כל הפרויקטים
תוכנה לטיפול בדיבור
הפרויקט של
אלעד ושדי
תרגום קוד מתימטי ייחודי לתוכנה שתפיק תוכנית טיפול בדיבור לילדים עם אוטיזם ואפרקסיה ורבלית.
100%
140,150
מתוך 140,000
0
נותרו
91
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 01/08/2018

קחו חלק בפרויקט שמציע לילדים שמתקשים בדיבור להתקדם ולהיפתח לעולם

מרכז יעל מפתח תוכנה שמציעה תכנית טיפול בדיבור מותאמת אישית על בסיס ניסיון של 20 שנה ואלגוריתם מקצועי. תמיכתכם בתוכנה החדשה תהפוך אותה לנגישה להורים ולאנשי מקצוע שעובדים עם הילדים.

לאורך 20 השנים האחרונות פותחה במרכז יעל שיטת VML לטיפול בקשיי דיבור אצל ילדים עם אוטיזם ואפרקסיה ורבלית. לאורך השנים טופלו בהצלחה רבה למעלה מ אלף ילדים בשיטה בישראל ובמדינות רבות ברחבי העולם. השיטה עברה ועוברת הליכי תיקוף מחקרי, והוצגה בכנסים בינלאומיים רבים בשנים האחרונות.השיטה מבוססת על טכניקות מגע ייחודיות, שימוש בעקרונות למידה מוטוריות מתחום הספורט וניתוח אנליטי מורכב וייחודי.

הפרויקט אליו אנחנו מחפשים את תמיכתם הוא פיתוח השיטה לידי תוכנה מקוונת לשימוש משפחות ומטפלים מכל העולם בעלות של עשרות שקלים בלבד לשימוש בודד. התוכנה תמצא ברשת האינטרנט. ניתן יהיה לשלם עבור שימוש בודד או חבילה של מספר שימושים בהתאם לצורך ללא התחייבות לטווח ארוך. המשתמש יזין את נתוני ההיגוי כגון יכולת קדם ורבלית, אופן היגוי הברות בודדות ואופן היגוי מילים לפי אינדקס שיופיע בתוכנה. לאחר הזנת הנתונים התוכנה תפיק תוכנית טיפול אשר תכלול נושאי טיפול עיקריים, תרגילים מגוונים, מינון  טיפולי והפנייה לקטעי וידאו תומכים. ניתן יהיה לקבל תמיכה ממרכז יעל בנוסף לשימוש בתוכנה.

סרטון מרכז יעל


על מרכז יעל 

מרכז יעל הוא מוסד הפועל לקידום הטיפול בילדים עם צרכים מיוחדים. המרכז ממוקם בהרצליה ונשר ופועל גם בפריסה ארצית ובינלאומית. פעילות המרכז מבוססת על שתי שיטות טיפול עיקריות VML - לטיפול בבעיות היגוי על רקע אפרקסיה ורבלית, ו MDT - שיטת התערבות רב-מימדית לילדים בגיל הרך אשר מאפשרת אינטגרציה רב-מימדית של כל תחומי ההתפתחות ברמות שונות של התערבות. שתי השיטות פותחו במרכז יעל והופכות מבוססות יותר ויותר מבחינה אקדמית ומקצועית לאורך השנים.

 

המרכז נקרא יעל לכבודה של ילדה אוטיסטית אשר טופלה על ידי במשך מספר שנים ולימדה אותי רבות על עצמי כאדם ומטפל דרך ההליך הטיפולי.

 

מרכז יעל החל את פעילותו בשנת 2001 כקבוצה של אנשי מקצוע צעירים שרצו לקדם את הטיפול המקצועי בילדים עם צרכים מיוחדים תוך פיתוח תפיסות טיפוליות חדשות ויישומן בשטח. הקבוצה נפגשה אחת לשלושה שבועות ופיתחה רעיונות ושיטות חדשות.

 

כיום המרכז פועל בהרצליה ברחוב רביבים 43 בצמידות למתנ"ס יד התשעה, וכן בשלוחה הצפונית בעיר  נשר . המרכז משרת ילדים עם צרכים מיוחדים על כל הסינדרומים השונים אך עם דגש מיוחד על אוכלוסיית הילדים המאובחנת על הספקטרום האוטיסטי, תוך שימוש בשיטות VML ו MDT.

 

פעילות המרכז מתמקדת בטיפול בהפקה קולית לפי שיטת VML ובהתערבות רב-תחומית לפי שיטת MDT. המרכז פיתח מומחיות ארצית ובינלאומית בתחום הטיפול בדיבור בקרב ילדים עם דיספרקסיה ורבלית על רקע אוטיזם או נכות התפתחותית אחרת. פותחה שיטת טיפול ייחודית עם כלי הערכה וטיפול ייחודיים. מומחיות המרכז בטיפול בדיבור על רקע אפרקסיה ורבלית מגיעה למקומות רבים בארץ ומקיפה מאות מטופלים בשנה.


