כל הפרויקטים
"עץ הסוכריות של יובי"!
הפרויקט של
חברים בטבע
ספר הילדים "עץ הסוכריות של יובי" מבוסס על עלייתה של יובי תשומה ארצה, מאתיופיה דרך סודאן (מאת לזלי סימפסון, 2011). בזכותכם - הוא יוצא בעברית!
122%
43,920
מתוך 36,000
0
נותרו
357
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 10/12/2018

עץ הסוכריות של יובי – בזכותכם הספר יוצא לאור!

ספר ילדים, קל לקריאה, לגילאי גן ויסודי; מתנה מצויינת לכם, לילדים, ולחברים – כאן במחיר מוזל, שיהפוך אתכם לחלק מהסיפור: יחד איתכם הספר רואה אור בעברית!

סיפור לא פשוט, שהופך בספר לנגיש - לכולנו.עשינו את זה – הגענו ל- 100% מימון! בזכותכם, הספר "עץ הסוכריות של יובי" יוצא לאור! אתם נהדרים!

ועכשיו? אם נגיע לסכום של 50,000 ₪, נקיים במת סופרים ישראלים יוצאי אתיופיה!

סופרים שמביאים את הקול המאוד מיוחד של קהילה ישראלית מאוד מיוחדת! עשרות סופרים כאלה חיים בינינו, ונאפשר לכולם לבוא יחד ליריד משותף, כדי שכולנו נשמע ונכיר!

נקיים את האירוע מייד אחרי יום ירושלים: ממש בסמוך לשבוע הספר; ונציין כאן, שיום ירושלים הוא גם יום הזיכרון הרשמי ליהודי אתיופיה, שנספו בדרכם לציון.

מרימים את הכפפה יחד איתנו?
יובי תשומה נולדה בדיוק ברגע ההיסטורי של ראשית העליה מאתיופיה לישראל, דרך סודאן, בשנות ה- 70' וה- 80' של המאה הקודמת; בכפר קטן בשם סַרְבוֹקְסָה, בהרי אתיופיה. המשטר הקומוניסטי ניסה לגייס את אביה לצבא, והוא ברח ונהרג; ואמה, בעודה בת 20 בלבד, נותרה עם שני ילדים קטנים – יובי ואחיה התינוק. כאשר החליטו האחים והדודים לעלות בחשאי ארצה, החליטה אמה של יובי – אביבה – שהיא מצטרפת לקבוצה.

אולם הדרך – מסוכנת; וכך נשארה יובי עם סבתא, מחכה ומצפה לפגוש שוב את אמא, בציון; בירוסלם.

כאשר היה ברור שאי אפשר עוד להישאר בכפר, יצאו גם יובי וסבתה לדרך. "אנחנו הולכים לירושלים, מלאכים שומרים עלינו" – הוא המוטיב החוזר בספר; הוא הידיעה הוודאית ש"אנחנו עושים את הדבר הנכון".

את הסיפור האישי, הלא פשוט כלל, מספרת יובי לילדיה, בגדרה; והוא מקבל גווני ירוק של אתיופיה; והוא מקבל חום ואהבה של סבתא; והוא סיפור הצלחה – הרי הגענו ארצה.

את הסיפור האישי היא מספרת לכיתות בית ספר, והוא סיפור על אתגר, והוא סיפור על ילדה בת 6 או 7 שבמקום ללמוד בכיתה – הולכת ברגל, לציון.

ואת הסיפור האישי מספרת יובי בליל הסדר בקהילה היהודית בקנדה; והסופרת לזלי סימפסון שומעת, מתחברת, ומחליטה לעשות ממנו ספר ילדים, שיצא לאור באנגלית בשנת 2011.


מה אנחנו מציעים לכם?

זה יכול להיות גם הסיפור שלכם! בואו להיות שותפים,

הוציאו יחד איתנו את הספר לאור, בעברית!

קבלו עכשיו את הספר במחיר מוזל: 65 ₪ כולל משלוח בדואר עד הבית (במקום 68 ₪ "מהמדף").

