כל הפרויקטים
ייצור טחינה RAW
הפרויקט של
שרית אורנשטיין
הצטרפו אלי בהקמת מפעל לייצור טחינה גולמית, אחרת,איכותית, משומשום לא קלוי,RAW, ללא תוספות! קחו חלק בהקמת מיזם מדהים,יצרני,חברתי וטעים.
4%
2,935
מתוך 70,000
7
ימים נותרו
27
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 26/03/2019

RAW FOOD&SLOW FOOD

טחינה, חלבה, שמן שומשום, ממרחי טחינה, חטיפי טחינה וחלב שומשום.

אני מזמינה אתכם לתמוך ולקחת חלק בהקמת מפעל טחינה(RAW FOOD), אחר,חדש,יצרני, חברתי,משפחתי,ישראלי, וליהנות מתשורות מדהימות, מחירים מוזלים,מבצעים שווים,סיורי טעימות למשפחות, סיורים קולינריים לחברים או עובדים, רק לכם, תומכי המיזם.

על עצמי לספר ידעתי:

בת 44 (ולא במשבר אמצע החיים :) ), בזוגיות מדהימה ואימא של נוב בן השנה וקצת. רוב שנותיי עסקתי בחינוך הבלתי פורמלי עם ילדים מרקעים שונים בגילאי יסודיהחיבור ביני לבין עולם החינוך היה מיידי כמו החיבור ביני לבין עולם הטחינה. את חלום העסק שתמיד רציתי אחסנתי במגירה שנים רבות, עד ש...החלטתי לעזוב אהבה אחת לטובת האחרת. למדתי, חקרתי, קראתי,שמעתי, התייעצתי, ביקרתי במפעלי טחינה, עשיתי,ייבשתי,טחנתי וצנצנתי. חוויתי מפלות והתרוממתי, לא וויתרתי ולא אוותר!

מתחילים-אז איך אני מייצרת את הטחינה שלי?

לאחר שנים של למידה ממושכת, עם מוטיבציה מטורפת, רעל בעיניים והרבה אהבה, למדתי איך עושים את הבלתי אפשרי. איך טוחנים את השומשום בלי לקלות אותו, כפי שייצרו בימי קדם, לפני אלפי שנים.  את השומשום צריך לנקות היטב, לחטא, להעביר אותו תהליך של טרום הנבטה טבעי במים, לייבש אותו שעות רבות בעזרת מפוח בטמפרטורה שלא עוברת את ה- 39 מעלות כדי שבאמת יישאר נא, RAW, וכדי שלא נחמצן את שמן השומשום.
אח"כ  מתחילים לטחון, יש לי אבני רחיים מהממות מאבני בזלת, בנות 160 שנים בערך, (שהגיעו אלי בדרך לא דרך) בקוטר של מטר וחצי ואז צריך לטחון כמה פעמים שנדרש בטמפרטורה נמוכה מארבעים מעלות עם הרבה סבלנות ואהבה.  את השומשום (RAW) לא קולים ולא מוסיפים למוצר הסופי, לטחינה שלי, דבר! לא חומרי הלבנה, לא מלח, לא שמן, לא חומרי המתקה ולא כימיקלים. הטחינה יוצאת מהמטחנה ישירות לצנצנת זכוכית. אני לא רק טוחנת. אני מרצה באריכות על עולם השומשום, הטחינה ועל ענף המזון מתוך מטרה לפקוח את עיני האנשים לעולם של אוכל בריא, מזין, מרצה, לפרוש בפניהם את אפשרות הבחירה של מה לאכול אחרי שהבינו מה הם אכלו או אוכלים.

מעניין לדעת:


את הטחינה גילו בהודו לפני כ 5000 שנים. הטחינה הגיעה לאזורנו, למזרח
התיכון, לפני כ -350 שנים בלבד. הטחינה המוכרת לנו ה
יום, הלבנה, הנוזלית, המתוקה או המלוחה, אינה טחינה מקורית או טבעית. טחינה לעולם לא יכולה להיות לבנה היות והשומשום אינו בצבע לבן, אלא בגוונים של חום. הטחינה לעולם לא יכולה להיות נוזלית היות ופיזית לא ניתן לטחון שומשום ולהפוך אותו לנוזל, תמיד הוא יהיה במרקם משחתי. השומשום הוא אחד הצמחים המרים שיש בטבע ולכן גם מתוק או מלוח הוא לא יכול להיות...

אני פה בעיקר כדי להעביר מסר. והטחינה שלי היא כלי העזר הכי טוב שיש.

אז מה אני מבקשת בעצם? 

אני מבקשת את תמיכתכם. את השתתפותכם בהקמתו ופיתוחו של מפעל הטחינה.

אבל, לא רק טחינה... אני רוצה לייצר חלבה, שמן שומשום, ממרחים וחלב שומשום. כן, כן, חלב שומשום. כל המוצרים הם ללא חומרים משמרים,ללא כימיקלים מכל סוג שהוא ללא שמן,ללא חומרי המתקה,חומרי הלבנה וללא מלח. רק טחינה כמו שטחינה אמורה להיות.

מרכז מבקרים

ולא פחות חשוב, תוכלו תמיד לבקר במפעל, במרכז המבקרים שנקים, ולראות את כל תהליך הייצור מתחילתו, כשהשומשום בתולי בשק ועד לסוף התהליך, הצנצון. תראו, תשמעו הרצאה מרתקת על ענף המזון ועולם הטחינה בפרט, תשאלו,תלמדו, ומבטיחה שלא תרצו לעזוב ובטוחה שתחזרו. 

תמכתם. המעט שאוכל לעשות הוא להוקיר תודה. אז ראשית,תודה מראש ומעמקי ליבי לכל מי שלקח חלק בהקמת מפעל חיי.

 התשורות: פירטתי מה אתן ותמורת איזה סכום. מעבר לזה אושר גדול יהיה לפגוש אתכם, האנשים מאחורי המקלדת ולארח אתכם בביתי, במפעלי.

הקפה עלי. מחכה.

שרית


המטחנהרק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.