בשנים האחרונות נוצר קשר מקצועי עם גורמים מקצועיים באוסטרליה ,רומניה, רוסיה, סלובניה, טאיוואן בתום ההכשרה ועוד מדינות רבות ברמת שיתוף פעולה ומתן טיפולים כגון מצרים, מלזיה, אנגליה, דרום אפריקה, ארה"ב, הודו, ספרד, פורטוגל, פיליפינים ועוד. המרכז החל בשיתוף פעולה מקצועי בתחומי ההכשרה , המחקר והטיפול עם אותם מוסדות טיפוליים.  מרכז Thevoicewithin באוסטרליה אימץ את שתי השיטות ומציג אותן כשירותיו המרכזיים במלבורן, אוסטרליה. אנו פועלים עם מרכז זה בשיתוף פעולה מלא ואחראים להכשרת צוות המטפלים שם.

 

 עוד על הפרויקט ......

הניתוח האנליטי של השיטה נכתב לפני 10 שנים כאלגוריתם מתימטי על מנת לפתח בבוא היום תוכנה שתעזור למשפחות לילדים עם לקויות דיבור ומטפלים בתחום, לבנות תוכנית טיפול מדויקת עבור הילד המתקשה בדיבור בכל רחבי העולם. הזמן לכך הגיע!

בשנים האחרונות הושקעו מאמצים רבים בפיתוח הקוד המתימטי בעזרתם של אנשים יקרים שהשקיעו ממרצם, יכולתם וזמנם ללא כל תמורה וכעת הקוד מספק דיוק של 95% בבניית תוכנית הטיפול.

אנו עומדים כיום בפני השלב האחרון בפיתוח התוכנה בעברית ואנגלית וזקוקים לסיוע שלכם בהשלמת השלב הסופי לפני השקת התוכנה בעברית ואנגלית.

סרטון טיפול VMLהשימוש בתוכנה

השימוש בתוכנה יעשה על ידי הזנת נתונים על פי טופס הערכת הדיבור של שיטת vml .לחיצה פשוטה על מקש enter  תפיק תוכנית טיפול הכוללת נושאי טיפול מרכזיים, טכניקות עבור כל נושא טיפול, קטעי וידאו עבור הטכניקות, דגשים והנחיות כלליות לטיפול ואופציה לקבלת תמיכה מהמרכז המקצועי במרכז יעל. התוכנית תתן למשפחה ולמטפל את דרך הטיפול האופטימלית בשילוב תרגילים רבים ותאפשר טיפול מיטבי.

 עבור כל משתמש ישמרו תוכניות הטיפול וכל הזנה חדשה של תוכנית טיפול תתבצע על סמך התוכנית האחרונה לצורך מעקב ונגישות מירבית.

התוכנה תוצע לשימוש משפחות ואנשי טיפול במחיר סמלי לשימוש בודד (עשרות שקלים) , חבילת שימושים או רשיון שנתי המחיר ליצירת תוכנית טיפול  בודדת יהיה נגיש לכל כיס, זאת בהשוואה למאות ואלפי שקלים שעולה אבחון בתחום הדיבור.

זמן פיתוח התוכנה המשוער לפני השקתה נאמד בחצי שנה לערך

  (צפי להשקת תוכנה - ינואר 2019)

אנו מבקשים את עזרתכם במימון החלק האחרון בפיתוח התוכנה. החלטנו על גיוס המונים לשם סיום פיתוח התוכנה משום שזאת הדרך הנכונה והמתאימה ביותר – המונים למען המונים.


התמיכה הציבורית

. אתם יכולים לקחת חלק בפיתוח כלי ייחודי בעולם הטיפול אשר יאפשר נגישות מירבית במחיר סמלי לבניית תוכנית טיפול בדיבור לכל ילד הזקוק לכך ברחבי העולם. זוהי המצווה והשליחות שלנו- להפיץ את הידע והתובנה הזאת לכל נדרש ובמחיר שווה לכל נפש.

 מחכות לכם תמורות נאות ומשמעותיות במדרגות התמיכה השונות. נשמח לכל תמיכה, קטנה כגדולה, ונשמח להעניק תשורות מהידע המקצועי שלנו בצורות שונות. 

 אנו מייצרים שינוי משמעותי בעולם הטיפולי בעצם הנגשת הידע המקצועי למשפחות ומתן האפשרות למשפחה לפעול עם ילדם. אתם יכולים לעזור ולהיות חלק מהשינוי הזה!

בברכה ,

דר אלעד ושדי

מנהל מרכז יעל

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.