כל הפרויקטים
מישקה הדובי עולה לישראל
הפרויקט של
הלל ישראל
זהו סיפורו של מישקה הדובי העולה לישראל עם משפחתו מברה"מ לשעבר. הספר נכתב למטרות חינוכיות וחברתיות. בזכות תמיכתם נוכל להוציא את הספר לאור!
150%
11,215
מתוך 7,500
0
נותרו
146
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 31/07/2018

סיפור העלייה של יהודי ברה"מ לשעבר הוא גם הסיפור של ישראל, בואו נשתף אותו.

בזכות תמיכתם נוכל להוציא את הספר לאור ולהנגיש אותו לקהל הרחב, הורים, ילדים, ספריות וגני ילדים.

הספר 'מישקה הדובי עולה לישראל' מגולל את סיפורו של ילד העולה לישראל עם משפחתו מאחת ממדינות ברה"מ לשעבר. הסיפור עוקב אחר החוויות, הרגעים הקסומים, וכן הקשיים לאורך הדרך. 

סיפורו של מישקה הוא למעשה סיפורם של עולים רבים: הוא עוזב מאחוריו את העולם המוכר לו, נקלע לקשיים ומתגבר עליהם, ויוצר לעצמו מציאות ישראלית חדשה. 

לאורך הסיפור, מישקה הצעיר מתמודד עם "בעיות של גדולים" ונאלץ לגבור על אתגרים חברתיים המלווים אותו בדרך הארוכה למציאת מקומו בחברה הישראלית.

מה הקשר של סבתא שלו לסיפור? ואיך סנדוויץ'' אחד שינה לו את החיים? כל זאת ועוד תוכלו לגלות בעצמכם.

העלילה כתובה הן בעברית והן ברוסית, על מנת להרחיב את הקהל שיהנה מן הספר: ילדים עולים חדשים כיום שעוברים קשיים זהים, ילדים להורים שהיו בעברם עולים חדשים שמעוניינים לחשוף את ילדיהם לעולם התרבות של ילדותם, וקהל ישראלי שאינו דובר רוסית, שייחשף לתכנים לשם חיבור, והגדלת ההיכרות עם עולים יוצאי ברית המועצות לשעבר וסיפורם.

הפרויקט יוכל להתגשם רק אם נגייס 100% מהיעד, לכן כל תמיכה בו חיונית!בימים אלו ממש הספר בשלבי כתיבה ועיבוד. בעזרת תמיכתם 

נוכל להתחיל את עבודת ההפקה וההוצאה אל האור!

בר זימיליס, יוזם הפרויקט ומחבר הספר, הנו סטודנט בשנתו השנייה ללימודי פוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון בנגב. בר עלה לישראל ממולדובה יחד עם משפחתו בעליות שנות התשעים.

את הרעיון והמוטיבציה לכתיבת הספר פיתח כחלק מהעשייה שלו כמשתתף בתכנית "מסע בעקבות" של הלל בן גוריון הנתמכת על ידי קרן ג'נסיס. התכנית נוגעת ומתעסקת בסוגיית הזהות יהודית-ישראלית-רוסית, וכחלק ממנה נוסעים סטודנטים ישראלים למשלחת לפולין ובלארוס, שם הם נפגשים ומתחילים מסע מרתק יחד עם סטודנטים דוברי רוסית מכל העולם.

הלל בן גוריון כאחד ממרכזי הלל ישראל הנו ארגון ללא מטרות רווח שמטרתו לחזק את זהותם היהודית של סטודנטים ישראלים ולהעמיק את תחושת שייכותם לעם היהודי. 

בר מספר שנסע על מנת להתחבר לשורשים של משפחתו ולסגור מעגל לאחר עלייתו לארץ. בעקבות המשלחת, הנושאים שהעסיקו אותו היו חקר הזהות של יוצאי ברה"מ לשעבר בארץ, ואתגרי העלייה שעברו והשתלבותם בחברה הישראלית. 

ספר הילדים משמש ככלי שיאפשר חשיפה לשורשים ולעברם של יהודים יוצאי ברה"מ לשעבר והנחלתו לדורות הבאים הגדלים בארץ. זאת לצד חשיפתם והנגשתם לכלל האוכלוסייה הישראלית.

בר זימיליס
בר זימיליס, כותב הספר מתוך זיכרונות ילדותו

   

 


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.