כל הפרויקטים
עוצמת המדבר
הפרויקט של
דרך לוטן
דרך לוטן, מתמחה במסעות טיפוליים במדבר לנוער בסיכון, מזמינים אתכם להיות שותפים ולתמוך בחמשת המסעות שיפתחו את שנת 2018
104%
104,030
מתוך 100,000
0
נותרו
343
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 16/07/2018
אנחנו, דרך לוטן, מזמינים אתכם לתמוך בקיום המסעות הקרובים שלנו- רק בזכות גיוס מוצלח נוכל להוציא את המסעות לפועל!

לפני 25 ימים יצאנו בקמפיין שמטרתו הייתה לגייס 100,000 ש"ח ובזכות התמיכה העצומה שלכם, עשינו זאת. 
כעת, בשלושת הימים שנותרו הצבנו יעד חדש ואתגרי- גיוס של 120,000 ש"ח לטובת קיום מסע נוסף. 

רק בזכות התמיכות שלכם נוכל לעשות זאת!!


מי אנחנו?


דרך לוטן הוקמה לפני 10  שנים על ידי גיל ואיריס סלוין, אשר בחרו להנציח את בנם סגן לוטן סלוין, אשר נהרג במהלך משימת חילוץ פצועים במלחמת לבנון השנייה, באמצעות הקמת מפעל הנצחה אשר משלב את שתי תשוקותיו הגדולות ביותר- האחת הינה האהבה למדבר ולשטחים הפתוחים והשנייה הינה הרצון שלא מומש לעבוד עם בני נוער בסיכון. 

דרך לוטן פועלת על סמך העיקרון המנחה- פשטות וצניעות. העמותה מנוהלת על ידי צוות מצומצם של עובדים שכירים ועשרות מטפלים ומדריכי שטח, בהתאם להיקף המסעות.  

כל העובדים בעמותה חולקים אהבה משותפת למדבר ואמונה כנה כי העתיד שלנו נמצא בידיהם של בני הנוער וחובתנו היא לתת להם את מירב הכלים להצליח לכבוש את העולם!

מידי שנה אנו פוגשים מעל ל- 1,500 בני נוער ומעניקים להם את היכולת להוכיח לעצמם ולסביבתם כי הם שווים לכולם וביכולתם לעצב את עתידם. עצם העמידה במסע אתגרי במשך חמישה ימים מעניק להם את הזכות לעמוד זקופים ולסמוך על עצמם שיוכלו להתמודד עם הקשיים שהחיים יציבו בדרכם.

מה אנחנו עושים?

אנו פועלים כדי להעניק לבני נוער הנמצאים בסיכון  כלים לפיתוח עוצמה אישית ובאופן ישיר לעצב את מסלול חייהם, תוך שימוש בערכיו ותפיסת עולמו של סגן לוטן סלוין ז"ל, זאת באמצעות שיטת טיפול ייחודית Wilderness Therapy - טיפול דרך השטח ובפרט מסעות חניכה אתגריים המתקיימים לאורך כל השנה.

מסע ההישרדות הינו כלי טיפולי עוצמתי אשר מאפשר לנערים ונערות מפגש עם הטבע ועם עצמם באופן אינטנסיבי. המסע מתקיים בשטחי הערבה ובכך משלב בין הזכות להכיר את הנגב דרך הרגלים ובין היכולת להתמודד עם אתגרים וקשיים מהם לא פעם הנערים והנערות בוחרים להימנע בחיי היום יום. המסע מתקיים בשטח מנותק במשך 4-6 ימים, כאשר אופיו של המסע מותאם לצרכי כל מסגרת, אך הנחת היסוד הינה המעבר מתלות לעצמאות. לכל מסע יוצאים בין 15-20 בני נוער.

המסע מתנהל בהובלתם של מנהל מסע ואיש טיפול, אשר פועלים יחדיו להעצמת התהליכים האישיים והשגת המטרות הקבוצתיות. בני הנוער מתחלקים לחוליות של 5-6 בני נוער בחוליה, כאשר בראש כל חוליה ישנו איש שטח מיומן בעל אוריינטציה טיפולית מטעם "דרך לוטן".

העבודה בחוליות קטנות יוצרת מציאות בה כל נער ונערה נאלצים למקסם את יכולותיהם האישיות. אופי המסע אינו מאפשר בריחה או הימנעות מהתמודדות, ועל כן בני הנוער נאלצים להתמודד עם קשיים שונים, הן ברמה הפיזית והן ברמה הרגשית והחברתית. בזכות ההתמודדות האינטנסיבית לומדים בני הנוער על כוחותיהם הנסתרים ותחושת המסוגלות העצמית מתחזקת.

בתום המסע, כאשר שבים הנערים והנערות למסגרותיהם, ניכר החותם המשמעותי שמותירים המסעות בליבם ובנפשם, באופן התמודדותם עם שגרת חייהם, כמו גם עם מצבי קיצון.

