כל הפרויקטים
JOY מאת אלכסנדר לואן
הפרויקט של
יניב גפנר
שמח להזמין אתכם לקחת חלק בהוצאה לאור בעברית של הספר Joy מאת ד״ר אלכסנדר לואן, מחלוצי טיפול הגוף-נפש ומחשובי הפסיכותרפיסטים של המאה ה-20.
34%
19,770
מתוך 58,000
4
ימים נותרו
160
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 21/06/2019

הצטרפו אלי להוצאה לאור בעברית של ״Joy — ההתמסרות לגוף ולחיים״ מאת ד״ר אלכסנדר לואן  מטפל פורץ דרך ומחלוצי טיפול הגוף-נפש

Joy הוא ספר על החיים עצמם, המשקף את פועלו של לואן ומאפשר הצצה לחדר הטיפולים של אחד מחשובי הפסיכותרפיסטים של המאה ה-20. בשפה בהירה מציג לואן את עקרונות הטיפול על פי גישתו ומציע עומק מקצועי לצד כלים מעשיים גם לקהל הרחב. 

זהו ספר חובה לאנשי טיפול מכל התחומים ולכל מי שכָּמֵהַּ לחיות חיים בריאים ומספקים יותר.

שמי יניב גפנר ואני פסיכותרפיסט גופני. בשנת 2001 זכיתי לפגוש את לואן, כשהגעתי אליו לטיפול בקליניקה בביתו שבארצות הברית. הטיפול שעברתי עימו חיבר אותי מחדש לגופי והיווה התחלה של תהליך שינוי עמוק שהוביל אותי להיות האדם והמטפל שאני היום. 

משום כך, החלטתי לקחת על עצמי את המשימה לתרגם ולהוציא לאור את Joy. הפקת הספר כוללת עלויות רבות ואני מזמין אתכם לתמוך, לבחור תשורה ולקחת חלק בהצלחת הפרויקט. בואו להיות שותפים לקידום תחום הפסיכותרפיה הגופנית בישראל. רק בזכות גיוס מוצלח הספר ייצא לאור!


Joy משקף את שיא פועלו של ד״ר אלכסנדר לואן (.Alexander Lowen, M.D) - מחלוצי טיפול הגוף-נפש. בעזרת סיפורי מקרה מעבודתו הקלינית, שנפרשת על יותר מארבעה עשורים (בזמן כתיבת הספר), לואן מראה כיצד חֲוָיוֹת החיים - מפגיעה מינית ופחד מהמוות ועד כעס ושיברון לב שכולנו חווים בדרך זו או אחרת - באות לידי ביטוי בסימפטומים גופניים. Joy כולל גם תרגילים המיועדים לשחרור מתח שרירי כרוני - מתח הנובע מרגשות מודחקים ושעל ידי שחרורו, ניתן להשיב את תחושת החדווה הטבעית בגוף. 

לואן פורט את קשת הרגשות האנושיים ומתאר כיצד הם באים לידי ביטוי בגוף. על פי לואן, חיבור והקשבה לגוף מתווים את הדרך לשחרור וריפוי מיטיבים, מה שהופך את Joy למדריך מלא תקווה לחיים בריאים יותר.

הספר יצא לאור לראשונה בארצות הברית בשנת 1995, תורגם לשפות רבות וממשיך להיות מופץ ברחבי העולם גם היום. 

ד״ר אלכסנדר לואן (1910-2008), רופא ומהבולטים בפסיכותרפיסטים האמריקאים של המאה ה-20. מאבות הפסיכותרפיה הגופנית, ייסד את שיטת האנליזה הביואנרגטית (Bioenergetic Analysis) וחיבר 14 ספרים בתחום שתורגמו לשפות רבות. Joy יהיה ספרו הראשון שיצא לאור בשפה העברית. 

לואן החל את דרכו כמורה לחינוך גופני. בהמשך למד גם משפטים, אך היה זה המפגש שלו כסטודנט עם וילהלם רייך, שפתח בפניו את עולם הטיפול. לואן הפך גם למטופל של רייך ונחשב לאחד ממשיכי דרכו החשובים. עבודתו של לואן היוותה השראה לגישות טיפול רבות כגון החוויה הסומטית (SE) והביוסינתזה (Biosynthesis). 

הגישה של לואן מציגה את הגוף כמרכיב חיוני בבריאות הכללית ומתמקדת בסיוע לאנשים להתחבר מחדש לגופם. הוא היה הפסיכותרפיסט הראשון שעבד עם מטופלים בעמידה (עד אז היה נהוג רק לשבת או לשכב) ופיתח תרגילים גופניים רבים שמטרתם לשחרר מתח שרירי כרוני ורגשות מודחקים.

להשתתפות בערב הקרנה מיוחדת של הסרט  ״The Energetics of Bioenergetics״ על ד״ר לואן ועבודתו בחרו בתשורה ״Joy מהסרטים״ או ״Joy זה Joy״ > 


במסגרת התנדבותית ומקצועית, ליוויתי במשך מספר שנים אנשים המתמודדים עם מחלות נפש. פרויקט סיפור חוזר אהוב עלי במיוחד. סיפור חוזר הינה רשת חנויות ספרים חברתית המהווה מרכז הכשרה לתעסוקה לאנשים המתמודדים עם קשיים תעסוקתיים. באמצעות התעסוקה בסיפור חוזר המתמודדים מקבלים כלים מקצועיים והזדמנות להסתגלות מחדש לשוק העבודה. הפרויקט הינו מבית קבוצת "שכולו טוב", המשלבת נפגעי נפש בקהילה ואני נרגש לתרום את Joy לחנויות הרשת.

כדי לתרום ספרים לחנויות סיפור חוזר, בחרו בתשורות "Joy לסיפור חוזר״ או "1+1 Joy" >


החיבור האישי שלי עם ד״ר לואן החל בשנת 2001, כשהגעתי אליו לטיפול בביתו שבקונטיקט, ארצות הברית. הוא היה אז בן 92 ומיד בפתיחת הפגישה התיישב על הכיסא מולי והביט בי במשך מספר רגעים. ללא מילים, כמו קרא את סיפור חיי דרך גופי. 

בשנים שעברו מאז, קראתי את כל ספריו בשקיקה ואני חולם להוציא לאור ספרים נוספים שלו בעברית בהמשך. בחרתי את Joy, משום שלדעתי הוא מאוד מקיף והכי נגיש. 

כיום, כפסיכותרפיסט גופני בשיטת הביוסינתזה, אני משלב את גישתו של לואן בקליניקה ואני רואה שוב ושוב את ההשפעה הגדולה שיש לכך על החיים של המטופלים והמטופלות שלי. עבודתו של לואן מהווה חלק בלתי נפרד מחיי האישיים והמקצועיים. זה מה שמזין את האמונה שלי בחשיבות ההוצאה לאור בעברית של Joy וחשיפה של יותר ויותר א.נשים לפסיכותרפיה גופנית. מניסיוני כמטפל וכמטופל, אני משוכנע שקריאת הספר תוסיף, תתמוך ותזין רווחה ובריאות בחייכם. בואו להשקיע בעצמכם ולהיות שותפים להנגשה וקידום של תחום הפסיכותרפיה הגופנית בישראל.
רק בזכות גיוס מוצלח הספר ייצא לאור!

* כתוב בלשון זכר אך פונה לכולן *

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.