כל הפרויקטים
תקוה לעיוורים.
הפרויקט של
זאב הניג ואיתי סאיג
אני זאב הניג, בן 41 נשוי ואב לילדה. מהנדס תוכנה ועובד במשרד התחבורה. אני איתי סאיג, בן 32 נשוי ואב ל2 ילדים מאבטח לשעבר במשרד רה"מ, ויזם.
0%
100
מתוך 1,400,000
50
ימים נותרו
1
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 13/04/2019שלום תומכים יקרים, אנו רוצים להזמין אותכם לקחת חלק ולתמוך בפרויקט מיוחד במינו שישפר את חייהם של כל העיוורים. הגיוס של 1.4 מיליון ש"ח אמור להספיק לסיים בניית אב טיפוס ורישום פטנט.

הפיתוח יתקיים בדירתנו שבמרכז, ע"מ לחסוך בהוצאות שכירות וכו' ע"מ שישאר יותר כסף לפיתוח ולמוצרים הדרושים.

מי אנחנו:  

שמי זאב הניג. אני בן 41. אני נשוי ואב לילדה בת 13. במשך חיי ראיתי מסביבי הרבה אנשים עיוורים. כמו רוב האנשים בעצם. אבל אצלי בפנים הרושם הזה השאיר חותם עמוק מאוד. הבנתי כבר בגיל צעיר את הבעיה לעומק. לחיות בחושך מוחלט. לא להיות מסוגל ללכת לשום מקום ללא מלווה. גורל אכזרי למי שנולד או הפך לכזה. כאשר למדתי את לימודי המהנדס, הבנתי שתפקיד העיקרי של הטכנולוגיה הוא לעזור ולתמוך בבני אדם. וכמובן שקודם כל יש למצוא פתרונות טכנולוגיים לאנשים עם מגבלות רפואיות. ניתן לפתח טכנולוגיה שתפצה על מגבלה רפואית. כמעט כל מגבלה. והאדם עם המגבלה יוכל לחיות חיים הרבה יותר טובים ונוחים. אני אישית לקחתי על כתפיי את המשימה לפתח טכנולוגיה כזו עבור אנשים עם עיוורון מוחלט. לשנות לטובה ובהרבה את גורלם של אנשים עיוורים מסביב לעולם ובישראל.

שמי איתי סאיג. בן 32 נשויי ואב לשני ילדים שהבכור שלי עיוור לחלוטין. יזם וממציא. מילדותי מאוד הציק לי לראות עיוור מתהלך עם מקל / כלב. תמיד אמרתי לעצמי שאחשוב על משהוא שיעזור לעיוורים להתמודד עם הסביבה באופן עצמאי לגמרי ע"י מערכת שאנחנו נפתח. כשפגשתי בזאב לראשונה והוא הציג בפני את הרעיון, פשוט נדהמתי. מצאתי אדם שחושב כמוני אך הקדים אותי ברעיון המדהים שלו. החלטנו שאנחנו רצים על זה יחד עד שהמוצר יהיה מוכן.


על הפרויקט:

מטרת הסטארט-אפ שלנו היא בניית מערכת עזר (חומרה ותוכנה) לאדם עם עיוורון. כאשר ילבש על גופו את המערכת שלנו, יוכל האדם העיוור לנוע בחופשיות, ללא ליווי של אדם ו/או כלב נחיה לכל מקום שיבחר. בזמן אמת המערכת "תחליף" את חוש הראיה ותספק מידע לאדם על סביבתו ב 360 מעלות. המערכת הינה בעלת חיישנים רבים ותוכנה מורכבת. כל אלה יחד יספקו לאדם העיוור מידע על סביבתו בזמן אמת. לדוגמה, הוא יקבל פידבק קולי בשפת האם בזמן  אמת על אובייקטים מתקרבים/מתרחקים ומאיזה כיוון או מרחק, מהו בדיוק האובייקט). האדם יוכל לשוחח/לתשאל את המערכת בזמן אמת בשפת הדיבור הרגילה. לבקש מהמערכת לבצע פעולות שונות כמו לדוגמה הכנסת אדם לזיכרון המערכת כדי שבפעם הבאה שהמערכת תזהה אותו בשמו. המערכת תביא לשיפור חייהם של אנשים עם מגבלה כל-כך קשה. אנו מאמינים שהמערכת שלנו תוכל חלקית להחליף את מערכת הראיה הטבעית של האדם (ובדרכים מסוימות  אפילו לשפר ראיה טבעית-לדוגמה סריקה גם מאחורי האדם בזמן אמת. מיפוי הסביבה גם בתנאי חושך מלא וערפל. המערכת תהיה מבוססת על חיישני  LIDAR וחיישנים אופטיים שיוכלו לסרוק את הסביבה באופן מלא בזמן אמת בכל רגע נתון אפילו בתנאי חושך מוחלט ובתנאי ערפל. מטרת הסטארט אפ שלנו היא קודם כל מטרה מוסרית. עזרה לאנושות. אנחנו בטוחים שהטכנולוגיה הגיע לבשלות המספיקה כדי לעזור לאנשים עיוורים ולשפר את איכות חייהם בעשרות אחוזים.


סכום יעד הגיוס אמור להפיק לנו לפי חישוב עד בניית אב טיפוס ורישום פטנט.     

המוצר עדיין בשלבי תכנון ולא בשלב פיתוח, ברגע שנגייס את מלא הסכום, אנחנו בונים אב טיפוס ומגישים פטנט.

לאחר הפטנט אנחנו נתחיל בעיצוב המוצר ושיפור המוצר למצב שיהיה שמיש וידידותי לעיוורים


לסיכום: אנו מזמינים אתכם לקחת חלק ולתמוך בהוצאת הפרויקט לאור ע"י בחירה באחד ממדרגות התמיכה.

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.