כל הפרויקטים
פרויקט זה הגשים חלום והמיזם יוצא לדרך!
כעת, ניתן להמשיך ולהנות מרכישה מוקדמת דרך headstart shop
ללמוד ג׳אווהסקריפט בעברית
הפרויקט של
רן בר-זיק
הצטרפו לפרויקט חשוב שתורם גם לכם וגם לחברה: הוצאה לאור של ספר מקורי מקיף ומקצועי ללימוד ג׳אווהסקריפט בעברית!
677%
270,833
מתוך 40,000
0
נותרו
1781
תומכים

הצטרפו אלי ונוציא ביחד, לראשונה בעברית, ספר מקורי, מקצועי ומקיף מאין כמותו ללימוד ג׳אווהסקריפט! הספר בשיתוף החוג למדעי המחשב של הקריה האקדמית אונו!

בשנים האחרונות שפת ג'אווהסקריפט הופכת לפופולרית יותר ויותר ולא מעט תלמידים, סטודנטים ומתכנתים לומדים לתכנת בה. למרבה הצער, לא כולנו שולטים באנגלית באופן מספק. לימוד שפת תכנות חדשה הוא אתגר לא פשוט גם כך ולא מעט אנשים מעדיפים ללמוד דברים חדשים בשפת אימם. למרבה הצער, אין כיום ספר לימוד בעברית לג'אווהסקריפט. 

כאן אתם נכנסים לתמונה - הצטרפו אלי כדי שנוכל להוציא לאור ספר לימוד מקיף ומקצועי בעברית על ג'אווהסקריפט שישרת גם את המתחילים וגם את המנוסים יותר. ספר שילמד את השפה מהבסיס - משתנים והסיווג שלהם ועד נושאים מתקדמים כמו תכנות אסינכרוני וסקופינג והכל בהתאם לתקנים החדשים ביותר ובהתאם לסטנדרטים של מרכזי הפיתוח הרב לאומיים שיש בישראל.

אני מאמין שכל מתכנת יוכל להפיק תועלת מספר איכותי בשפת האם שלו שמסביר את כל הפיצ'רים שיש בשפה ומכיל גם דוגמאות ושאלות לתרגול ופתרונות. גם מתכנתים מנוסים לא תמיד סגורים על כל הפיצ'רים בשפה וספר מקיף יכול לחדש ולרענן. מתכנתים צעירים יותר שלא שולטים באנגלית בוודאי שירוויחו מספר כזה וגם כולנו.

ספר זה לא מאמר באינטרנט או אפילו בעיתון. ספר איכותי צריך ביקורת עמיתים, עריכה טכנית, עריכה לשונית, הגהה, עיצוב ועימוד. הצטרפו אלי וביחד נוכל לאפשר את החלום הזה - ספר מקצועי בעברית ללימוד ג׳אווהסקריפט. אם אנחנו רוצים שיותר אנשים ילמדו ג'אווהסקריפט כמו שצריך - זו הדרך. אם אתם רוצים ללמוד ולהנות מספר ברמה בינלאומית, למרות שהוא בעברית, אנחנו צריכים לגרום לזה לקרות. יש כאן פירוט מלא על הספר, פרק לדוגמה ואפשרות לרכוש את הספר בפורמט דיגיטלי ובפורמט מודפס. ללא תמיכתכם, הספר לא יצא לאור. מעוניינים? חושבים? רוצים? הצטרפו אלי בתמיכה ונגרום לספר הזה לצאת לאור! 


אני שמח להודיע שהקריה האקדמית אונו, הפותחת בשנה הקרובה חוג חדש ללימודי תואר ראשון - משתתפת בהוצאת הספר ובמידה והקמפיין יצליח - הספר יצא בהוצאה שלה.
חושבים ללמוד לתואר ראשון במחשבים? כדאי לבדוק את תוכנית הלימודים לתואר ראשון של הקריה האקדמית אונו שהיא גמישה ומאפשרת גם לאנשים עובדים ללמוד לתואר במדעי המחשב - אני בעצמי אלמד שם!

