כל הפרויקטים
אקוט- אלבום שירי ילדים
הפרויקט של
Ecoute אקוט
״צד לצד״, הזדמנות ליצור ביחד אלבום שירי ילדים מזרחי.
109%
60,341
מתוך 55,555
0
נותרו
460
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 23/02/2019

צד לצד, אלבום שירי ילדים מזרחי 


אנחנו ענבל וגלעד, מההרכב ״אקוט״ ואנחנו רוצים להשמיע לכם - הורים וילדים -  מוזיקה קצת אחרת. 

אחרי שהפכנו להורים בעצמנו, הצורך האמיתי בשירי ילדים שיהיה לנו כיף לשיר יחד עם הילדים שלנו הפך לדחף יצירתי שלא יכולנו להתעלם ממנו. אנחנו מקווים שממש בקרוב ניכנס להקליט אלבום מלא בשירי ילדים משמחים, הפעם - משהו חדש בשפה שלנו, מוזיקה מזרחית. אנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק בתהליך.

דמיינו איתנו רגע: ילדים קטנטנים גדלים גם לצלילים שונים, מגוונים ועשירים. חוץ משירי עם אירופאים נפלאים וארץ ישראל הישנה והטובה, הורים וילדים מזמזמים יחד בטבעיות מנגינות מצפון אפריקה, מאתיופיה ומעיראק. נסו גם לדמיין לאן תוספת של מטען תרבותי כזה יוביל את הילדים, איך ישפיע על מחשבותיהם ומעשיהם, אומנותית, תרבותית, חברתית...

צד לצד הוא נסיון צנוע במימדיו אך יומרני בשאיפותיו לעדכן ולו במעט את התרבות הישראלית, מלמטה, מהיסוד. הזדמנות להתחבר למסורות מקומיות, מהבית או של השכן, ואולי רק הזמנה להציץ לתרבות רחוקה רחוקה, קסומה ומסתורית.

אנו עובדים במרץ על שירים עכשווים מקוריים בעברית. שירים שאנחנו כל כך נהנים לנגן כי הם מבטאים את העיסוק המוזיקלי המגוון של כל חברי ההרכב. שירים שמצד אחד נותנים המון כבוד למסורת ומצד שני מסתכלים קדימה למזרח תיכון חדש. הקלטנו כבר שניים מהשירים ואת היתר נוכל לעשות בעזרתכם.

בעזרת כלי נגינה מסקרנים נצא ביחד לטיול פנטסטי בין צלילי המקום, העיר והמדבר, מוזיקה מפעם ומעכשיו. נהפוך לדג ששוחה במים וגם במרום, ביום שישי בבוקר נכין מתכון של עוגה משבעה מרכיבים, נסתכל על וילון ובכלל נראה שמלה של רקדנית, נשיר, נרקוד ונזוז יחד מצד לצד.

לחנים ומילים יש, ניסינו אותם על הילדים וההורים שלהם פה בסביבה, זה עובד! עכשיו, בזכותכם, נוכל להקליט את יתר השירים, לעבד וללטש את אותם, לעשות חזרות עם הנגנים, להכניס את כל זה לאולפן, לעשות מיקס, להדפיס ולשלוח לכם בהקדם…

 איך אפשר לתמוך? לקנות את הדיסק מראשׁ! ועוד כל מיני דברים שמפורטים כאן בדף ההדסטארט.

אפשר ורצוי גם לשתף.
נשמח מאוד גם לשמוע מכם רעיונות והצעות להצלחת הפרויקט.ענבל ג'משיד שירה | גלעד ואקנין גיטרה | טל אברהם חצוצרה | עדן ג'משיד צ'לו | יוהנה ריטמולר כינור | אביתר חרמש קונטרבס | אביב עזרא כלי הקשה | אמיר בולצמן קלידים ומחשב*******

ההרכב אקוט מלחין מוזיקה מקורית מזרחית לשירי משוררים עכשוויים. אקוט נמצאים בחיפוש תמידי ונסיון להשתמש ולשאוב השראה ורעיונות ממוזיקה מזרחית קלאסית אמנותית, בעיקר אנדלוסית וערבית. חברי ההרכב כולם מנגנים קבוע בתזמורות והרכבים של מוזיקה מזרחית כמו פרקת אלנור, התזמורת האנדלוסית ירושלים מזרח-ומערב, תזמורת חיבה ועוד. לפני כשנה הוציא ההרכב את האי פי. השני שלו, ״מספיק דיברנו על אהבה״ שבמרכזו יצירה ארוכה, הומאז׳ למבנים הקלאסיים של המוזיקה המצרית במאה הקודמת. שזאת מבוצעת רצוף בהופעה היא נמשכת כחצי שעה. היצירה האחרונה של ההרכב, ״יש אלוהים בעמק״ היא צעד נוסף באותו ז׳אנר ונכנסת וחוקרת אף עמוק יותר: הן באורך היצירה, 55 דקות, והן בהתייחסות למקאמים, מבנים מסורתיים, מאווהלים, תאקסימים ועוד.

״בין המילים״ 


האלבום ״מספיק דיברנו על אהבה״

״יש אלוהים בעמק״


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.