כל הפרויקטים
בוחרים עם מי להתחתן
הפרויקט של
מערך חופות - מבית 'השגחה פרטית' (ע"ר)
יוזמה שעוקפת את המונופול של הרבנות הראשית ותספק מענה לזוגות שהרבנות מסרבת שלא-בצדק לחתן, או לזוגות הרוצים לערוך חופה כהלכה – שלא דרך הרבנות
106%
100,900
מתוך 95,000
0
נותרו
752
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 16/07/2018

  • מפסיקים לחכות ומתחילים לעשות - ארגון 'השגחה פרטית' מקים מערך חופות שייתן מענה למקרים בהם הרבנות הראשית מסרבת שלא-בצדק לחתן את בני הזוג, ומקרים בהם בני הזוג עצמם אינם מעוניינים להתחתן דרך הרבנות הראשית. 
  •  אנחנו מתמודדים מול חוק הזוי שמבקש להטיל שנתיים מאסר על כל מי שמתחתן או מחתן מחוץ לרבנות, וצריכים את התמיכה שלך כדי לצאת לדרך ולהוביל לתיקון חברתי אמיתי. 
  • המטרה רצינית, אבל התשורות – וירטואליות והומוריסטיות.
אנחנו רוצים להפעיל מערך חופות אחראי וידידותי, שייתן מענה לוואקום הקיים. אנחנו נאפשר לכל זוג שיכול ומעוניין בכך לערוך חופה כדת משה וישראל – בישראל - וללא רישום ברבנות. צוות הארגון ועורכי/ות החופות מטעמנו ילוו את החתן והכלה מרגע קבלת ההחלטה, דרך החופה והקידושין - ועד ליום שאחרי.הרבנות מערימה קשיים הזויים ובלתי-מוצדקים בפני עולים חדשים, עולים ותיקים וגרים המבקשים להינשא כדת משה וישראל. זוגות שבאים להירשם לנישואין - מוצאים את עצמם עוברים שבעה מדורי גהינום בדרך.

בנוסף, יש ריבוי מקרים של חדירה גסה לפרטיות בהליך הרישום וההכנות לחתונה, פגיעה בחילונים, איסור על אלמנטים הלכתיים שוויוניים במהלך הטקס, יחס מגדרי מפלה בהליכי גירושין וכיו"ב – הנובעים ממדיניות הרבנות. המדיניות הזו הובילה לצניחה של 4% כל שנה בכמות הזוגות בישראל שנישאים דרך הרבנות.


הזוגות בורחים, ולכן כדי לשמר את השליטה של הרבנות בתחום הנישואין, החל משנת 2013 יש חוק המבקש להטיל שנתיים מאסר על כל מי שמתחתן או מחתן לפי ההלכה ללא רישום ברבנות. במקום שהרבנות תשנה את המדיניות שגורמת לזוגות להדיר את רגליהם משעריה, אנחנו עדים דווקא להקשחת עמדות וניסיונות הפחדה.
המטרה שלנו היא לאפשר לזוגות לקיים חופה כדת משה וישראל, 

ובמקביל - לדאוג לכך שזה ייעשה באופן הכי מקבל ומאפשר

במסגרת ההלכה.

אנחנו נמצאים עכשיו בסופה של שנה בה לצד הגעה לקו הסיום של מאבק הכשרות - עסקנו באינטנסיביות וביסודיות גם במגוון ההיבטים השונים הנלווים לחופות מחוץ לרבנות:

  1. נפגשנו עם זוגות - בעזרתם מיפינו את שלל הבעיות המרחיקות אותם משערי הרבנות, והבנו מהם ההיבטים שהכי חשובים להם מתחת לחופה.
  2. בנינו את מנגנוני ההגנה המשפטיים שלנו - לאחר ייעוץ מתמשך עם המחלקה המשפטית של 'עתים', המתמחה בסוגיות של דת ומדינה.
  3. קיבלנו תמיכה והכוונה הלכתית - מרבנים ותלמידי חכמים המכירים בחשיבות של חלופה הלכתית ראויה לנישואין ברבנות.
  4. הגדרנו את התהליך שהזוגות יעברו אצלנו - אחרי שישבנו עם ארגון 'מבוי סתום' (שפתחו את השער לחופות פרטיות לפי ההלכה).
  5. בחרנו את ההסכמים והכלים להגנה על הזוגות ולווידוא שבמקרה של פרידה יסודר גט כהלכה - בעקבות שיח מעמיק ושותפות עם 'מרכז צדק לנשים' ו'יד לאישה'.
  6. ישבנו ודיברנו עם עשרות עורכי/ות חופה - למדנו מהם, והתחלנו לרתום את חלקם לשותפות במערך שלנו ולעריכת חופות מטעמנו.


ארגון 'השגחה פרטית' (ע"ר) הינו מוסד ללא מטרות רווח, ולמיזם החופות בהחלט יש עלויות משמעותיות.

אנחנו לא מתכוונים לדרוש תשלום מהזוגות, ולכן כל שקל שנגייס - יעזור לנו להציע שירות ליותר זוגות. עלות כל חופה מוערכת בכ-1,560 ש"ח עבור שעות ייעוץ משרדי, ליווי משפטי, ערכת חתונה, סידור כתובה והגעת עורכי החופות לטקס.

כל התשורות שלנו מגיעות במייל, והומוריסטיות באופיין. אנחנו רוצים למקד את כל המשאבים הכלכליים והאנושיים שלנו בעריכת חופות ובעזרה לזוגות.

לכן, אנחנו לא מציעים כאן תשורות כמו טוסטר-משולשים, סיפולוקס, קרשי-חיתוך כבדים, ערכה למטבח של קנווד או מגש עם רגליים לארוחת-בוקר-במיטה שלעולם לא תכינו.

מה אנחנו כן מציעים בתמורה לתמיכה בנו? אנחנו מציעים לכם/ן מנייה במערכת חתונות צודקת, וחלק בשינוי חברתי אמיתי, משמעותי והכרחי. בנוסף, תוכלו לבחור תשורה וירטואלית שתגיע אליכם/ן במייל בתום מועד הגיוס, ותוכלו להשוויץ בה, לתלות על המקרר, להעביר הלאה, או לשמור לעולם הבא.


יש לכם/ן שאלותבלינק הזה תוכלו למצוא תשובות 

רוצים/ות לדבר איתנו ישירות? אנחנו זמינים בפייסבוק

צילום: גיא שרייבררק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.