כל הפרויקטים
קחו חלק בהסברה של OCD
הפרויקט של
יעל מאור
בואו לתמוך בהוצאת הספר לאור ולעזור בהסברה והנגשה של נושא ה- OCD לציבור הרחב.
5%
1,600
מתוך 30,000
8
ימים נותרו
12
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 30/04/2019

בואו לתמוך בהוצאת הספר לאור ולעזור בהסברה והנגשה של נושא ה- OCD לציבור הרחב.כמה פעמים ניסתם להסביר את ה- OCD שלכם? כמה פעמים שאלו אתכם מהי טורדנות כפייתית? כמה פעמים ניסתם להסביר למה אתם בודקים שוב ושוב שהדלת נעולה אבל לא הצלחתם?

בדיוק בשביל לפתור את הבעיות האלו נכתב הספר הזה, "להילחם ב-OCD". שמי יעל מאור, אני בת 29 מראשון לציון ויש לי OCD מאז שהייתי ילדה. אני מכירה את השאלות, את המחשבות, את הקשיים בלהתמודד עם ה-OCD ובמיוחד בלהסביר אותו לסביבה. במשך כ-10 שנים כתבתי ותיעדתי את ההתמודדות שלי עם ה-OCD, את הרגשות שצפים ברגעי ההתמודדות איתו ועם הסביבה, את המחשבות הבלתי פוסקות ואת הפתרונות והשיטות שלי לנצח. 

ביחד אתכם אוכל לפרסם את הספר ולהגיע בעזרתו לכל מי שסובל מ-OCD, החברים ובני המשפחה ולעזור להם להבין קצת יותר, להתחזק קצת יותר ולא לאבד תקווה. 

באפשרותכם לבחור כיצד אתם רוצים לתמוך ובאיזה סכום וגם לקבל תמורה (ראו רשימת התשורות משמאל --> ).

רק על ידי גיוס מוצלח של 100% מהסכום הספר יראה אור.על מה הספר?


הספר נכתב לאורך שנים ובנוי כיומן התמודדות עם OCD. הספר מכיל את כל הפחדים, ההרגשות, החוויות, הקשיים החברתיים והאישיים בהתמודדות כמו גם טיפים ודרכים להתמודד עם ה- OCD ולנצח. הספר מכסה הרבה נושאים והתמודדויות שיש לכולנו ביום יום: מגע בדברים מזוהמים, השתקת המחשבות שלא פוסקות, הטקסים הארוכים והמייגעים ועוד.על איזה נושאים מדובר בו?


מאחר שהספר נכתב במהלך שנים ניתן לראות בו כיסוי של הרבה מאוד נושאים החל ממה שמדאיג במהלך הילדות ועד לבגרות. כך למשל על החוויות בכיתה, עם התלמידים, גיל ההתבגרות, מין ומיניות, צבא, מציאת עבודה וזוגיות. כמו כן ניתן לראות את שינוי החשיבה, דרך ההתמודדות והתובנות שהגעתי אליהם במהלך השנים.לסקרנים שבנינו


החלק השני של הספר בנוי באופן אמפירי ומסקר את ייצוג נושא ה- OCD במדיה (סדרות וסרטים) ובשירים ואף מספר על מפורסמים שיש להם OCD.
פרק לדוגמא


נזכרתי לא מזמן באותם רגעים נוראיים של המחלה, כשהיא עוד הייתה בעוצמה הכי גבוהה שלה. אני זוכרת את תחושת חוסר האונים והבכי הבלתי נפסק, את השיגעון. יום אחד זכור לי במיוחד, יום אחד עם המים.

כשהמחלה הייתה בשיאה, לשטוף ידיים הייתה פעולה מאוד מסובכת. היה עלי לשטוף בצורה מסוימת בתזמון מסוים בכל מקום המון המון פעמים. זה הגיע למצב שהייתי ממספרת כל תנועה, כל פעולה, מוודאת שהכל נקי ומסובן מתחת לציפורניים, ממספרת כל פעם שאני מסיימת לשטוף- ואז שוטפת עוד. עוד ועוד עד שהרגשתי בסדר.

באחד הימים הלכתי לשירותים, עשיתי את כל הפעולות בסדר שלהן, שוב ושוב עם מספרים- כרגיל, ושטפתי ידיים אבל לא הצלחתי להפסיק.

לא הצלחתי להרגיש טוב, לא הרגשתי שעשיתי את זה כמו שצריך, לא הרגשתי שכיסיתי כל נקודה ונקודה בידיים שלי. המשכתי שוב ושוב. עוד ועוד. עד שהקצף של הסבון כבר נעלם, עד ששום סימן של סבון לא נישאר על העור, עד שהסבון התייבש על העור שלי ונספג לתוכו- ואז לא הרגשתי שזה נקי, כי נעלם הסבון, ואולי אני לא באמת ניקיתי ואולי הידיים לא באמת נקיות. ככה המשכתי שוב ושוב עד שהסבון היה נעלם והייתי מוסיפה עוד. שוטפת ומוסיפה, שוטפת ומוסיפה, וגומרת ככה יותר מחצי מיכל של הסבון הנוזלי. לא יכולתי להפסיק. עמדתי ככה חצי שעה כשאני מסבנת את הידיים, מתעצבנת על עצמי, רוקעת ברגליים, מרגישה דחף לזוז, מתחילה לבכות ללא הפסקה ומשתגעת. רוקעת ברגליים, בוכה, מתעצבנת על עצמי, מסתכלת שוב ושוב על הפעולות וחוזרת עליהן שוב ושוב.

אבא שלי ניגש אלי, אמר לי מספיק. תפס לי את הידיים והזיז אותן מן הכיור. בכיתי והחזרתי אותן והמשכתי לשטוף. אמרתי לו שיעזוב אותי. אחרי 10 דקות הוא חזר ואני עוד הייתי שם. שוטפת ידיים. הוא אמר לי מספיק, שאני אסיים. לא הצלחתי. כשהוא עבר במסדרון שוב, סגרתי עם הרגל את הדלת. כעבור 10 דקות של סבל נוראי ומתמשך, הפסקתי. כשהידיים שלי אדומות, יבשות, מדממות וכואבות. כשהרבה קצף עוד נשאר בכיור, עד כדי כך שהוא מוצף לגמרי. וגם אז לא הרגשתי טוב. אז פתחתי את הדלת בזהירות, עם המרפק כמובן, עברתי דרך המסדרון לחדר שלי ונכנסתי מתחת לשמיכה. נרדמתי.

סך הכל, באותו היום, לקח לי יותר משלושת רבעי שעה לשטוף ידיים.

זה הזיכרון שלי, זה מה שאני זוכרת, את החוסר שליטה.

וככה אני קולטת יותר ויותר כמה שהמצב שלי היה רע, וממשיכה לחשוב שאני לא ממש בסדר, אבל יודעת שאני יכולה להתגבר שוב. יודעת שיש תקווה, עברתי את זה פעם, אעבור שוב. זה אפשרי, זה ייתכן, יש סוף לסבל. יש סוף לעינוי המטורף.

רק שלא יחזור לעולם.
רק בזכות תמיכתכם ועל ידי גיוס מוצלח של 100% הספר יראה אור.

אז איך תומכים? בוחרים את התשורה שמתאימה לכם!

רשימת התשורות נמצאת בעמוד זה משמאל.

ביחד נוכל לעזור לחוסר ההבנה, לסייע למתמודדים ולבני משפחותיהם ולתת תקווה לכל מי שיקרא את הספר.

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.