BINDU מרכז תרמילאים בהודו
הפרויקט של
נטע מנור ויפתח קלין
הקמת BINDU מרכז לתרמילאים בהודו! באמצעות תמיכתכם נוכל לסייע לכמה שיותר צעירות וצעירים לאזן בין המסע לבין שגרת החיים.
106%
63,250
מתוך 60,000
0
נותרו
170
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 26/07/2018

אנחנו מזמינים אתכן ואתכם לתמוך בהקמת מרכז  

BINDU בהודו, שמטרתו להעניק מגוון כלים

 לתרמילאים, שיסייעו ביצירת איזון בין החופש

 הטוטאלי שהודו מציעה, החוויות מהשירות הצבאי 

והחזרה אל שגרת החיים.  

המטרה: 

מדי שנה, קרוב ל- 40,000 צעירים יוצאים לטיול בחו"ל. הטיול הוא מעין מסע פנימי, בו מוסרות שכבות והגנות ומתגלים הכוחות והחסמים של כל אחד ואחת.  מעבר לנופים המדהימים ולתרבויות החדשות, חווים התרמילאים תחושה אדירה של חופש מוחלט, אחרי שנים של הימצאות בתוך מסגרות. הם מתנתקים ממוסכמות, מההורים, מהציפיות, מהלחץ הביטחוני והכלכלי, מהמותר והאסור. אנחנו מזהים במסע הזה הזדמנות חד פעמית, רגע לפני שהם חוזרים למירוץ החיים המחייב והמאתגר, לתת כלים שיסייעו לתרמילאים לקבל החלטות, לעבד חוויות, לבטא את עצמם ולהתעצם.  

מרכז BINDU

בינדו (bindu) בשפת ההינדי הוא המרכז, הגרעין הפנימי, הפוטנציאל, מי שנולדנו להיות. המרכז ימוקם בבית שכור ויהווה מרחב המאפשר קיום סדנאות ותהליכים אישיים ויפעל במתכונת עונתית, חצי שנה בדרום הודו, בחוף קודלי הסמוך לגוקרנה וחצי שנה בצפון הודו, בואשישט, בהתאם לתנועת התרמילאים. מרכז BINDU יציע מגוון של אפשרויות וכלים, כך שכל אינדיבידואל ימצא בו מקום: סדנאות ומעגלי שיח סביב התכנים של זהות, מגדר, זוגיות ומיניות; התנדבות WIN WIN - לקהילה ולעצמי ; סנגור עצמי - כוחות וחסמים ומחשבות על העתיד; שיח קבוצתי בעקבות השירות הצבאי ;סדנאות תאטרון וכתיבה; תהליך אישי בשיטת גרינברג, שמשלב מגע ושיחה ומטרתו לקרב את האדם אל הפוטנציאל הבסיסי שלו; סדנאות למשפחות עם ילדים. התכנים יותאמו לצרכים המשתנים של התרמילאים. המרכז יעבוד בשיתוף פעולה מלא ומיטיב עם כלל הארגונים שעובדים עם תרמילאים בהודו. במידת הצורך והרצון, המרכז יכווין צעירים לתהליכי המשך עם ארגונים הפועלים בארץ. הפעילות במרכז תהיה בתשלום סמלי ('דמי רצינות'), כדי לייצר תהליכים קצרי טווח משמעותיים ואפקטיביים. 

מי אנחנו?

יפתח ונטע, זוג צעיר, הורים לשני ילדים, מעיין ואור. גדלנו בעין המפרץ ובגבעת ברנר. שירתנו בצבא ויצאנו למסלול של טיול, לימודי תואר והקמת משפחה. לאורך כל חיינו הבוגרים עסקנו בחינוך ובעשייה חברתית. במירוץ החיים המשפחתי שלנו, עצרנו לפני כמה חודשים והבנו שהקמת מרכז BINDU יענה על צורך אמתי, באופן המשלב את ניסיון חיינו וניסיוננו המקצועי.  

יפתח בעל תואר ראשון בחינוך מיוחד ותואר שני בלימודי הגירה ושילוב חברתי, איש חינוך וקהילה, בעל ניסיון רב בעבודה עם צעירים (ניסיון מקצועי: הכנפיים של קרמבו, 'שכולו טוב', 'פותחים עתיד', הקמת בית ספר לילדי כפרים בקניה, התנדבות עם יתומים חולי HIV באתיופיה, ניהול מערכות חינוך בלתי פורמאלי) 

נטע אשת חינוך וקהילה, מדריכת תיאטרון קהילתי, שחקנית בתיאטרון פלייבק ומדריכה בשיטת גרינברג (ניסיון מקצועי: הקהילה הטיפולית מלכישוע, מרכז מעשה, חינוך והוראה, חינוך בלתי פורמאלי, הקמת קהילת מחנכים)

בחודשים האחרונים נפגשנו ושוחחנו עם רבים וטובים, בעלי ידע וניסיון, למדנו והחכמנו. התכנים כתובים, הסדנאות מוכנות, הלב משתוקק והידיים כבר נשלחות לגעת. 

אנחנו מתכוונים לצאת לדרך באוקטובר 2018! באמצעות תמיכתכם נוכל להגיע לכמה שיותר צעירות וצעירים ברגע המשמעותי הזה של חייהם. רק אם נגייס את מלוא הסכום, נוכל לממש את הקמת המרכז! 

אנחנו מזמינים אתכן/ם לתמוך בהקמת BINDU מרכז לתרמילאים בהודו, ולקבל בחזרה תשורות נדיבות המורכבות מהכישרונות, הכישורים ותחומי העניין והעיסוק של רבים וטובים, רבות וטובות. תודה מכל הלב. 

בינדו. להיות. לעשות. BEING. DOING. BINDU