כל הפרויקטים
סגור - ספרו של תמיר חן
הפרויקט של
תמיר חן
ספר המתאר חיים של למעלה מעשר שנים בתוך כת חשוכה, את ההתפכחות ואת היציאה למציאות חדשה. רק בזכות תמיכתכם הספר יצא לאור!
104%
38,665
מתוך 37,000
0
נותרו
180
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 24/12/2018

שלום לכולם, שמי תמיר חן וברצוני לשתף אתכם כי חייתי למעלה מעשר שנים עם שחר אשתי ושבעת ילדינו בתוך כת סגורה וחשוכה.  תקופה ארוכה מאוד בה חיינו בסוג של "בועת זכוכית" שהלכה וסגרה עלינו...

אני מזמין אתכם להיות שותפים ולתמוך בהוצאה לאור של הספר "סגור" המתאר בצורה יוצאת דופן חוויה קשה זו. תמיכתכם בפרויקט היא הדרך היחידה להוציא לאוויר העולם את סיפור חיי, שאין לי ספק שייגע בציבור רחב מאוד ומגוון של אנשים.

הספר שכולל כ-300 עמודים ויותר מ-40 פרקים. הוא בעצם סיפור חיי האותנטי המתאר כ10 שנים של חיים אמתיים בתוך קהילה נחמדה ומאירת פנים לכאורה...ורק לכאורה משום שלמפרע התברר כי בראש הקהילה עומד אדם שככל הנראה סובל מהפרעה נפשית ומוליך אחריו את כל הקהילה לפנטזיה רוחנית אותה הוא חווה כמציאות אמיתית.

עם השנים אני מצליח להתקרב לרב ולהיות מאנשי סודו הקרובים ביותר. הוא חושף בפני את האידיאולוגיות הקיצוניות שלו, ואת תפיסתו  המעוותת על העולם.  "יש מבול בעולם! המקום היחיד להינצל הוא בקהילה שלנו!, אין לאן ללכת!", נאמר לי שוב ושוב. 

לאט לאט אך בעקביות הטבעת סביב הקהילה מתהדקת. השמחה והחום מפנים את מקומם לתחושות פחד דיכאון וייאוש.

בספר מתוארות טכניקות של שליטה מה שמכונה "מיינד קונטרול", אותם מפעיל ראש הכת כדי ליצור שליטה מליאה על הקהילה. הוא מורה לנו להתנתק מהמשפחות, מהחברים, ומכל קשר אמיתי עם העולם החיצון. אנו למעשה, חיים בתוך 'בועה' משל עצמינו.
בכל התקופה אני הולך ומתקרב לראש הכת, מתוודע למחשבותיו, רגשותיו והתייחסותו לחברי הכת האחרים, ואף למשפחתו הקרובה. פרקים מהספר מתארים את תחושותיי הסותרות. 

מצד אחד אני מוקסם מאישיותו המיסטית של ראש הכת  ומהאידיאולוגיה הרוחנית שלו, ומאידך, ספק גדול הולך ומכרסם בליבי. סדר יומי נשלט לגמרי על ידי הוראותיו , ביום ובלילה. בלי משים מציאותו עולה לראש הפירמידה בחיי, לפני האישה, לפני הילדים, לפני הפרנסה ולמעשה לפני כל דבר אחר.

בהמשך העלילה מתוארות מס' סיטואציות המערערות את המצב ופותחות פתח בשלבים להבנה האמתית – הקהילה היא לא אחרת מאשר כת חשוכה המנוצלת על ידי אדם כריזמטי למימוש הפנטזיה הרוחנית ההזויה שלו.

הפרקים האחרונים עוסקים  בהתפקחות עצמה והשלכותיה הקשות – התמוטטות אותה חוויתי כתוצאה מההבנה . היציאה עצמה. ותהליך השיקום שהולך ומתעצם עד היום.

לכל אורך הספר שזורות חוויות חיים שונות חלקן טובות וחלקן קשות, חלקן מדכאות ואחרות פשוט מצחיקות .

נדגיש שוב – מלבד השמות ששונו מטעמים של צנעת הפרט, כל שאר הפרטים הם תיאור מדויק של המציאות  האמיתית, והאמינו לי -לא הייתי צריך להמציא  דבר!

מספר שירים כתיבת ידי שזורים בהתחלה ובסוף הספר מה שלדעתי עוזר להעביר את התחושות.

'מטה אלקים'.

בידך אדם.

היזהר בו מאוד,

פן תחריב העולם...

קצת עליי כיום

לאחר היציאה מהכת הספקתי לסיים תואר ראשון בחינוך מיוחד ומיד אחריו תואר שני בחינוך. כיום אני עוסק בתחום החינוך בתיכון במרכז הארץ.

וכמה מילים באופן אישי...

הווייתו של ספר זה התחילה בחיפוש אחר דרך לפרוק כאב רב שמילא את לבי. עם הזמן התברר כי מלבד עצם השחרור שבכתיבה, החומר האותנטי שנאסף יכול לשמש תועלת גם לאחרים. 

לא שיערתי כמה קשה יהיה לי לחזור אל החוויות הקשות, כדי לעלות אותן על הכתב.  בפרקים מסוימים חוויתי שוב את התחושות הקשות בגוף ובנפש תוך כדי כתיבה. תחושת השליחות, היא שנתנה לי את הכוח והאומץ להמשיך.כתיבת הספר הסתיימה והוא נמצא כרגע בשלבי העריכה וההגהות !אני פונה לכל אחד ואחת מכם בבקשה להירתם ולתמוך בפרויקט  

באחת ממדרגות התמיכה ולהיות שותפים 

 בהוצאה לאור של הספר


 רק בזכות גיוס מוצלח ומלא הפרויקט יצא לאור! 

בהערכה רבה

תמיר חן

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.