כל הפרויקטים
שלח לי מלאך
הפרויקט של
שחר ארפוב
עזרו לסרט אנימציה קצר שבאמצעות סיפור אישי על מה זה להיות טרנסג'נדר מקווה לשנות בקצת את המציאות
126%
7,535
מתוך 6,000
0
נותרו
48
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 13/10/2018

עזרו לי להפיק את סרט האנימציה שלי ולספר לכולם איך הפכתי מילדה לגבר


הגענו ליעד! ובלעדיכם זה לא היה קורה. אבל העבודה עוד רבה, אז אנחנו ממשיכים (:

זה הזמן לקבוע יעד חדש -

האם נצליח להגיע יחד ל-10,000?


כדי שנוכל להפיק את הסרט באופן הכי מושקע וטוב שאפשר ולהפיץ אותו כמה שיותר

כדי שהסרט הזה לא רק יעמוד על הרגליים, אלא גם ירוץ!


תצטרפו אלינו - ובואו לתמוך ולהיות חלק מהמסע הזה!

תודה ענקית לכולכם על האמונה, האהבה והתמיכה! רק בזכותכם זה אפשרי (:אני חייב להודות שאני מתרגש, זו הפעם הראשונה שאני מציג בפני כולם את התהליך שעברתי... רגשות עזים מציפים אותי...

אז ככה:

"שלח לי מלאך" הוא סרט אנימציה קצר המספר על תום, ילדה בת 13 שרוצה למות. 

זה סיפור שאני לא יכול שלא לספר – אני הייתי הילדה הזאת.

מי אני?

אני שחר ארפוב, בן 25, מאז שאני זוכר את עצמי הרגשתי שהייתי אמור להיוולד בן.

סבלתי מאוד בגיל ההתבגרות, הרגשתי שהגוף שבתוכו אני נמצא הוא לא הגוף שלי. לא הבנתי מה אני מרגיש אז, ובוודאי שלא הכרתי את המושג "טרנסג'נדר". ההורים שלי ראו שאני בדיכאון והחליטו להביא לי כלב, את באדי. באדי הפך מהר מאוד לחבר הכי טוב שלי, אבל הוא סבל ממחלת עור שחייבה אותו לקחת כדור בכל ערב. כך, מצאתי את עצמי חי למענו יום אחר יום, מה שגרם לי להתחיל במסע חיפושים אחרי הזהות שלי.

כאשר הבנתי בגיל 18 חד משמעית שאני טרנסג'נדר, אושר הציף אותי ואיתו צער גדול מאוד. ידעתי שיש מולי דרך ארוכה וקשה. אך לא הייתה לי ברירה. למות לא הייתה אופציה, היה לי את באדי.

בגיל 19 סיפרתי להוריי שאני טרנסג'נדר, והשיחה הייתה מאוד קשה. הם היו בטוחים שהמחשבה הזו תעבור לי ושזה יחלוף עם הזמן, בינתיים הם סירבו לפנות אליי בלשון זכר והמצב בבית הפך לבלתי נסבל יותר מתמיד, עד שנאלצתי לעזוב את הבית, ואת באדי.

את הניתוח של כריתת החזה עברתי בגיל 24. כאשר התעוררתי מהניתוח הרגשתי כאילו נולדתי מחדש; הרגשתי כאילו כל הסבל מהגוף נעלם כלא היה.

כיום, אני עובד כבר שנתיים כמעצב גראפי במשרד פרסום. בעבודתי יודעים כולם שאני טרנסג'נדר והומו, ומקבלים אותי – דבר שלצערי עדיין נדיר למצוא בקרב מעסיקים וצוות העובדים בו זמנית.
אני בזוגיות מזה 4 שנים. אני ובן זוגי שחר גוריון מאוד פעילים בקהילה הגאה בישראל ובדרום בפרט,
בן זוגי הוא ממקימי עמותת הבית הגאה בבאר שבע ומכהן כיום כחבר וועד בעמותה.
שנינו חיים כזוג גברים הומואים, מחוץ לארון בכל מעגלי החיים שלנו - במשפחה כולה, בין העמיתים בעבודה וכמובן בחיינו החברתיים.
היום המשפחה כבר מקבלת אותנו, אך יחד עם זאת הנושא עדיין טעון ורגיש.

