כל הפרויקטים
ספר "חוכמת הצמחים"
הפרויקט של
ענבל לויטה
הצטרפו ובואו להיות שותפים בהוצאתו לאור של הספר "חוכמת הצמחים" - ספר מקיף ומרהיב על חוכמתם וכוחם הרוחני של צמחי הבר והמתנות שהטבע מעניק לנו.
105%
63,282
מתוך 60,000
0
נותרו
236
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 01/03/2019

כל צורך, משאלה או שאלה יכולים לקבל מענה דרך הטבע. 
הצמחים יכולים להיות עבורכם מורים ושותפים לחיים.

בואו להיות שותפים בהוצאתו לאור של הספר "חוכמת הצמחים" - ספר מקיף ויצירה מרהיבה שיעניקו לכם הדרכה מעשית לחיים, ידע, חוויה, ריפוי ויופי. הספר הינו פרי מחקר מעמיק על חוכמתם וכוחם הרוחני של צמחי הבר והמתנות שהטבע מעניק לנו. 

מהו ספר "חוכמת הצמחים"?

בספר תמצאו 52 צמחי בר ארץ-ישראליים המייצגים 52 כוחות חיים שיסייעו לכם למצוא נתיב ברור, פשוט ומעשי. זהו ספר רפואה, ספר אמנות, ספר עיון ובעיקר ספר מתנה שתרצו להעניק לעצמכם ולמי שאתם באמת אוהבים! 

במסעי אל ממלכת הצומח, זו שתמיד משכה את לבי בעבותות, ביקשתי לפענח את המסרים הגלומים בצמחים על פי הבוטניקה שלהם, לחשוף את החוכמה עליה ממונים הצמחים. לשוב ולהיות בהאזנה לכוחות אשר בהם, וכך להיות בהאזנה גם לכוחות אשר בי.
היום, מוגש לכם פרי המסע הזה, אחרי מחקר בן 13 שנה בהקשבה מתמדת לחוכמת הצמחים
וכאן אתם נכנסים לתמונה

בזכותכם תתאפשר הוצאת הספר לאור!

סדנאות לימוד על חוכמת הצמחים והתבוננות בטבע בשיטת "המקום".

מה כולל הספר? 

לכל צמח מתוך ה - 52 שהספר כולל, כמניין שבועות השנה, יש 4 קטגוריות שונות של ידע:

  1. צילומי טבע מרהיבים בבית גידולו הטבעי של הצמח, שצולמו ע"י צלם הטבע אלון לויטה. הצילומים מתארים את מחזור חייו של הצמח לאורך כל עונות השנה ומעניקים חוויה משובבת נפש ללימוד מענג.
  2. לאחר מכן מופיע מידע בוטני, למען הסרת ספק באשר לזהותו של הצמח ולאורח חייו.
  3. בנוסף, לכל צמח יש שיר, וכבר אמר ר' נחמן מברסלב שכל עשב ועשב יש לו ניגון מיוחד משלו. שיר זה התקבל כתוצאה מהקשבתי לצמחים, כשביקשתי מהם שיספרו לי מי הם מתוך רצון לוותר על זו שיודעת את שמותיהם וצורתם.
    רציתי להקשיב, לא לומר. ובדרך מסתורית הצמחים בחרו להציג את עצמם בשירים.
  4. הקטגוריה האחרונה היא טוטם הצמח. כאן מפורטות הדרכים וההצעות לשימוש מעשי בחוכמת הצמח.

הספר כולל מפתחות ידע רחבים של בוטניקה ואתנו בוטניקה, רפואה עממית, היסטוריה וחיבור למקורות היהודיים כיוון שכל צמחי "המקום" נבחרו בשל היותם מוזכרים במשנה, בתלמוד או בתנ"ך.

אנציקלופדיה זו היא לבוש חדש ועדכני לחוכמה עתיקה שנמסרה לאורך הדורות.

בנפרד, אך במקביל לספר,יש גם ערכת קלפים:

במקביל לידע המופיע בספר "חוכמת הצמחים" מלווה את הספר ערכת קלפים לשימוש אישי ומקצועי. הקלפים אוירו ע"י רועי שנער, צייר שיטת "המקום", הם מביאים פן וויזואלי ואמנותי לחוכמת הצמחים ומהווים כלי חוויתי ועמוק לשימוש והפנמה לכוחם המרפא של הצמחים. 
לערכה מצורפת חוברת הסבר. יש מהדורה בעברית ויש מהדורה באנגלית (ראו בתשורות)


למי הספר מיועד?

הספר "חוכמת הצמחים" מיועד לכל אדם באשר הוא, לזה הרוצה לצמוח ולפרוח, על מנת לקבל מענה ופתרון בדרך פשוטה ומעשית.

הספר מיועד לאנשי טיפול, על כל נגזרותיו, המבקשים כלי מקצועי נוסף שאינו תלוי הכשרה או תשלום. במגוון הדרכים למגע עם חוכמת הצמחים תתפרש מניפה עשירה של אמצעים ודרכים שונות של ריפוי, תמיכה ומענה נפשי וגופני. זהו כוחו של הטבע, מאז ומתמיד.

כל מחנך ימצא בספר שלל רעיונות ונתיבים ללימוד המגע עם הטבע, בין אם המדובר במערך שיעור בתוך הכיתה או במהלך טיול של התנועה.