עם מי אנחנו עובדים?

על פי דוח מבקר המדינה ישנם מעל ל- 350,000 בני נוער הנמצאים במצבי סיכון ומצוקה במדינת ישראל. כ- 40,000 ילדים ובני נוער חיים במסגרות חוץ ביתיות במימון  משרד הרווחה ומשרד החינוך.

אנו מתמחים בעבודה עם בני נוער בסיכון מכל רחבי הארץ, בגילאי 16-19, כולל כאלה על  קצה רצף הסיכון, השוהים בהוסטלים, פנימיות, כפרי נוער, מעונות אבחונים וחלופות מאסר. 

רוב בני הנוער עימם אנו עובדים הינם צעירים מכל רחבי הארץ אשר הוצאו מבתיהם משלל סיבות החל מצו בית משפט ועד סביבה עבריינית וכלה ברקע פלילי.   

דרך לוטן, במשך 10 השנים האחרונות הפכה למובילה בתחום הטיפול באמצעות השטח ופועלת באופן שיטתי במסגרות טיפוליות של משרד הרווחה וכן בחלק נרחב ממסגרות טיפוליות הנמצאות בפיקוח ובמימון משרד החינוך.

מה תמיכתם תוכל לעשות?

בספטמבר 2018 תחל עונת המסעות וזו ההזדמנות שלכם להצטרף לתהליך הייחודי והמשמעותי שאנו מקיימים ולתמוך בחמשת המסעות הבאים.

המסעות הם למסגרות:

  • בי"ס אתגרי ברנקו ויס אילת -  בית ספר קטן (ט'י-יב'), המותאם לתלמידים שלא מצאו את מקומם במסגרות נורמטיביות אחרות. בית הספר האתגרי באילת מהווה מסגרת חמה ותומכת לתלמידים אלה, ומוביל אותם להישגים תוך מתן מענה מותאם לצורכיהם המיוחדים והתמודדות עם קשייהם הלימודיים והאישיים.
  • כפר נוער יפתח - אבנת - פנימיה ייחודית ל45 נערים, דתיים בני 15-18 המוגדרים כנוער בסיכון.  כפר הנוער יפתח מקבל ילדים המתאימים למסגרת: בנים, דתיים, לא אלימים, ושהמסגרת הפתוחה תתאים להם ולא תנוצל לרעה. כתוצאה ממיון זה, ומהעבודה האינטנסיבית, כמעט ואין נשירה של ילדים שהחלו את המסלול. ההצלחה, מבחינת המקום, הנה השתלבות הבוגרים בצבא או במסגרות מתאימות. 
  • מכינת אחד משלנו -  המכינה פונה לנערים ונערות מהפריפריה ומטרתה צמצום פערים בחברה הישראלית על ידי חיזוק נוער מהפריפריה החברתית והגברת תחושת השייכות של נוער זה למדינת ישראל ולחברה הישראלית. בתהליך אישי וקבוצתי עוברים החניכים גיבוש זהות אישית, ערכית וחברתית לקראת שירות צבאי משמעותי ואזרחות טובה במדינה. במהלך השנה רוכשים החניכים כלים ומיומנויות שיעזרו להם להתמודד עם האתגרים הצפויים להם בעתיד. הנערים לוקחים פסק זמן של שנה כדי להכיר את עצמם, לחזק את הביטחון האישי, להתקדם מבחינה פיזית ומנטאלית ולחזק את הקשר לעם ולמדינה. 
  • כפר הנוער רמת הדסה -  פנימייה חינוכית לכיתות ז'- יב'. בני הנוער המגיעים לכפר הינם צעירים אשר בוחרים לשנות את עתידם ולהצליח להגיע לסביבה אשר תדרוש מהם להגיע למיצוי היכולות האישיות שלהם. לאורך השנה בני הנוער זוכים לליווי מקצועי, הן ברמת הלימודים והן ברמת הצרכים האישיים.
  • כפר הנוער יוענה ז'בוטינסקי הפנימייה בכפר מונה כ – 230 חניכים, בשש קבוצות גיל ז' עד יב'.חניכי הפנימיה מוצאים אצלנו בית חם הנותן מענה לצרכיהם, ומאפשר להם למצות את הפוטנציאל שלהם. כפר נוער ציוני וקולט עליה המחנך את נעריו לאהבת הארץ ולהכרת מורשתה. הפנימייה שמה לעצמה מטרה לטפח חניכים אשר יגדלו להיות עצמאיים, מאושרים ובעלי יכולות וכוחות להיות מובילים בתחומם בחברה  הישראלית.אנו פונים אליכם! פתחו את לבכם ותנו לנו את היכולת לפתוח את העונה הבאה ולקיים את חמשת המסעות הללו ולהעניק לבני הנוער את מיטב הכלים העומדים בפני הצוות המקצועי שלנו
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.