איך זה מרגיש להיות טרנסג'נדר?

יש רגשות שלא עוברים במילים. כדי להעביר במעט מה חווה ילד או ילדה טרנסג'נדרים צריך לצלול לתוך עולמם הרגשי – צלילה שמתאפשרת רק באנימציה. בעזרת המדיום המופלא הזה, אני מרגיש שאפשר לשים בצד את העולם הפיזי, עם המוגבלויות שלו והחוקים שלו, ולגבש מציאות פיזית אחרת – כזו שמרגישה נכונה.

חשוב לי לספר את הסיפור שלי, כי אני בטוח שאם אנשים יוכלו להזדהות, אפילו קצת, הם יוכלו להבין מה אנחנו הטרנסג'נדרים חווים. הם יבינו שבשבילנו – זה לא באמת עניין של בחירה, אלא זו הדרך היחידה לחיות את החיים שלנו כמי שאנחנו באמת.

ופה אתם נכנסים לתמונה

לעשות סרט אנימציה זו משימה לא פשוטה. היא דורשת שעות רבות של עבודה קפדנית ועזרה מקצועית, כמו אנימטורים מוכשרים ומעצבי סאונד רציניים. אחרי כמה שנים של עבודה על הפרוייקט הזה, אני נמצא בישורת האחרונה, ובכדי ששותפותיי לסרט ואני נצליח לסיים בזמן ובאיכות הגבוהה ביותר אנחנו זקוקים לעזרתכם.

התמיכה שלכם תעזור לסרט לעמוד על הרגליים ,אך היא בעיקר גם תעזור לו לרוץ. חשוב לי לייצר אמירה מעוררת מודעות ומחוללת שינוי, שתעזור בהווה ובעתיד לכל מי שגם חווה את הקושי, הבלבול והבדידות. תמיכתם תקנה לכם בנוסף לתודתנו האמתית והכנה, תשורות שישמשו מזכרת לעזרה שהושטתם, ומעל הכל - הידיעה שעזרתם לאדם אחר למצוא את מקומו בעולם.

בחרו את התשורה המועדפת עליכם משמאל - והפכו לחלק מהפרוייקט המשמעותי הזה. רק בעזרתכם נצליח להגיע ליעד ולסיים את הסרט בזמן.

תודה לכם!

שותפותיי הנהדרות לסרט:

מוזיקה מקורית: יובל קדוש

בת 24, סטודנטית ללימודי קולנוע במכללת ספיר מסלול פסקול, עולה לשנה ג'. מנגנת על גיטרה ופסנתר, בדגש על הלחנה. במהלך העבודה על המוסיקה לסרט זכיתי להכיר עולם שלא ידעתי עליו הרבה בעבר. נדהמתי לגלות כמה שהחוויות והתחושות שעבר שחר בשינוי שעשה, מזכירים תחושות וחוויות שרבים מאיתנו חווים או חווינו לפחות פעם אחת בחיינו בכל מה שקשור לדימוי גוף ולמגדר שלנו. אבל יותר מכל הבנתי שזוהי הזדמנות לספר סיפור של קהילה שלמה שלא כל אחד מאותה הקהילה זוכה לספר.

מפיקה: עדי גרינברג

בת 29, בוגרת מסלול אנימציה במכללת ספיר, חברה לכיתה של שחר, והיום סטודנטית לתואר שני באוניברסיטת תל-אביב. כמי שחוותה עם שחר את לימודי האנימציה המפרכים וצפתה מהצד בתהליך המשמעותי שעבר בדיוק במהלך שנות הלימודים שלנו, אני גאה ומתרגשת להצטרף אליו בפרוייקט החשוב הזה, לצד הצוות המוכשר שעובד על הסרט הזה, וחושף את עומק נשמתו. ככה מביאים לשינוי.

הקומיקאי המוכשר דניאל גורי דה לימא יתרום את קולו לסרט

הרקעים היפהפיים צוירו על-ידי יוגב ששון

צילום הסרטון להדסטארט: ולד סטויאן

הפרוייקט מופק בהנחיית הקריקטוריסט, האנימטור ובמאי הקולנוע מיש רוזנוב ובתמיכת קרן רבינוביץ' לאמנויות

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.