הספר שכתבה לזלי סימפסון מקנדה תורגם לעברית ע"י הסופרת רונית חכם, והוא יוצא לאור בהוצאת "אגם". כדי לאפשר את הדפסת המהדורה הראשונה, עלינו לגייס 36,000 ש"ח.

זהו ספר ילדים בכריכה קשה, שמיועד לגילאי גן ובית הספר היסודי; אולם כל אחד יכול למצוא בספר גם את עצמו: לעלות ארצה ולהגשים חלום זה הסיפור של כולנו.

איך מספרים סיפור?

בשנת 1862, הנזיר היהודי אבא מהרי החליט, בעקבות נבואה שראה בחלומו, כי הגיע הזמן לעלות לישראל. התאספו סביבו אלפי אנשים שיצאו למסע רגלי מפרך; מסע אשר נכשל ואף גבה קורבנות.

אולם למרות כשלונו של המסע, בתודעתם של יהודי אתיופיה הצטרף לציונות התפילתית ("לשנה הבאה בירוסלם") גם מרכיב הציונות המעשית: Just do it.

הרצל, היה אז בן שנתיים.

עברו מאה שנה, עברו קצת יותר, ובמדינת ישראל הצעירה כבר חיו כמה עשרות יהודים אתיופים, שפעלו ונאבקו למען עליית קהילתם, ביתא-ישראל, אל המולדת החדשה-ישנה.

ובתחילת שנות ה- 80 של המאה הקודמת, לפני כ- 35 שנה, התחילו יהודי אתיופיה לעלות בחשאי לישראל, דרך סודאן. משפחות שלמות וכפרים שלמים התארגנו, קמו, והתחילו ללכת. הם ידעו שישלמו מחיר כבד: לעזוב את אתיופיה הקומוניסטית, בעיצומה של מלחמת אזרחים, דרך מדבר? כן, זוהי ציונות.

זהו סיפורה של יובי תשומה; זהו סיפורה של קהילה; זהו סיפורו של עם ישראל. זהו סיפורו של כל אדם שחלם משהו, וקם והגשים את חלומו.

מי אנחנו - "חברים בטבע"?

עמותת חברים בטבע יוזמת, מקימה ומלווה גרעינים קהילתיים של יוצאי אתיופיה מאז שנת 2005. כיום, פועלים 5 גרעינים: בגדרה, בית שמש, ראשון לציון, פתח תקווה, ומזכרת בתיה; וכל שנה קם גרעין חדש. עמותת חברים בטבע גם מרשתת ומחברת בין כל הגרעינים יחד, ויוצרת "קהילה של קהילות".

חברי הגרעין בונים יחד חזון של "שכונה שטוב לחיות בה": שכונה עם תושבים מעורבים, ביטחון אישי, שוויון הזדמנויות, ותחושות זהות ושייכות חזקות. יחד עם פעילים ושותפים נוספים, אנו מתקדמים למימוש החזון.

את חברים בטבע – העצמה קהילתית (ע"ר) הקימו בשנת 2005 מספר צעירים העוסקים ברב-תרבותיות וזהות, בתחומי הקהילה, הנוער בסיכון, והחינוך הבלתי פורמאלי. בין חברי העמותה יוצאי אתיופיה, ישראלים וותיקים, דתיים, וחילונים; כולם יודעים מניסיונם שהנוער יכול להצליח, ומחוייבים לאידיאולוגיה של חיזוק הזהות העצמית בדרך של כבוד לתרבות המוצא.

יובי תשומה-כץ

יובי (באמהרית: "יֶ-ווּבְ-מֶרְת"; "תוצרת טובה"), נולדה בהרי אתיופיה, וכילדה גדלה מוקפת במשפחה תומכת ואוהבת בכפר קטן בשם סַרְבוֹקְסָה. בשנת 1984 עלתה יובי לישראל דרך סודאן, במבצע משה, כאשר הייתה בת שבע. ב- 1998, לאחר שירותה הצבאי כמורה חיילת, יצאה להדריך במחנה קיץ בארצות הברית, ועם חזרתה ארצה עבדה בתור רכזת מועדון נוער, מנהלת בית ספר שדה שורק של החברה להגנת הטבע, ומפתחת תוכנית להכשרת מנהיגים צעירים בקרב נוער בסיכון.

