כל הפרויקטים
תכולי על ענן
הפרויקט של
מיכל בינהיים
בואו לתמוך בהוצאתו לאור של ספר הילדים - תכולי על ענן, לזכרה של מורתי - אסתר שטרייט-וורצל ז"ל שעזרה לי בכתיבתו בשנה האחרונה לחייה.
100%
18,006
מתוך 18,000
0
נותרו
103
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 25/03/2019

בואו להיות שותפים בהוצאה לאור 

של ספר הילדים "תכולי על ענן"

  מי אני?

  שמי מיכל בינהיים, נשואה לאיש חינוך, אמא לשניים, סבתא לארבעה נכדים קסומים ואוהבת מאוד ילדים בכלל ואת נכדי בפרט. 

  כל חיי אני עוסקת באמנות ויצירה מסוגים שונים: ציור, פיסול וכתיבה. עם השנים, ציורי ופסלי הוצגו בתערוכות רבות בארץ, אך כתיבתי הייתה בעיקר - למגירה. עד שנת 2004, בה השתתפתי בסדנת כתיבה, שבסופה - הוצאתי ספר ילדים שאותו כתבתי ואיירתי בעצמי. 

  את ספרי הראשון הוצאתי בהוצאה לאור מסודרת והוא נמכר בחנויות והגיע לספריות רבות בארץ. קבלתי עליו תגובות נעימות מאוד מילדים ומבוגרים שקראו אותו ושמחתי בו מאוד.

  אחר-כך, שיניתי את סגנון כתיבתי והפכתי להיות מעין "סופרת צללים" - הכותבת לאחרים את סיפור חייהם. ובמקביל המשכתי לחלום על ספר ילדים נוסף.

  איך נולד "תכולי על ענן"?

  יום אחד קבלתי טלפון מיוחד. הייתה זו מורתי בתיכון בפתח-תקוה, ואימו ושל חבר ילדות יקר, הסופרת הידועה אסתר שטרייט-וורצל. מי שכתבה את הספרים: "אורי", "מכתבים לצופייה", "אליפים" ועוד רבים אחרים - שעל-פיהם הוצגו הצגות רבות לילדים ונוער ואף הועלתה סדרת טלויזיה מפורסמת בערוץ הילדים. 

  בשיחת טלפון זו, ספרה לי אסתר בהתרגשות, שקראה את ספר הילדים הראשון שלי, התלהבה ממנו ובקשה ממני להמשיך לכתוב ולאייר לילדים.

  בשמחה רבה נענתי לבקשתה וכעבור כשנה הגשתי לה את "תכולי על ענן" לעריכה והגהה. אסתר שמחה מאוד לקבל את התפקיד ואף הוסיפה ועזרה לי בניקוד הטקסט, כמקובל בספרים לקטנטנים. כשסיימתי לתקן ולאייר את הסיפור על-פי בקשותיה, הבטחתי לה להוציא את הספר לאור.

  לצערי, באותה שנה אסתר חלתה ונפטרה בפתאומיות ולא הצלחתי להגיש לה את הספר המודפס בחייה. 

  אך עתה, אני מעונינת לנסות שוב ולעשות זאת - לזכרה. 

  אשמח מאוד אם תצטרפו אלי ותקחו חלק בכך


  תכולי על ענן הוא סיפור דמיוני, המספר על ילד חולמני הגר על ענן ועימו הוא נודד ממקום למקום בעולם הרחב. תוך כדי שיוטו בשמים, הוא חש בסובב אותו, מתבונן מטה מתוך עננו הצמרי והמוגן ולומד על עצמו, גופו, העולם הגדול והחיות הרבות הנמצאות בו. 

  תכולי מתבונן מלמעלה בסקרנות רבה, אך לא יוצר קשר ממשי עם הסובב אותו. עד לרגע בו מבטו נפגש במבטה של ילדה קטנה וחייכנית, המתבוננת בו מלמטה.

  קשר העיניים מעורר בו רגשות חדשים, המשתקפים - בשינויים החלים בענן ובמזג האוויר.
  בהם: סומק וחום - הגורמים לענן להתאדות, וכעס, בכי וגעגוע - הגורמים לעננים להתעבות ולמזג האוויר לסעור - כאשר הענן של תכולי ממשיך בדרכו ומרחיק את נוסעו מן הילדה החייכנית. 

  בהמשך, תכולי העצוב, בורח אל השינה והחלומות ומסרב להתבונן במדבר שמעליו הם חולפים. עד הסוף הטוב, בו הענן ותכולי חוזרים לאזור בו נראתה הילדה לראשונה, וכשהיא קוראת לו בעיניה לרדת אליה, הוא נפרד מהענן וגולש מטה לזרועותיה - בקשת הצבעונית.

   האיורים בספר כוללים ציורים מפורטים של חיות קטנות, המופיעות ומתחבאות בו בכל מקום, בג'ונגל הפראי, בין העצים, בשמים, בים, באחו ובמדבר. איורים, שמנסיוני בעבר, מושכים מאוד את עיני הקטנטנים ומעוררים שיח המעשיר את עולמם של ילדי הגן. הם מזדהים עם תכולי ולומדים לקבל ולהבין עימו, את עולם הרגשות והשפעתו על חייהם.             

  תמיכתכם בפרויקט חיונית

  רק בגיוס של 100% מסכום היעד

  נצליח להוציא לאור את הספר  רק רצינו לעדכן אתכם
  שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.