המטבח הטבעוני של תאילנד
הפרויקט של
עדי עליה
אני עדי, מתגוררת בתאילנד מאז 2005 וכותבת על אוכל תאילנדי. הצטרפו אלי להרפתקה טעימה: הוצאת ספר בישול מקיף על האוכל הטבעוני של תאילנד.
103%
51,294
מתוך 50,000
11
ימים נותרו
335
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 03/11/2018

תודה לך, לכם ולכן! ביחד הצלחנו לעמוד ביעד הגיוס להדפסת הספר: 50,000 שקל.

היעד החדש:  75,000 שקל.

אם כבר תמכתם, אתם מוזמנים להשפיע על בחירת הכריכה לספר. בדקו את המייל שלכם.

נותרו עוד שבועיים לסיום הקמפיין ולפנינו מספיק זמן להמשיך ביחד לשני יעדים חדשים בהרפתקה:

היעדים החדשים לגיוס בזמן שנותר:

60,000 שקל -  10,000 שקל נוספים שיאפשרו לשדרג את האגף הטבעוני בבלוג שלי: בניית דף נחיתה לספר, מתן אפשרות לקנות את הספר דרך האתר, העלאת תכנים חדשים ומתכונים נוספים והכנת מדור של שאלות ותשובות.

75,000 שקל - 15,000 שקל נוספים שיאפשרו, בנוסף על דף הנחיתה, לתרגם את הספר לאנגלית ולפתוח לקוראים נוספים שער למטבח הטבעוני התאילנדי.  

זה הזמן להזמין את מי שעוד מתלבט או אולי לא שמע על הפרויקט, להצטרף אלינו ולקבל ספר ותשורות אחרות.

ספרו לחבריכם על הפרויקט עכשיו ותנו גם להם הזדמנות לתמוך בו!

***********

הי, אני עדי ואני נושמת אוכל תאילנדי. אני שמחה וגאה להזמין אתכם להצטרף לפרויקט שמעסיק אותי בשנים האחרונות: יצירת ספר בישול שמוקדש למטבח הטבעוני של תאילנד. אחרי אינסוף בדיקות של מתכונים שונים, בחרתי בקפידה 85 מתכונים של תבשילים, מוקפצים, מרקים, סלטים, נשנושים וקינוחים טבעוניים מהלהיטים הגדולים של המטבח התאי, וקיבצתי אותם בספר מושקע ומעוצב. אתם מצטרפים בשלב הכי כיפי – הספר מוכן להדפסה ואתם מוזמנים להשתתף בהוצאתו לאור.

כל המתכונים ניתנים להכנה עם חומרי גלם שנרכשו בישראל. בחרו לכם אחת מהתשורות המופיעות כאן וצאו איתי למסע של טעמים עזים ונועזים.

מי אני?

אני מתגוררת בתאילנד ב-13 השנים האחרונות, ובמהלכן הוצאתי את "סאנוק", ספר בישול תאילנדי שזכה לביקורות משבחות ולתגובות חמות מהאנשים שבישלו בעזרתו (הוצאת כנרת-זמורה-ביתן, 2010).

בשנים שבהן אני גרה כאן אני חוקרת את הבישול הטבעוני של תאילנד, מטיילת, טועמת, מבשלת ולומדת את המטבח הנהדר הזה. אני מבקרת בלא מעט סדנאות ומסעדות טבעוניות בתאילנד ולמדתי המון מבשלנים ביתיים שפותחים בפני את מטבחיהם ומנהלים איתי שיחות מעמיקות על אוכל, בדרך כלל תוך כדי בישול של משהו טעים.

מדי שנה אני מבקרת בישראל ומלמדת בישול תאי בסדנאות טבעוניות שאני מעבירה עם חברתי אורי שביט מהבלוג "טבעוניות נהנות יותר". בזכותה נחשפתי לקהל סקרן, צמא למתכונים חדשים ופתוח לרעיונות ולחומרי גלם טעימים ומעוררי סקרנות.

מי שנחשף לאוכל התאי - מתאהב בו. אם גם אתם מאוהבים, תנו לעצמכם
שתי דקות – בחרו תשורה מתאימה והצטרפו אלי להוצאת הספר לאוויר העולם.

מי מעורב בעבודה על הספר?

אורי שביט ערכה את הספר החדש ותרמה מהידע העשיר שלה בכל שלבי העבודה. הצלם הנפלא דניאל גרינפלד שהגיע לתאילנד לחודש אינטנסיבי של צילומים במהלך הפסטיבל הטבעוני השנתי, אחראי על הצילומים המרהיבים שבספר. אבי בוחבוט עיצב את הספר בכישרון רב והפך אותו לברור, נהיר ויעיל.

העבודה עם השלישיה המסורה הזאת נמשכת יותר משנתיים וניזונה מהאמונה של ארבעתנו באיכות הבלתי מתפשרת של הפרויקט הזה. אני מזמינה אתכם ואתכן לקחת חלק בהגשמתו.

טופו מוקפץ עם קשיו
מתוך הספר: אטריות שעועית אפויות עם פטריות. צילום: דניאל גרינפלד


מה יש בספר?

חוץ ממתכונים למאכלים הידועים מהמטבח התאי, כמו סלט פפאיה ירוקה, גרסאות שונות של מרקי טום יאם, פאד תאי ותבשילי קארי צבעוניים, תמצאו בספר עשרות מאכלים פחות מוכרים - תבשילי קדרה ומאכלי אטריות, רטבים שישדרגו כל ארוחה וקינוחים מקוריים ומפתיעים.

בנוסף, הספר כולל מידע רב על טכניקות בישול ייחודיות, על חומרי הגלם האופייניים ועל תחליפים אפשריים למבשלים מחוץ לתאילנד. שיטות ההכנה, התיבול וההגשה צמודות למקור התאילנדי, ללא התאמות לטעמים ומנהגים מערביים.

הקפדתי לכלול בו רק מנות ממש טעימות, שאין בעיה להכין באופן משביע רצון בישראל. המתכונים נבדקו שוב ושוב על ידי בשלנים בישראל, והם מנוסחים בבהירות ובדיוק.

אם קראתם עד פה, אתם כמוני – ממתינים לספר כזה שייצא לאוויר העולם. החלום הזה יתגשם אם תצטרפו אלי להוצאה עצמאית של הספר.

זה יוכל לקרות רק אם נגיע ל-100% מסכום התמיכה, לכן כל תמיכה שלכם, ולו הקטנה ביותר, תעזור לפלא הטעים הזה להתחולל.

בחרו אחת מהתשורות ותנו לי להעשיר את התפריט הטבעוני שלכם בעשרות מאכלים מבריקים מהמטבח התאי.

* מחיר הספר אחרי הגיוס: 140 שקל.

* הספר יישלח אליכם בדואר רשום (ישראל או חו"ל, לבחירתכם) או באיסוף עצמי מאיזור המרכז (גוש דן), מחיפה או מהנגב המערבי.

סום טם, סלט פפאיה ירוקה
מתוך הספר: קארי אדום עם אננס וטופו. צילום: דניאל גרינפלד