כל הפרויקטים
המלכה - רומן היסטורי
הפרויקט של
תע"ג ומעיין
מגילת אסתר - הסיפור האמיתי: בואו לקחת חלק בהוצאה לאור של "המלכה", רומן היסטורי המבוסס על מקורות היסטוריים וארכיאולוגיים, ועל דמיוננו הפרוע.
101%
43,815
מתוך 43,210
0
נותרו
273
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 08/11/2018

מטרות

תשורות

הצוות

ספוילרים

מבצע תומך מביא תומך

הערות (עתידי)

השאיפה היא שהספר העברי יהיה על המדפים עד פורים תשע"ט (מרץ 2019), אבל אם לא נספיק - כי אנחנו רוצים לעשות אותו כמה שיותר מושלם עם עריכה מוקפדת והגהה ועימוד ועיצוב, וגם קוראי בטא - הספר העברי יצא למדפים בפורים תש"פ (מרץ 2020), במקביל לגרסה האנגלית בתרגום ג'ו בראון. אבל אתם - שותפינו לדרך - תקבלו גישה ל-PDF שלו ברגע שהוא מוכן - חודשים לפני ההדפסה, היח"צ וההשקה הרשמית. כך גם תוכלו לקרוא אותו לפני כולם, וגם אולי לתפוס איזו תקלדה שברחה לנו בכל זאת…

התשורות

חלקכם כבר חברים בקבוצת הפייסבוק הסגורה "המלכה - רומן היסטורי", שבה אנחנו מדווחים ומשתפים בתהליך הכתיבה. החל מרגע השקת הקמפיין, ההצטרפות לקבוצה תהיה לשותפים לדרך בלבד, בכל מדרגות התמיכה.

את התשורות אתם יכולים לראות כאן בצד ->
או למטה, תלוי איפה אתם צופים.
נקודות איסוף עצמי יש כרגע בירושלים (צ'ופר לאוספים מיער הקקאו בירושלים: פרלין או שוקו), בכפר סבא ובאביעזר (צ'ופר: חיבוק בהסכמה), בת"א, בחיפה, בגדרה וברחובות. 

את כל התשורות החומריות למעט שוקולד וזיתים אפשר גם לשלוח, אבל בתשורות הכוללות עבודות זכוכית של תמר, אנחנו ממש ממליצים על איסוף עצמי. לא לדאוג, גם באיסוף עצמי תקבלו פצפצים.
בווידאו: קערות שנמצאות עכשיו בשלב המכירה הפומבית, תליונים ועגילים (ללא חיבור לאוזן, את זה אני מוסיפה בהתאם להעדפתכם) מתשורת "למלך אין אזניים".


בתמונה: כוס-תה-רים עם לוגו של הוצאת זרש, התשורה הראשונה שאזלה.


בין התשורות גם ספרים נוספים של תמר ו/או של הוצאת זרש:

וגם ספר אורח - "רוחות טובות" של עינת א. שמשוני!

מגע הפלא של מעיין. 

והרצאה של תמר בכל נושא שתבחרו - החל מ"מלפפונים  מהפרדס - מילים עבריות מכל הגלויות", דרך "מהנעשה באיראן", וכלה באחת ההרצאות האישיות - "האיראנים שפרצו אליי" (שגם מקנה מודעות וכלים לביטחון רשת) ו"תמר, תעשי לי ילד - פונדקאות בגוף ראשון". הסרטון הזה הוא מתוך הרצאה מיוחדת שעשינו לתומכי ההדסטארט של "מגילת אסתר מאחורי המסכה".


המשלוח בתוך הארץ הוא בדואר רשום, לאור ניסיוננו בקמפיינים קודמים - זה מה שעובד. במשלוחים לחו"ל אנחנו שולחים באקופוסט למדינות שיש בהן אקופוסט, ובדואר רשום לאלה שאין בהן.

אז בחרו תשורה, תמכו, ויחד נוציא לאור את 

המלכה!

בא לכם על תשורה מסוימת ולא מצאתם אותה?

דברו איתנו!

הצוות:

מעיין (לשעבר אילן) אשכולי: סופר (מחבר משותף של הספר  Isn't it Obvious עם ד"ר אליהו גולדרט ז"ל וג'ו בראון יבדל"א), תסריטאי (חלק מפרקי "סרוגים" ו-"רחוב סומסום", "דידי הדרקונית" , "משחקי החשיבה של רוני"), מעסה בחסד, אמן רב תחומי (ברנרים מכירים את המיצגים והמיצבים "החיבוקיוסק", "מקדש הרטט", והטארדיס) בעל ידי זהב לכל דבר, ועוד כל מיני דברים. גאון כתיבה ובעל דמיון פרוע לחלוטין. 
סרט הקמפיין, אגב, זה עבודה שלו. הרבה יותר מרשים מהזכיות שלו בפסטיבלי סרטים בינלאומיים, לא?

ד"ר תמר עילם גינדין - מומחית לאיראן, בונה גשרים בין עם ישראל לעם האיראני ופוקחת עיניים בשני הצדדים להראות שגם בצד השני יש בני אדם, ושרב הדמיון בינינו על השוני (והשונה הוא לרוב מגניב). מרצה במרכז האקדמי שלם, עמיתת מחקר במרכז מאיר ומרים עזרי לחקר איראן והמפרץ הפרסי באוניברסיטת חיפה, מחברת הספרים ההו"ה, מאמ"ה וגמ"ד, בעלת הפודקאסט העצמאי "איראניום מועשר" והמיני-פודקאסט "איראן בקטן" ברדיו ת"א, ומפתחת קורס הפרסית המקוון "خواندن - לקרוא, לשיר, ללמוד". ומכורה להדסטארט.

