כל הפרויקטים
לבשל עם מאמא
הפרויקט של
מתנ"ס דורה נתניה
"לבשל עם מאמא" , יחד איתכם נוציא לאור את ספר הבישול של פרלמנט המאמות משכונת דורה! אוסף של סיפורים אישיים שזורים במתכונים הסודיים מבית סבתא.
9%
2,600
מתוך 30,000
76
ימים נותרו
10
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 06/07/2019

קבוצת המאמות , מזמינה אתכם למחוזות ילדותכם בספר שהוא חגיגה של צבעים וטעמים שיזכירו לכם או יכירו לכם מחדש את אותם מתכונים מסורתיים שאט אט נעלמים מן העולם. 

קבוצת המאמות התגבשה בשנת 2014  במתנ"ס דורה לאחר חיבור של מספר "פרלמנטים" .

פרלמנט =קבוצת נשים אשר נפגשו באופן קבוע בחצרות השכונה, מכירות את כל השכנים ואת הסיפורים ומהוות חלק בלתי נפרד מנוף ילדותנו. 

מתנ"ס השכונה , מרכז קהילתי דורה , החליט לתת מקום נכבד לפרלמנט הנשים בשכונה בצורת מפגשים לגיל השלישי. הקבוצה פעילה ומלאת אנרגיות ונפגשת מידי שבוע למפגש חברתי, להעצמה אישית, לימוד ומגוון פעילויות לשעות הפנאי. מבין הפעילויות העיקריות של הקבוצה, הבישולים תופסים נתח נכבד. הנשים מבשלות בצוותא מאכלים על בסיס מתכונים מסורתיים מבית, בשילוב מתכונים עדכניים  תוך שיתוף בסיפורם האישי המרתק שתמיד מתקשר בדרך זו או אחרת למתכון שמתבשל במתנ"ס- כך נולד הרעיון לספר בישולים קהילתי.

מטרות הפרוייקט:

המאמות היקרות של השכונה שלנו , אוחזות בחלום , להעביר את המתכונים מבית הלאה , לשמר את המסורת ולאפשר לכולם להיחשף לטעמים באמצעות סיפורם האישי והמרגש.  לספר את סיפור חיי השכונה דרך האוכל ובעיקר להביא לקדמת הבמה את סיפורם של מקימי השכונה , שכונת דורה , שכונה ססגונית בלב נתניה המורכבת מפסיפס תרבותי של העליות השונות בחברה הישראלית.

הצטרפו אלינו למסע המרתק של הנשים הבלתי רגילות האלו דרך האוכל . 


אז אם גם בכם זיכרונות ילדות מבית סבתא, ואתם חושבים כמונו שיש לתת מקום של כבוד לבני הגיל השלישי, הגיע הזמן לבחור תשורה בשביל הנשמה ! 


בזכות גיוס מוצלח נצליח להפוך את חלומן של המאמות למציאות !


    רק רצינו לעדכן אתכם
    שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.