטירה?

כן, יחד. חברה בריאה היא חברה שיש בה מקום לסאטירה. הצטרפו לפרויקט ע"י בחירת תשורה ממגוון התשורות ויחד נצליח להפיק סאטירה מצחיקה, נוקבת ובועטת.

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.