כל הפרויקטים
בְּרוּחַ הַמָּקוֹם
הפרויקט של
נילי רוגל
אתם מוזמנים לתמוך בהצגה "בְּרוּחַ הַמָּקוֹם" מאת נילי רוגל ובבימויה - מחזה מדברי אותו כתבה במשך 14 שנה יכול להתעורר לחיים בזכות תמיכתכם!
101%
50,420
מתוך 50,000
0
נותרו
205
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 17/09/2018

אני מזמינה אתכם לתמוך בהצגה שיצרתי, "בְּרוּחַ הַמָּקוֹם", שנמצאת בשלבים מתקדמים של חזרות, לאחר חודשים רבים של עבודה עם צוות השחקנים. מופעי הבכורה עתידים להתקיים ב-21.9-22.9 בתיאטרון הבית, בבית ניסן נתיב ע"ש אלכסנדר גראס, ביפו. רק התמיכה שלכם בהפקה תאפשר לי לממש את חזון ההצגה שאני רואה בעיני רוחי בארבע עשרה השנים האחרונות.

לכתבה על ההצגה ב"כלכליסט" לחצו כאן!

על המחזה

תמר אוהבת את מושון. תמר כותבת לו מכתבים. תמר יוצאת למסע במדבר. מסע למושון. תמר כבר כמעט אצלו. בום. תמר נפלה לבור. ולמקום חוקים ברוח המקום.

על תהליך יצירה של 14 שנה

תמיד דמיינתי את עצמי בקיבוץ, עובדת את האדמה ומכירה כל שביל בארץ, אך כשפקחתי את עייני, ראיתי מולי בניינים, קניונים ולעיתים חתולים.
לפני 14 שנה התחלתי לכתוב את המחזה מתוך הקונפליקט הזה.
רעיון שהיה יכול להיגמר בתיקייה קטנה במחשב של הוריי, חזר ושב אליי במשך השנים בצמתים השונים בחיי ולא הרפה ממני!
לפני שנה החלטתי שאני מתמסרת אליו. כתיבה, בימוי, הפקה, שחקנים.
לשמחתי נבחרתי לפתח את המחזה בחממת הביכורים #2 בתיאטרון הבית, שם ניתנה לי מסגרת שחייבה אותי למשימה, כמו גם ליווי אומנותי ויצירתי. בתום פרויקט החממה, נכנסנו לחדר החזרות והתחלנו בחקירה אינטנסיבית יותר של המחזה, הדמויות, והאמירה של ההצגה.
לא יכולתי לדמיין לעצמי שתהליך העבודה יהיה מלווה בכל כך הרבה הנאה והשראה, וזאת בזכות השחקנים, היוצרים והצוות שלשמחתי יצא איתי למסע הזה, שחיזק אצלי את האמונה בכוח העשייה. להוציא לפועל את המחזה שהתרוצץ לי בראש בארבע עשרה השנים האחרונות זו המתנה הגדולה ביותר שיכולתי לקבל.

בשביל להגשים את החלום במלואו ולסיים את המסע, אני רוצה להזמין אתכם להיות שותפים בו.
כי מה הם חיינו ללא חלומות? בור ריק...


שחקנים (על פי סדר הופעתם במחזה)

יואב בר לב

בוגר הסטודיו למשחק ניסן נתיב. בתיאטרון הקאמרי: "עיר הנפט". בתיאטרון חיפה: "בומרנג", "טיפול בטנגו", "המכוער". בתיאטרון תמונע: "המלט", "מדמואזל ג'ולי". בטלוויזיה: "בני ערובה" עונה שנייה, "לצבי יש בעיה", "עיקרון ההחלפה".

מעין אור

בוגרת הסטודיו למשחק ניסן נתיב (2014-2017). תיאטרון: מופיעה עם קבוצת האימפרוביזציה "פורפליי" בתיאטרון הקאמרי. בטלוויזיה: "אילת".

נעמה אמית

בוגרת הסטודיו למשחק ניסן נתיב. באנסמבל ציפורלה: "עקיצה טבעית", "דרך חגב", "התקפת לב", "oddbirds". בתיאטרון בית ליסין: "הזוג המוזר" (הגרסה הנשית), "ההצגה חייבת להיגמר".

יעל טוקר

בוגרת ביה"ס למשחק של סמינר הקיבוצים. בתיאטרון הבימה: "דיבוקים", "המחלות", "בת ים טיקוצ'ין". בתיאטרון גשר: "שונאים. סיפור אהבה", "רומן בעבודה", "דון ז'ואן", "פרימה דונה", "הארווי". בתיאטרון החאן: "החולה המדומה", "חלום ליל קיץ", נפוליאון חי או מת", "העולם האחר". בטלוויזיה: "פלפלים צהובים".

יואב דונט

בוגר בית הספר למשחק ניסן נתיב. שחקן תיאטרון הבימה, בין השאר בהצגות "עושה כרצונו", "הסוחר מונציה", "משפחה עליזה". זוכה פרס קיפוד הזהב לשחקן הראשי הטוב ביותר על ההצגה "ליזלוטה במאי" (2017). קולנוע: "הורדוס איילנד", "לבנון" – מועמדות לפרס אופיר לשחקן בתפקיד ראשי. בטלוויזיה: "כפולים", "תאג"ד", "לאהוב את אנה".

יעל בן עמי

בוגרת הסטודיו למשחק William Esper Studio בניו יורק. בקבוצת התאטרון Blank Slate: "Hold me", "Devine Invisible". בתאטרון תמונע: "מחקרים בטלקינסיס".

יואב היימן

בוגר בית הספר למשחק ניסן נתיב. בתיאטרון החאן: "אושר", "הקמצן", "עירם של האנשים הקטנים", "מולי סוויני", "חלום ליל קיץ", "בדמי ימיה". בטלוויזיה: "החיים זה לא הכל".

אורית גל ליכטנשטט

בוגרת הסטודיו למשחק ניסן נתיב. בתיאטרון החאן: "גן דובדבנים", "מולי סוויני", "חוקר פרטי". כמחזאית ודרמטורגית: "בית מטבחיים 5" – תיאטרון האינקובטור, "נופל מחוץ לזמן" – עיבוד לדויד גרוסמן, קרפלד, גרמניה.

יוצרים

כתיבה ובימוי: נילי רוגל

בוגרת הסטודיו למשחק של ניסן נתיב. בתיאטרון החאן: "אותלו", "הלילה השנים עשר", "תעלולי סקפן",  "סדר עולמי חדש", "הצוענים של יפו", "חלום ליל קיץ", "נפוליון חי או מת". בטלוויזיה: "עבודה ערבית", "בשבילה גיבורים עפים".

דרמטורגיה: אורית גל - ליכטנשטט

יעוץ דרמטורגי: יעל ציטרון

ניהול אומנותי חממת הביכורים: ג'ייסון דנינו הולט

ע. במאי: נטע בנימיני

תאורה: רוני כהן

תלבושות: ורוניקה שור

תפאורה: זוהר שואף

מוסיקה: גרשון וייסרפירר

*שיר נוסף הולחן ע"י אלון לוטרינגר

תנועה: אריאל וולף

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.