בשנת 2005 הייתה ממייסדי עמותת "חברים בטבע – העצמה קהילתית" המקימה גרעינים של יוצאי אתיופיה וישראלים ותיקים בשכונות שבהן ריכוז גדול של יוצאי אתיופיה. גם היום היא מתנדבת של הגרעין שהקימה בגדרה, ומדריכה סדנאות בנושאי זהות, חקלאות אורגנית, הורות והנרטיב של הישראלים יוצאי אתיופיה.

לאות הוקרה על פעילותה החברתית נבחרה להדליק משואה בטקס יום העצמאות התשע"א, שנערך בסימן "ערבות הדדית". באותה שנה קיבלה את פרס ראש הממשלה ליזמות, וזכתה בפרס מתנאל למנהיגות פורצת דרך.

יובי היא אמא לארבעה; ולמדה לימודי ארץ ישראל וחינוך, וכן הנחיית קבוצות, במכון אדלר.

עדכונים, עדכונים!

ברצוננו לעדכן כי לאור הצלחת הקמפיין עד כה, וברכתו של כבוד הנשיא מר ראובן ריבלין, המוציא לאור החליט כבר עכשיו להוריד את הספר לדפוס.

כלומר, בזכותכם - החלום שלנו מתגשם, ו"עץ הסוכריות של יובי" מגיע לכל החברה הישראלית, בעברית, בחנויות הספרים!

כלומר, נוכל לחלק לכם את הספרים והתשורות ממש ברגע שיסתיים הקמפיין – בסוף חנוכה, ללא זמן המתנה!

שתפו את חבריכם, וביחד נגיע ליעד.

תודה !!


זה יכול להיות גם הסיפור שלכם!

בחרו תשורה (לחצו על התיאור מצד שמאל).

כאן, תוכלו לראות תמונות להמחשה:


כרטיס תודה מעוצב - באמהרית, עברית ואנגלית, על שבחרתם לתמוך ולהיות שותפים!

הספר עץ הסוכריות של יובי

מבוסס על סיפורה האמיתי של יובי תשומה, המתגוררת בגדרה – על העליה מאתיופיה לציון, דרך סודאן. כתבה: לזלי סימפסון; איור: ג'ניס לי פורטר; נוסח עברי: רונית חכם. כריכה קשה. מתנה מצויינת לעצמכם, לילדים, לנכדים או לחברים! תשורה בעלות מוזלת, כולל משלוח בדואר.
הספר "עץ הסוכריות של יובי", עם סימניה מעוצבתהספר "עץ הסוכריות של יובי", עם כרטיס תודההספר "עץ הסוכריות של יובי" עם חתימה של יובישני ספרים: "עץ הסוכריות של יובי", ו"הנעלים הישנות של אדון מינאסה"

את "הנעלים הישנות של אדון מינאסה" כתבה רונית חכם; שגם תרגמה לעברית את "עץ הסוכריות של יובי". זהו סיפור עממי אתיופי שעבר מאם לבת. איירה שחף מנאפוב.

שלישיית ספרים - "עץ הסוכריות של יובי"

תנו מתנה לספרייה או לספריית בית ספר – לבחירתכם!ששה ספרים - "עץ הסוכריות של יובי", ו"הנעלים הישנות של אדון מינאסה"

תנו מתנה לספרייה או לספריית בית ספר – לבחירתכם!

35 ספרים לכל הגן או הכיתה!

50 ספרי "עץ הסוכריות של יובי" – מתנה לספריות ציבוריות

אנחנו נטפל בחלוקה, אתם יכולים לבחור ספריות; או שאנחנו נעשה זאת, וניידע אתכם.

נצרף לכל ספר מכתב, שזוהי תשורתכם.(מועד אספק משוער של התשורות – דצמבר 2018)בקרו בדף הפייסבוק שלנו!  חפשו "עמותת חברים בטבע" או -

https://www.facebook.com/friendsbynature/?ref=br_rs


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.