כל הפרויקטים
מצפן האושר לילדים
הפרויקט של
ד"ר מיכל שחר
בספר החדש שלי מצפן האושר לילדים אני מנגישה את מודל מצפן האושר לילדים .אור גיבורת הסיפור שלי תקח אתכם למסע מופלא ומרתק.
9%
1,370
מתוך 15,000
56
ימים נותרו
12
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 17/03/2019

הזדמנות נדירה וחד פעמית לתמוך בפרוייקט מדהים :" מצפן האושר  של אור" -ספר חדש שמאפשר לשנות גישת חיים . 

מהו ספר מצפן האושר של אור ?

מצפן האושר של אור הוא ספר המשך בגירסא לילדים של ספר עיון מצפן האושר שיצא בשנת 2017 והצליח להשפיע על אנשים רבים לשפר גישת חיים . 

מצפן האושר של אור מספר על מסע של גיבורה בשם אור שמבקשת למצוא את האושר. מי שעוזר לה במסע הוא המצפן אותו היא מקבלת מאימא שלה ,מצפן שעובר בשרשרת הדורות . 

החלום שלי להפוך את מודל מצפן האושר למודל שמדבר אל ילדים  ייעשה דרך ספר הילדים .

דרך התמיכה בפרוייקט זה תוכלו להשתתף איתי בחגיגת היצירה של האושר ולהיות חלק בתשורות מדהימות אשר מתקיימות רק עבורכם בפלטפורמה זו . מלבד הספרים תוכלו להשיג פגישות אישות, הרצאות,ארוחת אושר וארוע אושר מהחלומות .

מצפן האושר למבוגרים -מדריך מעשי לחיים מאושרים 

מצפן האושר-מדריך מעשי לחיים מאושרים הינו ספר שיצא בשנת 2017 בהוצאת סטימצקי . 

ספר זה מפרט את מודל מצפן האושר. עוצמתו של המודל היא במיזוג בין הממדים השונים -השכלי,הרוחני,הרגשי והפיזי ובשילוב מנצח בין עקרונות מדעיים וקבליים . הספר הצליח לגעת בקהלים רבים ולחולל שינוי מהותי בתפיסת האושר של אנשים רבים .

מה החידוש במצפן האושר של אור ?

מצפ"ן האושר של אור הוא סיפור  ילדים המנגיש את המודל החשוב לילדים ומאפשר לחוות את חוויות האושר מעיניי הילדים . האיורים בספר  של ליאור שטרן ,אשר לקחה חלק בלתי נפרד מספרי הראשון והצליחה בעזרת ציורי מים מאלפים להעביר את המילים להרפתקה מרתקת ומפעימה . 

דוגמא קטנה על קצה המזלג מתוך הספר החדש 

מתוך הסיפור: 

אוֹר צִחְקְקָה וְדיִלְּגָה בַּהֲנָאָה אַל עֵבֶר הַצּוּקִים הַגְּדוֹלִים.

אוֹר צְעָקָה,  וְהַהֵד שֶׁמִּמּוּל הֶחְזִיר הַתְּשׁוּבָה

"הַאִם את מה שְׁפָחוֹת נָעִים עליי לְתַקֵּן?  "

וְהַהֵד הַחֲזִיר לָהּ "כֵּן, כֵּן, כֵּן "...

וְמי שמעציב אותי, לְהַקְשִׁיב לוֹ?

הַהֵד עָנָה דַּי חָזָק "לֹא, לֹא, לֹא ". ..

"הַתְּשׁוּבוֹת מַגִּיעוֹת מִתּוֹכִי" הֵבִינָה אוֹר בפליאה.

מי אני,איך הגעתי לרעיון ספר הילדים בנושא האושר  ? 

אני מיכל שחר שחרור אמא לשני ילדים בת 12 ובן 8 מקסימים נשואה באושר לבעלי האהוב אמנון .בשנים האחרונות אני חוקרת את מדעי האושר .פיתחתי את מודל מצפן האושר , בהמשך לסדנאות ,הרצאות ,מחקרים ומפגשים רבים עם כל גווני האנשים (ותיקים,אסירים,ילדים,סטודנטים,עובדי ממשל ומנהל).

מרצה במכללות שונות ברחבי הגליל,עובדת בבית ותיקי הגליל עם הגיל השלישי, מרצה לקורסים בגמולי השתלמות,בתחום עבודתי אני נפגשת עם אוכלוסיות שונות ומגוונות .כחלק עם המפגשים שלי עם גננות בגנים וסייעות לגיל הרך  הבנתי לי כי תחום האושר והפסיכולוגיה החיובית אינו שייך רק לעולם המבוגרים וחשוב ללמד ולדבר על הטוב והחיובי כבר בגיל צעיר על האושר.

דמותו של המבוגר מתעצבת בגן ולכן החשיבות לפתח את נושא האושר והחשיבה החיובית כבר בגילאים הצעירים. "כל מה שאני צריך לדעת,כבר למדתי בגן הילדים" רוברט פולגום.החוכמה נמצאת בארגז החול בגן. צאו איתי למסע מופלא המעביר מסר חשוב של פסיכולוגיה חיובית גם לילדים הצעירים.

למה דווקא מצפן?

מצפן הוא מכשיר לקביעת הצפון לצורך ניווט . באמצעות המצפן יכולים נווטים לנווט את מסעותיהם לכיוון הרצוי .גם בתוך האדם מסתתר מצפן שמכוון אותו למקום הנכון לו 

במושג המצפן מסתתר הצפון , המסע הפרטי שלי שהתחיל בגליל העליון , הוא הצפון שלי ממנו התחלתי לחקור ולבדוק את נושא האושר מקרוב . הכול התחיל מספרון קטן –ספר הפתקים, שבו הייתי אוספת כל מיני סיפורים עממים ,תובנות וקטעי הרצאות שלי,בעיקר מהרצאות שבת בהן לא מפעילים מחשב וברקו. מודל המצפן התחיל כסדרת הרצאות בנושא האושר , במהלך ההרצאות נשאלתי לא פעם האם יש מדריך לכל הטיפים ולכל הטכניקות אותם אני מעבירה בסדנא . שאלות אלו ובקשות דומות הביאו אותי לכלל החלטה שיש להוציא מודל , מעין ארגז כלים , בתוכו יובאו התובנות . 

אני מזמינה אתכם להיות שותפים בהפיכת החלום למציאות ,לתמוך בפרויקט מצפן האושר של אור על פי בחירתכם בהתאם לתשורות המופיעות במדרגות התמיכה,כך תוכלו גם להרוויח מתנות מיוחדות לתהליך גיוס זה בלבד .