על הספר

הספר המתוכנן, אם נצליח לגייס את הסכום המבוקש, ילמד תכנות דרך ג'אווהסקריפט. כלומר מתחילים ממש בהסבר על משתנים. לפי התקן החדש - כלומר ES6. למרות שהספר מיועד למתחילים, הוא אמור ללמד כבר מההתחלה נושאים שנחשבים למורכבים כמו סוגי מידע שונים וסוגי מערכים שונים, קולבקים, תכנות אסינכרוני מתקדם וכו׳. בסוף כל פרק יש מספר רב של שאלות לתרגול עם פתרונות והסברים מלאים. מספר העמודים אמור להיות יותר מ-240 אתם מוזמנים לקרוא את פרק הדוגמה כדי להתרשם ממה שעתיד להיות בספר.

הספר יופץ במהדורה דיגיטלית  (80 ש״ח) ובמהדורה מודפסת (120 ש"ח) . בקמפיין הזה לא רק שתוכלו להשתתף בפרויקט החשוב הזה, אלא יש לכם גם הזדמנות לרכוש אותו בהנחה!


הנה ראשי הפרקים המתכוננים של הספר:

 • על ג'אווהסקריפט
 • איך לומדים
 • התקנת סביבת עבודה ודרך הלימוד
 • משתנים
 • מחרוזת טקסט
 • מספרים ופעולות מתמטיות
 • סוגי נתונים פרימיטיביים נוספים
 • הערות
 • משפטי תנאי
 • switch case
 • קבועים
 • פונקציות
 • קולבקים ומטא-תכנות
 • מערכים ואובייקטים
 • new & this
 • תבניות טקסט
 • לולאות מסוגים שונים
 • ג'אווהסקריפט בסביבת דפדפן - קלט ופלט
 • עבודה עם DOM
 • דיבאגינג
 • אובייקטים מובנים
 • ביטויים רגולריים
 • שגיאות try catch
 • סוגי נתונים מורכבים נוספים (map)
 • תכנות אסינכרוני - עקרונות בסיס
 • תכנות אסינכרוני - פרומיסים
 • תכנות אסינכרוני - async
 • AJAX


ספר טוב על תכנות צריך גם עורכים טכניים טובים ולשמחתי, התנדבו לפרויקט עורכים טכניים מהשורה הראשונה: יגאל סטקלוב, דניאל שטרנליכט, תום ביגלאייזן וגיל פינק הם מהמתכנתים הטובים ביותר בישראל בג׳אווהסקריפט ויש להם שם עולמי. 

אני כותב מנוסה והעורכים הטכניים הם מהשורה הראשונה, אבל ספר זה לא פוסט בבלוג או אפילו מאמר בעיתון. ספר צריך לעבור לא מעט תהליכים כדי לעבור משלב הטקסט לשלב הספר. עריכה לשונית, הגהה, עימוד, עיצוב והנגשה. כדי שיהיה אפשר לקרוא אותו בנוחות מכל קורא אלקטרוני שהוא או ממסך מחשב. פה אתם נכנסים לתמונה - יש לכם את ההזדמנות לקחת חלק בפרויקט העצום הזה: ספר שיעזור לכל אחד. מתלמידי תיכון שלא סגורים על האנגלית שלהם ועד למתכנתים מנוסים שמסתדרים יותר טוב, כמו רובנו, בעברית. 

על ספר jQuery

ספר הדרכה קצר, המבוסס על המדריך שכתבתי ופורסם באתר. בספרי יש יותר מידע, התאמה לתקנים החדשים וכן יותר תרגולים והסברים. 

על ספר Node.js (יעד ההמשך)

אחד השימושים הפופולריים ביותר בג׳אווהסקריפט הוא לכתיבת צד שרת. כתיבת ג׳אווהסקריפט בצד שרת נעשית היום דרך node.js וזה קל, מהיר ונוח לשימוש. כמעט כל חברה גדולה משתמשת היום ב-node. בין אם מדובר בשימוש מרכזי או בשירותים ספציפיים. הוא ספר שמיועד למי שיודע ג׳אווהסקריפט ורוצה לעשות את הצעד הבא וללמוד node.js. בספר לומדים node מההתחלה ועד רמה של כתיבת בדיקות אוטומטיות והרמת שירותים אמיתיים.
הספר הקצר הזה, שכבר מומן באמצעות יעדי ההמשך ויצא במהדורה דיגיטלית  - יינתן לכל רוכשי התשורות ללא עלות נוספת באופן אוטומטי.

