בכינו בלי דמעות
הפרויקט של
פרופ גדעון גרייף ואיתי לב
בזכות תמיכתכם נוכל להשלים הפקת סרט דוקומנטרי החושף לראשונה את עדויותיהם של שישה אסירי זונדרקומנדו, ניצולי מחנה ההשמדה אושוויץ.
98%
108,055
מתוך 110,000
9
ימים נותרו
421
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 01/11/2018

רקע

בספטמבר 1993 הגיע לאושוויץ-בירקנאו, ההיסטוריון והמומחה הישראלי לאושוויץ, פרופ גדעון גרייף, מלווה בששה משארית הפליטה של ​​"הזונדרקומנדו", אסירים יהודים שהוכרחו ע"י הגרמנים לשמש כעבדים במתקני ההשמדה באושוויץ. אסירים אלה שיחזרו במהלך הצילומים בתוככי שרידי המחנה, במדויק וללא סייגים, את אופי "עבודתם" באושוויץ, כולל התנאים הגופניים והפסיכולוגיים שנאלצו לסבול. החומרים המצולמים נשמרו בארכיון במשך יותר מ -20 שנה. בסרט התיעודי המתוכנן, אנו שואפים להשמיע את קולם של אלה שנאלצו לחיות את המציאות הבלתי נתפסת הזו באחד הפרקים האפלים ביותר בתולדות ההיסטוריה האנושית. אף אחד מששת העדים אינו בחיים היום. 

מי אנחנו?

הסרט הינו שיתוף-פעולה בין הפרופסור-היסטוריון גדעון גרייף שהוא החוקר המוביל בעולם לחקר מחנה אושוויץ, לבין הבמאי והמפיק הישראלי איתי לב. הסרט "בכינו בלי דמעות" הוא המשכו הויזואלי של הספר רב-המכר של פרופסור גרייף ״בכינו בלי דמעות״ שחשף לראשונה את סיפורם המלא של אסירי הזונדרקומנדו באושוויץ.

בשנתיים האחרונות עובדים פרופסור גרייף ואיתי לב על הפקת הסרט בכוחות עצמם, בהשקעה עצמית של זמן וכסף, מתוך מחוייבות מוסרית לחלוק את אותן עדויות היסטוריות חסרות-תקדים עם הקהל הרחב.

הפקת הסרט תסתייע במפיק הקולנוע הותיק, דב קרן, שישמש כמנהל ההפקה.

המטרה

בכדי להשלים את הסרט ובהעדר תמיכה ציבורית אנו פונים אליכם: משפחה, חברים, עמיתים ואזרחים בעלי מודעות ומחוייבות היסטורית. אנו תקווה כי בתמיכתם ניתן יהיה להשלים את הסרט הזה ולהביא אותו למסכים, ובכך לתרום למודעות רחבה לדורנו ולדורות הבאים. 

אם נגיע לסכום הגיוס הדרוש, "ועידת התביעות" (הוועידה לתביעות חומריות יהודיות נגד גרמניה) תשקול להושיט את תמיכתה ולתמוך בסכום זהה.

לסיום 

אנו מבקשים את תמיכתם בכדי לספר את סיפורם של ששת הניצולים האלה, שהיה להם האומץ להתעמת עם הרגשות הטראומטיים הקשים ביותר שלהם. הדבר יתאפשר רק אם נעמוד בסכום הגיוס המלא לכן כל תמיכה, בכל מדרגת תמיכה היא חיונית.

אנחנו רוצים להודות לכם מקרב-לב ומאחלים לכם שנה טובה!