כל הפרויקטים
תזמורת שלמה בכף היד
הפרויקט של
סיימג'יק- מרדכי ברונשטיין
אני מזמין אתכם להיות שותפים שלי בקמפיין גיוס שמטרתו להנגיש מוזיקה חיה לילדים עם צרכים מיוחדים בבתי ספר בכל הארץ
20%
14,945
מתוך 75,000
21
ימים נותרו
79
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 09/04/2019

הצטרפו אליי וביחד נגייס את הסכום הדרוש כדי להפיק 10 ימים חוויתיים בבתי ספר לילדים עם צרכים מיוחדים בכל הארץ. בזכות התמיכה שלכם אוכל להביא את המתנה של מוסיקה חיה לילדים חרשים בכל הארץ. 

הי, קוראים לי מרדכי ברונשטיין ואני רוצה להזמין אתכם להקדיש את שתי הדקות הקרובות לקרוא על המיזם שלי שמשלב עבודה עם ילדים, תופעת טבע מופלאה, מוזיקה ומתן שוויון הזדמנויות ללא מגבלה גאוגרפית או פיזית.

מה אני עושה

בשנים האחרונות אני מקיים מיזם אמנותי בשם סיימג'יק (Cymagic). בסיימג'יק אני מבטא תופעה פיזיקלית מגניבה בשם קימטיקה (cymatics) שבה רואים כיצד צליל מקבל ביטוי בתוך חומר, בצורה ויזואלית, או תחושתית, ולאו דווקא דרך האוזן.

במסגרת המיזם, אפשר לראות איך צליל נראה כשהוא מתבטא במים או בחול, על במת תאטרון (המבוססת קימטיקה) או בצורה של מיצגים אינטרקטיבים שמזמינים את המשתתפים לחוות מוסיקה וצלילים, כמו שהם מעולם לא חוו, על ידי קוביות חישה, הרצאות ועוד.

הנה למשל תמונה של מה שצליל עושה לטיפה של מים

צלילים בטיפת מים
Photo by CyMagic Microscope

ותמונה של צלילים תחושתיים

מוסיקה תחושתית בקערת מים
Photo by Yoray Liberman


ואיך זה קשור לקמפיין ולילדים?

ילדים עם מוגבלויות שנמצאים בפריפריה סובלים מכך שפעילויות מעניינות שמציתות את החושים, הרבה פעמים לא מגיעות אליהם. דווקא האוכלוסיה שכ"כ צריכה גיוון ויצירתיות, לא מקבלת מענה.

לכן, בקמפיין הגיוס הזה, אני רוצה לגייס את הסכום הדרוש כדי להפיק 10 ימי חוויה בבתי ספר במקומות שונים ברחבי הארץ ולהביא את הקסם של סיימג'יק לאיפה שצריך אותו.

כמה מילים על החזון שלי

אני מרגיש שכבני אדם, התפקיד שלנו הוא להגדיל את מעגל ההזדהות בינינו והעבודה עם ילדים חרשים ובעלי צרכים מיוחדים והנגשת מוזיקה עבורם – זה הדבר האמיתי בשבילי. מוזיקה וצלילים הם חלק ממני ויש לי זכות גדולה ללתת את מתנת הקימטיקה כפי שהיא באה לידי ביטוי בעבודה של סיימג'יק, למי שלא יכול לחוות סאונד בדרך רגילה.

מי אני ומה עשיתי עד כה?

מרדכי, בן 35, נשוי לאפרת ואבא של יטיב ויגל, גר בריחן. אני נמצא בתוך עולם הקימטיקה כבר 9 שנים. יצרתי את סיימג'יק על מנת לייצר חוויות אמנות, משחק ותקשורת שבהם המוסיקה באה לידי ביטוי.

את העבודות של סיימג'יק הצגתי באינספור מקומות כמו כנסים של מייקרוסופט, כנס הטכנולוגיה MTF בשוודיה, שדרות החדשנות ברוטשילד, כנס מדע ותודעה  בבר אילן, ובפסטיבלי מוזיקה כגון אינדינגב, זורבה, יום הסטודנט ועוד. הרצתי בכל העולם על התופעה היחודית הזו. בניתי במה אינטרקטיבית לתזמורת הקאמרית בהצגה 'נוגעים בצלילים' עם בטהובן', קיבלתי מימון בעבר מקרן אריסון וממשרד העבודה והרווחה  ועבדתי עם עמותת תו המשווה אשר עוסקת בהנגשה של תרבות.

מה יתאפשר בזכות גיוס מוצלח?

כל הכסף הנאסף בפרויקט ילך לטובת ימים חוייתים לילדים עם צרכים מיוחדים. הרצון הוא לתרום את הימים האלה במלואם מצד אחד, ומצד שני לא להתפשר על איכות אמנותית. 

אני רוצה להפיק לפחות 10 ימים חוויתיים במקומות כמו המרכז לקויות חושים בבאר שבע, בית הספר אלעטאא לחינוך המיוחד בכפר קרע, ניצנים – גן טיפולי בטבריה, מרכזי וראייטי בירושלים, מרכז לגיל הרך דימונה, גן רקפת בעכו, גן טיפולי אבו רומן בתמרה ועוד.

יום חוויתי שכזה כולל הופעה של מוסיקה חיה, המונגשת בעזרת המכשירים שפיתחתי בסיימג'יק. יש התוכנית היא להגיע ישירות אל המסגרות השונות, ולהעשיר את היום של הילדים הלומדים בהן. 

בעבר עבדתי בעיקר בבתי ספר לילדים חרשים, אבל אני מאוד רוצה להרחיב את המעגל. החוויה הזו של מוסיקה תחושתית היא בעלת ערך רב עבור אלה שאינם שומעים, אבל יכולה להיות בעלת ערך רב גם לילדים עם אתגרים בויסות חושי, עם אוטיזם, ואפילו עיכוב התפתחותי. 

אני לא יודע מה הייתי עושה ללא המוסיקה בחיי, בזכותכם אוכל להמשיך לתת את המתנה שלה לאלה שהיא לא נגישה עבורם.

אם תעברו על רשימת התשורות תראו שהשותפים שלנו, מספר לא מבוטל של בעלי עסקים ואמנים בכל הארץ, נתנו מהיצירה והעשיה שלהם על מנת לאפשר לפרויקט הזה לקרות. אני מזמין אתכם למצוא משהו שאתם אוהבים ולהצטרף אלינו לחלום הזה של תרבות מכלילה ומונגשת.


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.