על ספר ריאקט

ספר מפורט וארוך על ריאקט - הספריה הפופולרית לבניית קוד פרונט אנד. כיום, כשבונים אתרים, מומלץ להשתמש בפריימוורק לבניה של קוד צד הלקוח. ריאקט היא הספריה הפופולרית ביותר לבניית קוד צד לקוח. בספר אני מלמד איך בונים בריאקט למי שיודע כבר ג׳אווהסקריפט. 

על ספר MySQL (יעד ההמשך הנוסף)

אתר, או אפליקציה צריכים גם לשמור את הנתונים שלו במקום מסוים - בדרך כלל במסד נתונים. יש כמה מסדי נתונים מסוגים שונים ואחד הפופולריים והקלים ללימוד הוא MySQL. בספר ההדרכה אני מלמד על MySQL: איך יוצרים אחד כזה (שזה הכי חשוב) - איך כותבים שאילתות ואיך עושים את זה מתוך ג'אווהסקריפט ושפות אחרות. כאשר ההתמקדות היא במשתמשים חדשים.
הספר הקצר הזה, שכבר מומן באמצעות יעד ההמשך הנוסף ויצא במהדורה דיגיטלית וללא עריכה לשונית - יינתן לכל רוכשי התשורות ללא עלות נוספת באופן אוטומטי.

על אתר התרגול (יעד ההמשך השלישי והרביעי)

יחד עם הספר יווצר גם אתר תרגול שיכיל תרגילים ופתרונות באופן שיאפשר ללומדים לתרגל ג'אווהסקריפט בנוסף לתרגילים שיש בספר. באתר יוצגו תרגילים ויהיה אפשר להריץ את התרגילים האלו באופן חי (בדומה למה שיש ב-codepen היום) ולראות את הפתרונות. האתר הזה יהווה חוויה משלימה. הכניסה אליו תתאפשר לשותפי הפרוייקט ולרוכשי הספר. באתר גם יהיו סרטוני לימוד ברמה גבוהה, ערוכים ומתורגמים להשלמת חווית הלימוד.
שם משתמש וסיסמה לאתר יינתן לכל רוכשי התשורות ללא עלות נוספת באופן אוטומטי כשהאתר יהיה מוכן.


מי אני

שמי רן בר-זיק, אני אב לארבעה, רץ למרחקים ארוכים ומתכנת בחמש עשרה השנים האחרונות בעשור האחרון אני כותב לפחות פעם בשבוע באתר internet-israel.com - כאשר רוב הפוסטים הם מדריכים לתכנות. ממדריך ל-MySQL ועד מדריך ל-node.js. המדריכים מיועדים למתכנתים מקצועיים אבל גם כאלו שנמצאים בתחילת דרכם נעזרים בהם. גיליתי שיש דרישה גדולה מאוד לתכנים בעברית. אינטרנט ישראל התפתח מאוד מהבלוג הצנוע והיום הוא אתר שמרכז כ-30,000 גולשים בחודש ועניין רב. בנוסף, אני עיתונאי ב׳הארץ׳ וכותב שם על טכנולוגיה ואבטחת מידע. הגילויים והכתבות שלי מגיעים ללא מעט כלי תקשורת ולערוצי טלוויזיה.

את הספר כתבתי אחרי שאחד הבנים שלי רצה ללמוד ג'אווהסקריפט ולא מצאתי שום תוכן בעברית, למרות שבאנגלית יש לא מעט תכנים כאלו. התחלתי לבדוק ולברר והמקסימום שמצאתי הם חוברות ישנות שנכתבו לפני יותר מעשור וגם הן לא מכילות מידע שחשוב שיהיה למתכנת המקצועי.

הצטרפו אלי ותמכו בפרויקט! כל תמיכה ותמיכה חשובה!

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.