כל הפרויקטים
בונים אופוזיציה - Koobeca
הפרויקט של
שרון סלמון
רשת חברתית מבוססת חופש ביטוי ללא "חוקי קהילה". אם גם אתם מרגישים שחופש הביטוי בסכנה ברשתות החברתיות הצטרפו אלי. גיוס ראשוני להקמת פילוט.
102%
30,660
מתוך 30,000
0
נותרו
99
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 29/06/2018

בונים אופוזיציה לרשת

מקימים רשת חברתית מבוססת פרטיות וחופש ביטוי...

אני מזמין אתכם להשתתף בגיוס הסכום הנדרש

להקמה של הרשת. 

בשלב הראשון שלה עד 100000 חברים.

כפי שראיתם בסרטון (סיפור אמיתי שלי) דברים מוזרים קורים ברשת החברתית. זה לא סוד שיש הרבה אנשים שנחסמים ולפעמים ממש מועפים מהרשת. יש לא מעט מקרים קיצוניים של אנשים מפורסמים שהדף שלהם הועלם.גם אם אין שום דבר שאני מסכים עם אותם אנשים,משפט ליברלי ידוע אומר "אני לא מסכים אתך על דבר אבל אני אלחם שתאמר את דעתך".

חופש ביטוי זה לא סתם עקרון יפה. זאת אידאולוגיה פרגמטית שטוענת שצריך לאפשר מלחמת רעיונות חופשית (לכל רעיון) והרעיונות הטובים תמיד ינצחו בסוף.

בעזרת התמיכה שלך נוכל לצאת לדרך חדשה בעולם הרשתות החברתיות.

מהי Koobeca ?

קודם כל מקור המילה באנאגרמה (היפוף סדר) על שמה של הרשת החברתית הפופולרית.

בחרתי בה באופן סמלי כדי להדגיש שמבחינת חופש הביטוי koobeca היא ההיפך המוחלט.

הרעיון הוא להקים רשת חברתית עם רוב היכולות שיש כיום בפייסבוק אבל ברוח שונה של חופש ביטוי.

אין לי יומרה  להחליף את הרשת הענקית אלה לחיות לידה ולספק אלטרנטיבה ובמה לכל הרעיונות והויכוחים והדיונים שלא יתקבלו בעין יפה ברשת החברתית כיוון שהם מפרים כל מיני חוקי קהילה או לא תקינים פוליטית מספיק למרות שהם עומדים במבחן חוקי המדינה או חוקת ארצות הברית לצורך העניין. ב koobeca אף אחד לא יחשוש שפתאום יעלימו לו את הדף אאוט אוף דה בלו.גם במקרים של עבירה כל אזרח זכאי להליך הוגן.

מי שסולד מכל רעיון ה SAFE SPACES ימצא נחמה ברשת הזאת ובפייסבוק יוכל להמשיך לשתף תמונות של חתולים מצחיקים בלי להעליב בטעות אף אחד.

אלטרנטיבה לרשתות קיימות

אז כמו שאמרתי אין כוונה לקום מחר בבוקר ולהחליף את פייסבוק או טוויטר.הכוונה היא להתחיל לייצר אלטרנטיבה מעניינת. צריך לזכור גם שגם פייסבוק התחילה בקטן.

הכוונה להעמיד על הרגליים רשת חברתית מתפקדת שתתמוך בשלב הראשוני (עד שנה) בכ 100000 משתמשים. כאשר הרשת תגדל יתבצע גיוס נוסף כדי לגדול ולהתרחב בהתאם.

מסתבר שלצורך כך ניתן להשתמש ברשתות שמוכנות לקניה על המדף. ישנו ענף פעיל של רשתות חברתיות קטנות לאירגונים. בדרך כלל זה כמה עשרות אלפים אבל מבחינה ארכיטקטונית אין מניעה גם לתמוך ביותר זה רך שאלה של חומרה והיום גם זה על המדף בשירותי הענן.

מלחמה בפרופילים מזוייפים

אחת הרעות החולות של הרשת החברתית היא תופעת הפרופילים המזוייפים.

הדבר נותן פתח למתלהמים,נוכלים ואף עבריני מין ופדופילים.

בקובקה יש אפס סבלנות לתופעות כאלה.חופש ביטוי אינו חופש שיסוי ובטח שלא עברינות.

שתי דרכים שכרגע מתוכננות הן:

1. דמי מנוי. מחיר סימלי של $1 בחודש (פחות או יותר) הוא מספיק כדי לנקות חלק נכבד מהתופעה.

2. כניסה באמצעות הטלפון. כמו בוואטסאפ גם בקובקה תהיה חובה לפתוח חשבון שמחובר למספר טלפון. הרשת הזאת לא מתאימה למי שמנסה להתחבא.זאת רשת לגלויי פנים וגלויי עיניים.

שמירה על פרטיות המשתמשים

אם כבר הפוכים אז עד הסוף. koobeca מבוססת על דמי מנוי אז אנחנו פחות באטרף לצוטת ולעקוב אחרי כך פיפס שלכם. הזכות לפרטיות כמו הזכות לחופש ביטוי היא מעל הכל. שום דבר לא יעשה ללא הסכמה מפורשת של המשתמשים תוך וידוי שהם מבינים למה הם מסכימים.גם פחות חשוב לנו שתהיו דבוקים למסך 24/7 . אנחנו פה לשרת אתכם לא ההיפך.

מה אפשר לעשות ב 30 אלף ש"ח ?

מסתבר שלא מעט. מכיוון שעבר כבר הרבה זמן מאז שהרשתות החברתיות פרצו לחיינו, תוכנות להקמה של רשתות הפכו למוצר מדף. ניתן לקנות קוד מוכן לרשת חברתית גם ל web , גם ל Android וגם ל iPhone.

כמו כן בעזרת הנסיון שלי ועם עזרה בסכום נמוך של נותני שירות מקצועיים ניתן להתקין את הכל בפלטפורמת ענן ולהיות מוכנים תוך מספר ימים.

בסכום הנוסף שישאר נפרסם את הרשת במידת הצורך.

כל מה שאני מציג מבוסס על מה שניסיתי ובחנתי בעצמי וליבנתי עם הספקים השונים.

בקרו אותנו גם ב באתר וגם בדף הפייסבוק

אתם לב העניין

חשוב לזכור ! רק בזכות גיוס מוצלח של 100% הפרויקט יצא לאור.

רק ביחד אתכם koobeca תקום כי מעבר לתמיכה הכספית ההשתתפות שלכם תתן גושפנקא למקום של רשת חברתית חופשית לצד הרשתות הקיימות.

וחוץ מזה יש תשורות מגניבות ושוות 

בואו נעשה את זה! Let's make free speech great again :)

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.