יובל קפלן - ביום מתכנת, בלילה שותפהּ של תמר בהוצאת זרש: עורך, מגיה, מעמד ומעצב את ספרי הוצאת זרש בצורה הכי מעולה ומוקפדת שיש בעולם.

ג'ו בראון -  שותפם של ד"ר אלי גולדרט ז"ל ומעיין יבדל"א לכתיבת הספר Isn't it Obvious (בעברית: "לראות את הנולד" בהוצאת סיאל). מתרגם הספר לאנגלית.

ניל בר מ"היסטוריה גדולה בקטנה" - מחבר הספר "שווים" בהוצאת זרש, ויועצנו לענייני ויראליות ופרסום בפייסבוק.

יערה קלמנוביץ' (יער הקקאו) - השוקולטיירית הכי טובה בעולם ואחת המובילות בירושלים! יער הקקאו הוא נקודת האיסוף של הוצאת זרש בירושלים, שם תתקיים מסיבת ההשקה הירושלמית של הספר (עם כיבוד בהתאם), והתומך שיביא לנו הכי הרבה תומכים נוספים, גם יקבל מזוודת שוקולד נחשקת של יער הקקאו.

ספוילרים

כך מתחיל פרק 1- שלושה דרהם ושליש (קטע מוקלט מתוך הפודקסט איראן בקטן):

ועוד מתוך פרק 1- שלושה דרהם ושליש:

"שלושה דרהם ושליש, השתגעת?" אמר קצין הצבא שהלך בראש התהלוכה המפוארת. "ממתי זה עולה כסף?"

בוגאיוס חייך לעצמו. בשנתיים האחרונות כבר הפך מתורגל בהתמודדות עם האבלים הקמצנים ביותר. והקמצנים שלפניו היו עשירים בבירור: סוס ניסאי מגולח רעמה צעד בראש תהלוכת האבל מיד אחרי נושאי הגופה - דבר שרק האצילים והעשירים ביותר יכלו להרשות לעצמם, ופלוגת החיילים שליוותה את התהלוכה העידה שהמנוחה הייתה מקורבת למלכות.

זעמו של הקצין לא הרשים את בוגאיוס. "כנראה באמת השתגעתי," אמר בקור רוח. "שלושה דרהם ושליש הוא המחיר לעם הארץ. עשרה דרהם, בבקשה." הוא שילב ידיו על גלימת הארגמן שלו, הרקומה זהב, על פניו מבט נחוש והוא מבליע חיוך למראה שני בניו הגדולים, שכבר עברו בין מלווי הגופה ומכרו להם מים צוננים מחבית שעמדה בפתח הביתן המפואר.

"אתה יודע מי זאת?" סינן הקצין. "זאת בת המלך!"

"אם כך," אמר בוגאיוס, "אתם יכולים גם לשלם שלושים דרהם."

הקצין קרא אליו את אחד החיילים ולחש משהו על אזנו. הלה דרבן את סוסו ודהר בחזרה לשושן.

בוגאיוס המשיך להתמקח עם הקצין ולשלש את המחיר כל פעם, כשהוא עומד בדרכה של השיירה ולא נותן לה לעבור.

אחרי כחצי שעה, נושאי הגופה כבר החלו להתלונן ולבקש לשבת. בוגאיוס הרשה להם לשבת, בתנאי שלא יאפשרו לגופה לגעת באדמה. החיילים היו עצבניים, והאיסור שהטיל מפקדם על קניית עוד מים מבניו של בוגאיוס לא היטיב את מצבם.

כשהשליח על הסוס חזר מהבירה, נשמו כולם לרווחה. השליח אמר: "מלך המלכים חשיארשא הודיע כי אין לו סבלנות לזוטות כגון אלה. הוא פקד לשלם לאיש כל סכום שיבקש, ולחלוק לבתו את הכבוד האחרון המגיע לה."

"שלושת אלפים דרהם!" ניצל בוגאיוס את הפקודה החדשה. "אפשר גם בדינרי זהב."

מפקד השיירה נאלץ לערוך מגבית בין כל מלווי הגופה, כשהוא מבטיח שהמלך יחזיר להם את הכסף.

כתום עשרת ימי האבל, חזר אותו קצין לביתנו של בוגאיוס. "המלך מזמן אותך לשיחה", הודיע לבוגאיוס וגיחך בסיפוק.

ספוילרים מתוך פרק 4 "אפונה שחורה", שזורים בפרק על "המלכה" באיראניום מועשר.

מאחורי הקלעים + ספוילר מפרק 7 "המשתה"

רוצים לדעת מה קרה אחר כך? 
בחרו תשורה, תמכו והצטרפו אלינו לדרך!
זה יקרה רק בזכותכם.


מבצע תומך מביא תומך

איזה כיף שתמכתם! 
כשאתם משתפים (רק אחרי שהגענו ל-20%, כן?), בקשו מחבריכם לכתוב שהגיעו דרככם. שם ושם משפחה, כי בטח יהיו כמה כפילויות. התומך שיביא הכי הרבה תומכים נוספים, ואחד התומכים שיגיעו דרכו, יקבלו מזוודות שוקולד נחשקות של יער הקקאו, או השתתפות בסדנת שוקולד, לבחירתם! 

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.