דיאלוג פתוח בישראל 2019
הפרויקט של
דיאלוג פתוח ישראל
בואו להיות חלק בהבאת קורס להכשרת מטפלים בגישת הדיאלוג הפתוח לישראל- גישה סביבתית, יעילה והומנית לטיפול במשברים נפשיים חריפים.
29%
26,109
מתוך 90,000
28
ימים נותרו
172
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 20/11/2018

אנחנו  מזמינים אתכם להיות שותפים בפתיחת הקורס הראשון להכשרת מטפלים בגישת הדיאלוג הפתוח!

קחו חלק ותמכו בקיומה של ההכשרה המלאה, העומדת בסטנדרטים בין-לאומיים, הראשונה מסוגה בארץ!

דיאלוג פתוח - שינוי מהותי בבריאות הנפש בארץ:

אחד מכל ארבעה מבוגרים יעבור משבר נפשי שידרוש התערבות מקצועית.

איזה מין התערבות?

במשך מאה השנים האחרונות, בישראל הפתרון למשבר היה אחד: אשפוז פסיכיאטרי.

אבל התחום הולך ומתקדם, ורעיונות חדשים פורצים קדימה במאות מוקדים סביב העולם.

אחת הבשורות הגדולות בתחום הגיעה לעולם מפינלנד: דיאלוג פתוח היא גישה לטיפול סביבתי שלפי פרופ' סאייקולה ושותפיו למחקר, הצליחה לשמור במשך 20 שנה על האחוזים הגבוהים ביותר בעולם של החלמה מפסיכוזה ראשונה - מעל ל-70%!

זוהי גישה הומנית ולא-אלימה לסיוע ועזרה לאנשים ומשפחותיהם.  

הגישה הזו חוללה מהפכה, מהפכה שהתפשטה מאז פרסום המחקר לארה"ב, בריטניה, איטליה ועוד. אנחנו רוצים להביא את המהפכה הזו לישראל.

מי אנחנו? דיאלוג פתוח ישראל הוא ארגון שמטרתו היא אחת: להביא מהכוח אל הפועל את השימוש בגישת הדיאלוג הפתוח למען טיפול במשברים נפשיים בישראל. הארגון עוסק הן בפן המחקרי וההכשרתי, והן בפן היישומי - אנחנו עוסקים כיום באיסוף מידע מחקרי בנושא והנגשתו לציבור הרחב, פיתוח יחסים ושיתופי פעולה עם דמויות מפתח בדיאלוג פתוח בעולם, וקיום הרצאות וסדנאות מבוא בגישה.

מהו החזון שלנו? אנחנו רוצים שלכל אחד תהיה האפשרות לקבל טיפול ביתי מכבד, בגובה העיניים, ובאופן מיידי. ב-2019 נציע את הקורס הראשון המלא להכשרת מטפלים בגישת הדיאלוג הפתוח. בשנים הבאות ניצור כאן רשת של קבוצות מטפלים, מוסדות קיימים ושירותים חדשים - עד שטיפול דיאלוגי במצבי משבר נפשי חריפים, בבית הלקוח ובמחירים לכל כיס - יהיה אפשרות נגישה לכל אזרחי ישראל.

יזמי הפרוייקט: מנהל קהילת דיאלוג פתוח בישראל הוא איתי קנדר, עובד סוציאלי ופעיל בתחום בריאות הנפש כבר כמעט עשור. מלבדו, בקהילה של דיאלוג פתוח ישראל חברים אנשי מקצוע רבים, ממגוון תחומים טיפוליים, ששותפים לחזון המהפכני של הארגון, וביניהם: סיוון בר און, עובדת סוציאלית וחוקרת חלופות אשפוז, סאלי רוס ביהרי, אחראית הכשרה מקצועית בעמותת אנוש, פרופ' פסח ליכטנברג, מנהל עמותת סוטריה ישראל, אורנה וסרמן, מורה בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת ת"א, ועוד רבים מראשי תחום בריאות הנפש בישראל. 

על הקורס: 21 ימי לימוד מלאים הפרוסים על פני שנה, מתוכם 12 ימים (3 סמינרים בני 4 ימים כל אחד) שיועברו על ידי מורות מוכשרות ומנוסות מחו"ל, בנוסף על 9 ימים שיונחו על ידי מנחים מנוסים מהארץ. הקורס נבנה בסיוען של מייסדי גישת הדיאלוג הפתוח בפינלנד והוא מכיל למידה תיאורטית יחד עם תרגול. במהלך הקורס ידרשו המשתתפים בו לעבוד עם משפחות באמצעות הגישה. בסופו המשתתפים יוכרו כמטפלים בגישת הדיאלוג הפתוח. הקורס יתחיל בחודש פברואר של 2019, ויתקיים בתל-אביב. 

אנחנו רוצים לראות את הגישה מיושמת בישראל, וכל התנאים קיימים, מלבד המימון -

רק בזכות גיוס מוצלח הפרוייקט ייצא לאור!

תמיכתכם תאפשר הכשרה שתעמיד קבוצת מטפלים אשר תשים יסודות לעידן חדש בבריאות הנפש בישראל!

תשורות נפלאות נתרמו ואתם מוזמנים להיות חלק במהפכה על ידי בחירת תשורה:

קצה הנפש
אנתולוגיית שירה ייחודית "בקצה הנפש"


הרצאות מאת צוות דפ"י
הרצאות מרתקות מאת צוות דפ"י


ועוד המון תשורות (המשתנות מדי שבוע) מאנשים שהבאת גישת הדיאלוג הפתוח היא בליבם!