כל הפרויקטים
הפס הדקיק שבלבי
הפרויקט של
צבי זלבסקי
האלבום האחד עשר שלי. מבחר חדש ומיוחד,שירי נשמה יהודיים מלאי עצמה ורגש. פס דקיק שמחבר אותנו לאינטימיות, לשלנו, לבית אבא.
105%
73,173
מתוך 70,000
0
נותרו
256
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 26/09/2018

היו שותפים בהוצאת האלבום החדש שלי כי את הניגון הזה חייבים להמשיך!

אודות האלבום
האלבום ''הפס הדקיק שבלבי'' הוא פרי של יותר משלושים שנות יצירה. אני מרגיש שבשירים החדשים הצלחתי להכניס את הרגשות העמוקים ביותר שלי לקפסולות מוסיקאליות, לחנים שנולדו בפרץ פתאומי של השראה, ללא סיבוכים וללא מחיקות.מקוה מאוד להצליח בעזרת תמיכתכם להוציאו לאור .

המפגש
כאשר הייתי בן אחת עשרה, ב-1965, שהינו, משפחתי ואני, באוסטרליה עקב עבודתו של אבי ז''ל, שם פגשתי לראשונה את ר' שלמה קרליבך זצ''ל. שיריו חדרו אל מעמקי נשמתי והפכתי למעריץ מושבע. כשבגרתי מעט ניסיתי את כוחי בהלחנה ופעם אזרתי אומץ וביקשתי ממנו לשמוע את שירי. הוא קיבל אותי בדירתו ברח' לינקולן בירושלים, שם היה גר בביקוריו בארץ. ניגנתי ושרתי והוא מאוד אהב את השירים. כאשר פגש אותי פעם עם אשתו אמר לה: "נעילה, תכירי, זה הבחור עם השירים היפים!"
אבל בעומק לבי הרגשתי שאני יותר מדי מושפע מלחניו של ר' שלמה. מעין פסאודו-קרליבך.

ההתרחקות
בהיותי כבן שלושים התחלתי לעבור לפני התיבה בימים נוראים והיו חסרים לי לחנים לפיוטי התפילה. התחלתי בנסיונות להלחין ולפתע קרא נס קטן. הבטתי במילים ומתוכי זרמה מנגינה שונה מכל מה שהלחנתי קודם. מנגינה מעולמות אחרים שהיו חבויים בתוכי וידעתי שמצאתי את הקול המיוחד שלי.
נפתחה לפני דרך מוסיקאלית חדשה ואפשרויות שלא חלמתי עליהן. התחלתי להלחין טקסטים שלפני כן לא ידעתי איך להתמודד איתם, ביניהם טקסטים של משוררים בני זמננו - פנחס שדה, ש. שלום, זלדה ויונדב קפלון. הרגשתי שהלחן מפרש את השיר וכאילו בוקע מתוך המילים עצמן. הרגשתי צורך להתרחק מר' שלמה כדי לפתח את הסגנון שלי. הופעתי והקלטתי כמה אלבומים.שיבה מאוחרת
עברו שנים רבות, ר' שלמה הלך לעולמו וגעגועים גדולים הציפו אותי. יום אחד אלתרתי על פסוק מתהילים ולפתע כאילו שמעתי את ר' שלמה לוחש לי מאחור: הי צבי, תפסיק לחפש תמיד הפתעות, לך ישר , לך פשוט, הנה, כן, בדיוק!
ידעתי שאני חוזר ללחנים שאהבתי מנעורי אבל הפעם ממקום בשל, לא פוחד להיות מושפע. פס דקיק בתוך לבי מתווה לי את הדרך לשמור על הקול הפנימי שלי. מדי פעם קורה שר' שלמה מופיע בתודעתי ואני נענה להדרכתו ומקבל את עצותיו, כמו בכיתת אמן נשמתית... כך הצטברו אצלי שירים שר' שלמה כביכול שותף להלחנתם.
אני מזמין אתכם להיות שותפים
להוצאת האלבום שיקח אתכם לעוד מסע במחוזות מופלאים של מוסיקה ותפילה.
את ההפקה ואת העיבודים הפקדתי בידי אורן צור, בעיני מטובי המוסיקאים היום.
אנא זכרו שאם לא אצליח להגיע לסכום היעד, המאמץ הגדול לא יניב פרי והאלבום יישאר בגדר חלום.

איפה הפרוייקט עומד?
שלושה מתוך שירי האלבום כבר הוקלטו. לאחר שאסיים בהצלחה את הקמפיין אני מקוה שתוך מספר חודשים אסיים להקליט את שאר השירים. אי"ה אני מקווה שעד פסח תקבלו את האלבום לידכם.

כמה מילים על התשורות
התמיכה שלכם בקמפיין מקרבת אותי אל היעד ובזכותכם אוכל להוציא את הדיסק. אתם יכולים כמובן לבחור לקבל את הדיסק כשיצא לאור כתשורה על תמיכתכם. תוכלו גם לקבל את האלבומים הקודמים ולהשתתף בהופעה אינטימית מיוחדת לחנוכה . 
את כל התשורות תוכלו לראות כאן באתר אך יש כמה תשורות שהן חגיגה לעיניים:
ברכת הנרות

ברכת הנרות

כתובה מאויירת (דפוס אומנותי)אשת חיל מאויר

אשת חיל

 

עריכת וידאו: אברהם קיציס

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.