כל הפרויקטים
ילדים בימי אופל
הפרויקט של
עדה אושפיז
תמכו בסרט תיעודי שחושף את עולמם הרגשי, המנטלי והפוליטי של קטינים פלסטיניים, דור שלישי לכיבוש במזרח ירושלים ובגדה, מבית היוצר של עדה אושפיז.
13%
20,025
מתוך 150,000
64
ימים נותרו
18
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 24/07/2019

בזכות תמיכתכם נשלים סרט דוקומנטרי חדש וחושפני, שפותח אשנב לעולמם של קטינים פלסטיניים, הלכודים במציאות יומיומית של אלימות, השפלה ועימותים עם חיילים ומתנחלים, ועדיין נותרים ילדים לכל דבר.

הסרט

הסרט משלב ניסיונות אישיים קשים של ילדים, שחלקם היו מעורבים באינתיפאדת הסכינים, עם פסי הקול התמידיים של חייהם בטלוויזיות וברשתות החברתיות, לטוב ולרע, ומתמקד לא מעט בתוכניות הלימודים בבתי הספר. אלה הפכו בשנים האחרונות, בעיקר במזרח ירושלים, לשדה קרב על נשמתו של הילד הפלסטיני ועל זכותו להתחנך על הנראטיב הלאומי שלו, שלא אחת נתפס בישראל כהסתה.

זהו סיפור של ילדים בגילאי 7-17, פיונים בעולם שנולדו לתוכו, שבויים במציאות שדוחפת אותם למחוזות שילדים לא אמורים להיות בהם.

האתגר הגדול מחייב הרבה יותר ימי צילום מאשר נדרש בסרט דוקומנטרי סטנדרטי. כבר עשינו יותר ממחצית הדרך חרף קשיים רבים. כפי שאפשר לראות בטריילר, חשוב היה לנו להציג את המציאות במלוא מורכבותה ואת הילדים במלוא פגיעותם.

אנחנו מאמינים בכל לבנו שבמציאות הפוליטית הנוכחית שלנו, הרוויה דמוניזציה ושנאה, אין דבר חשוב יותר מאשר לנסות להסתכל למציאות בעיניים ולהתבונן מתוך יושר ואמפתיה עמוקה בכל מה שמשפיע על הבניית הדור הפלסטיני הבא שעמו ולצדו נועדנו לחיות. 

אנא תמכו באמצעות תשורה לבחירתכם; רק בזכותכם נוכל להשלים את הסרט!

על היוצרים
 

עדה אושפיז, במאית ומפיקת הסרט, דנור גלזר וטוליק גלאון הצלמים, שרה סלומון, עורכת, לצד יוצרים פלסטינים, בילאל סעד, מפיק בפועל, חנא סעדה, צלם משנה ועיסא קומסייס, מקליט. כצוות חברנו למסע קשה, חוצה גבולות נפשיים ורגשיים, גם במקומות שהחשדנות נגד ישראלים בלתי נמנעת, במטרה לחוש את דופק החיים של הילד הפלסטיני, החי חצי שעה מתל אביב בעולם אחר לחלוטין. זה אותו ילד שאם נרצה או לא מחר נצטרך לעשות אתו שלום.

עדה אושפיז היא מפיקה ובמאית ידועה של סרטים תיעודיים באורך מלא, עטורי פרסים בארץ ובעולם. סרטה האחרון "ויטה אקטיבה, ביוגרפיה רוחנית של חנה ארנדט", זכה בפרסים רבים בפסטיבלים עולמיים (בין היתר, פרס הסרט הטוב בסנטה ברברה) וביקורות נלהבות ב"ניו יורק טיימס" ובעיתונים מובילים אחרים, והוקרן בכ-70 בתי קולנוע בארה"ב ובאירופה. סרטים אחרים, כמו "אסורות", "אירוסי דמים", "כלות המדבר" ו"זבל טוב" עוסקים בנושאים המדממים של עולמם של קבוצות מודרות בחברה, ובעיקר במציאות הכיבוש המידרדרת ככל שהשנים חולפות. בכל אותם סרטים עבד לצידה הצלם התיעודי המוכשר דנור גלזר, שלזכותו נזקפים עשרות סרטים תיעודיים עטורי פרסים.

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.