כל מי שמדעי הטבע והאקולוגיה קרובים ללבו יוכל לקבל שפע עולמות תוכן שיוצרים מארג שלם הממונה על חוקיו הטבעיים של העולם בתוכו אנו חיים. מכל למידה ומגע עם חוקי הטבע אפשר להקיש על חיי האנוש. בהיותנו חלק מן הטבע, חוקיו חלים גם עלינו.

צמחי שיטת "המקום" (צילומים: אלון לויטה)


איך משתמשים בספר "חוכמת הצמחים"?

הספר "חוכמת הצמחים" ישמש לכם כעיר מקלט שכל כולה הנאה לחושים ומגע עם היופי העצום בתוכו אנו חיים. וגם ספר רפואה המכיל המלצות ודרכים מעשיות לשימוש אישי ומקצועי בחוכמת הצמחים. 

כל צמח יכול להיות עבורכם מורה ושותף לחיים.

לפעמים תהיו זקוקים לאחד מהם באופן מתמשך, 
בעוד בזמן אחר בחייכם יהיו נחוצים לכם אולי עשרה אחרים 
בתרכובת עצמתית וייחודיות לאתגר עמו אתם מתמודדים.

הספר יוכל לשמש אתכם כספר עיון של ידע עשיר ומקיף, שירחיב את אופקיכם ויעניק לכם את הרחבת הדעת ואת יישוב הדעת. כמו כן הספר הינו נתיב חינוכי המנחיל אהבה לטבע ומגע בלתי אמצעי, הנחוצים היום במיוחד, למען ילדינו ונכדינו שממעטים לצאת אל הטבע מתוך הרגל תרבותי של צריכת זמן מסך במקום זמן בחוץ בגשם…


הדרכה והקשבה לחוכמת הטבע

בכל תרבות ילידית הכירו הקדמונים את חוכמת הטבע, שהעניק רפואת גוף ונפש, מזון, סחורות לסחור בהן, דרך להלך בה.
כל בלבול או סטייה מדרך הישר, מדרך הטבע, יכלה לקבל תיקון וריפוי באמצעות העולם המדבר ללא הרף, זה המעביר לנו הדרכה בלתי פוסקת ומספקת לנו חיים.
אבל שכחנו איך להקשיב, ומתוך כך גם שכחנו איך לדבר שפה זו.
כבר לא ברור לנו איך לפנות אל החוכמה הנעלמת הזו שיכולה, בעצם, לדבר אלינו ישירות, ללא תיווך, להעניק לנו פתרונות, סיוע ונחמה.


לימוד צמחי הבר והתבוננות בטבע בשיטת "המקום".


איך נולד הספר?

אני יושבת בשורה האחרונה בטור הקרוב לדלת. אמנם אבנר יושב מימיני, אבל גם ככה קל לי להביט בפוסטר של צמחי הבר המוגנים, של החברה להגנת הטבע, התלוי על הקיר שלימיני.
חלק מסוים בי מקשיב לשיעורים, לגמרי במגע עם המתרחש בכיתה. בעוד חלק אחר משנן שוב ושוב את שמות הצמחים, משייך אותם למראה שלהם וזוכר אותם באדיקות, מצפין אותם במעמקי הלב. לא הייתה לכך שום סיבה. זו הייתה תנועה טבעית שנעה משום מקום והמשיכה לשום מקום, חסרת הסבר או תכלית. פשוט נמשכתי לפוסטר הזה.
רציתי ללמוד בעל פה את שמות כל הצמחים. לפעמים השתעשעתי ועשיתי לעצמי מבחנים. להביט על התמונה ולדעת את השם, מבלי לקרוא את הכתוב. ולפעמים ההיפך: התבוננתי על השם וביקשתי להיזכר איך נראית המישויה הפעמונית או אדמונית החורש? למרות שאז עדיין לא ראיתי את רוב הצמחים הללו במו עיניי, בעודי בת 10 בערך, בכיתה ד' או ה' בביה"ס היסודי ע"ש א.ד. גורדון שבדגניה א'. יעברו עוד כ – 40 שנה, לפני שהשינון הזה יתהווה לגוף מוגדר בעל שם וצורה, כששיטת "המקום" תיוולד לתוך משימתה להשמיע קריאה נרגשת וברורה לבני האדם לשוב אל הטבע ממנו התנתקו, כדי לשוב אל עצמם מתוך הכאוס השורר בתוכם ומסביבם. כמו ימי מבול כעת, כשהארץ כולה נשטפת בגלים גבוהים של רעש, הפרדה וחוסר איזון. 
הקריאה לשקט פנימי, השבת האיזון וחיים מתוך כבוד לחיים עצמם נשמעת לא רק באוזניי. היא חוצה ימים ויבשות, זמן ומקום, וכעת היא מתבקשת להישמע גם דרכי.

היום, עלי למסור אותה אליכם, ומכם היא תעבור הלאה, אל הדורות הבאים.

 מקשיבים לטבע במהלך סדנאות של שיטת "המקום"

אני מזמינה אתכם להיות שותפים, ולקחת חלק ביצירה שכוללת ידע, חוויה, ריפוי ויופי!

ביחד נוכל לגרום לזה לקרות!

בחרו בתשורות שמשמחות ומפנקות אתכם ותתחילו לספור, כמוני, את הספירה לאחור עד השקת הספר בשבועות, חג מתן של תורה.

תודה על היותכם שם, פה, אתי ומסביבי. 

עכשיו זמן לצאת לאור!

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.