כל הפרויקטים
קפוארה, מעגל החיים
הפרויקט של
אלון יודלביץ'
הצטרפו אליי ויחד נוציא לאור את הספר "מעגל החיים-קפוארה כאומנות המפגש" המספר על המפגש התרבותי שבין אומנות אפרו-ברזילאית לחברה הישראלית.
104%
23,355
מתוך 22,500
0
נותרו
130
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 05/03/2019

אני מזמין אתכם להיות שותפים בתהליך הוצאתו לאור של הספר "מעגל החיים, קפוארה כאומנות המפגש" ובזכות תמיכתכם החלום יוגשם והספר יוולד לאוויר העולם.לפני 22 שנים נכנסתי לראשונה לאולם הספורט של בית הספר הניסוי ברחוב רבי עקיבא בירושלים והתאהבתי.

מאז עברו עשרים ושתיים שנים של תרגול, זיעה, פציעות, הצלחות, אכזבות תסכולים ואושר שלא נגמר ואני עדיין אוהב את האומנות הזו כאילו רק אתמול נכנסתי אל אותו אולם ספורט.

הקפוארה שינתה את נתיב חיי, התמסרתי אליה כמו שלא התמסרתי לדבר. תמיד ראיתי את הטוב שבה ואת היכולת שלה לשפר ולהעצים את חייהם של כל אלו בה היא נוגעת. את רוב שנות הקפוארה שלי כמו את רוב שנות חיי, העברתי בעיר הולדתי, ירושלים. בתוך לב המאפליה המזרח תיכונית בעלת מיליון המגזרים והדעות שרק הלכו והפכו קיצוניים יותר וסבלניים פחות.

אהבתי אל ירושלים, זאת של ילדותי ונעורי, גרמו לי לרצות ולתקן אותה בדרכי שלי הצנועה, דרך הקפוארה. 

לפני שש שנים פתחתי את הסטודיו הראשון לקפוארה בבירה, אל דלתו נכנסים תלמידים מכל הגילאים, המינים, הדתות, המגזרים, הזרמים והעדות.

לפני שנתיים פנתה אליי אחת מתלמידותיי ובקשה עזרה בעבודה אותה היא כותבת למכללה בה היא לומדת בנושא הקפוארה בירושלים. העבודה הוגשה (עם ציון למופת) ואני, שכל כך נהנתי מהתהליך (אני גם בוגר מחלקת כתיבה ממכללת 'מנשר') פשוט המשכתי לכתוב ולכתוב ולכתוב... וכתב היד הלך ורקם עור וגידים עד שנולד להיות ספרי הראשון.

לספר שני חלקים ופונה לקפואריסטים וללא קפואריסטים כאחד.

בחלקו הראשון הספר עוסק במפגש הבין תרבותי שבין אומנות הקפוארה, אומנות אפרו-ברזילאית בת 500 שנה, לבין החברה הישראלית והירושלמית, ומנסה לענות על שאלות כמו למה ואיך ישראל הפכה להיות מעצמת קפוארה עולמית.

חלקו השני של הספר עוסק בהגיגים פילוסופים ורעיונות אותם אספתי במעל שני עשורים של תרגול ולימוד האומנות.

טעימה מהספר:

"
הקפוארה מתקיימת על קו התפר של הדברים, היא מקדשת רוח שטות, ספונטניות ויצירתיות. הקסם שלה טמון בכך שהיא משאירה מרחב ללא ברור וללא פרגמטי, בחיפוש האומנותי שבין הקרב לריקוד. אם תכלא הקפוארה בתוך כלא החוקים, הניקוד והמטרה, הרי גזלת ממנה את ה'מנדינגה'- הכישוף שלה."


"ה'חשיבה הנבונה' של התרפיה הדיאלקטית ו'האדם החכם' של הרמב"ם מתכתבים באופן מדוייק ביותר עם השאיפה האולטימטיבית של כל קפואריסט ל'מאסטריות' האמיתית, הן בספרה הפנימית של מעגל הקפוארה והן בספרה החיצונית של החיים.

בלב ליבה של הקפוארה נמצא החיפוש אחר אותו "שביל זהב" נכסף, אותו מרכז המעגל, אותו מקום מסתורי שנמצא בין הקרב לבין הריקוד. בין הפרגמטי לבין האומנותי, בין האינדיווידואלי לקומונלי, בין הספורטיבי לטקסי, בין המחושב לרגשי, בין האלים לחינני. אפשר לומר שהקפוארה מטבעה הינה בעצם תרגול הלכה למעשה של פילוסופיה זו.


שמח לבשר כי הספר עבר את שלב הלקטורה והתקבל לדפוס בהוצאת
 "סטימצקי" 

 
כל מה שנותר על מנת שספר זה ייצא לאוויר העולם הוא לבחור תשורה ממדרגות התמיכה ולקחת חלק בהוצאת הספר לאור!רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.