כל הפרויקטים
אני במתנה
הפרויקט של
אמיר זמורה
בשיתוף
בנק פועלים - למען הקהילה
"אני במתנה" - ערכת קשיבות, ספר וקלפי רגשות, שמלמדת ילדים כיצד לקבל את עצמם כמו שהם. בתמיכתך ננגיש את הפרוייקט לכל ילד וילדה בישראל. תודה!
103%
61,897
מתוך 60,000
0
נותרו
256
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 30/06/2018

"אני במתנה"

הורים וילדים, משפחות, צוותי הוראה בגנים ובתי ספר יסודיים, אנשי ונשות טיפול, וכל מי שרוצה לראות יותר ילדים מאושרים: 

בואו להיות שותפים להצלחה - תמכו בהדפסה ובהפצת ערכת הקשיבות (מיינדפולנס) הייחודית!

הספר "אני במתנה" וערכת קלפי רגשות, שעוזרים לילדים ללמוד בשמחה


"להיות מי שאתה, כפי שמוגדר הכי טוב בספר "אני במתנה" של היועץ והמטפל אמיר זמורה, זה לקבל את עצמי כמו שאני ולאהוב את זה. זה נעים ומרגיע באופן שלא ציפיתי".

קובי מחט, ערוץ 2.ילדים הולכים בשמחה לבית הספר? יש דבר כזה??? 

מסתבר שכן!


בילדותי סבלתי במשך רוב שנות בית הספר, הרגשתי חנוק. גיליתי שכאשר מנסים להתאים את הילדים למערכת - כולם מפסידים. 
את ארבע הבנות שלי כבר גידלנו אחרת, מתוך הקשבה וכבוד לייחודיות ולכישורים של כל אחת מהן. התוצאה: הן קמות בבוקר בשמחה, לומדות מתוך הנאה ומצליחות לפתח את הכישורים שלהן, גם בתוך מערכת החינוך הרגילה!
את הידע והניסיון שאפשרו לנס הזה לקרות ארזתי בערכת קשיבות ייחודית, שמורכבת מהספר "אני במתנה", ומערכת קלפים המאפשרים לכל ילד לבטא את עצמו בשמחה.

מאות ילדים ברחבי ישראל כבר מקבלים את עצמם במתנה ולומדים בהנאה כיצד להתנהל ברוגע, בקשב ובריכוז

בזכות תמיכתך יתאפשר לעוד ועוד ילדים לקבל את עצמם במתנה.

בואו להיות שותפים למהפיכה השקטה של החינוך בישראל. 


  "זה נורא מתחבר אלי. עכשיו אני יותר מתחברת לחברים שלי, יותר מכל הימים". 

נועה, ילדה שמשתתפת בתוכנית


הספר וערכת הקלפים נוצרו ע"י אמיר זמורהואנשי חינוך וקשיבות מעמותת אח"י  - אלטרנטיבות חינוך בישראל, המטמיעה את גישת הקשיבות (המיינדפולנס) במערכת החינוך בישראל. עוד על העמותה המיוחדת הזו אפשר לקרוא למטה. 

הפרוייקט הוא חלק מרכזי בתוכנית העבודה של  העמותה בכיתות היסוד של מספר בתי ספר בארץ. הוא זכה לסיקור תקשורתי נרחב ואוהד ולתגובות נרגשות של אנשי חינוך והוראה. אז חשבנו שזה מגיע לכל ילד וילדה בישראל. לא ככה?


  "כיתות רגועות ושלוות יותר. התמודדות קלה יותר עם בעיות רגשיות ועם לחצים, ומורות שבאות להגיד תודה. זו תוכנית שמביאה לרוגע ולאקלים מיטבי בבית הספר כולו. אני ממליצה עליה בחום." 

דורית נבו, מנהלת בית ספר אופק ברמלה. 


ערכת "אני במתנה" - מהפיכה של אהבה

ילדים שלומדים לקבל את עצמם באהבה גדלים להיות אנשים מאושרים 

גישה ייחודית זו מוצגת בספר "אני במתנה" שמלמד קשיבות להורים וילדים. הספר וערכת קלפי הרגשות הייחודית, מאפשרים לילדים ללמוד לזהות את הקושי בגוף ומעניקים כלים להתמודדות רגשית עם לחצים. צעדים פשוטים שכל ילד וילדה יכולים לתרגל כדי לזכות ברוגע, ריכוז ושיפור בהישגים. 


 "אני מרגיש שירדה לי אבן מהלב". 

עידו, ילד שמשתתף בתוכנית


את הספר "אני במתנה" מלווה ערכת קלפי רגשות חדשה, הבנויה מקלפי תמונות וקלפי מילים של רגשות ומצבים. קלפים איכותיים המודפסים בגודל A5 (חצי מ A4) הגדול מקלפים רגילים. הקלפים הם כלי עזר נפלא להורה, למורה או למטפל, לעזור לילדים לילדים לתת לרגשותיהם שמות וביטוי, ולשתף במצבים בהם הם נתקלים בחיי היום יום. את הקלפים מלווה מדריך עבודה והצעות לפעילות.


"התוכנית היא כמו נקודת אור כאן בבית הספר, היא רגע של שפיות, של שלווה בתוך המרוץ המטורף הזה. זה צריך להיות בכל כיתה". 

נועה גולדברג, פסיכולוגית ויועצת חינוכית. התמיכה בפרוייקט היא השקעה בדור העתיד. בלי מרכאות.  

הפעילות בבתי הספר נעשית כולה דרך העמותה שלנו שנקראת אח"י – אלטרנטיבות חינוך בישראל. העמותה הוקמה לפני כשש שנים ע"י עדי דביר, לזכרו של אחיה, רועי קלר, שנהרג בפעילות צבאית. יו"ר העמותה הוא משה חורב, זוכה פרס בטחון ישראל ומנכ"ל אורקל לשעבר. גם אני זכיתי להימנות על מייסדי העמותה ופעיליה. 

אנחנו מכשירים מנחי קשיבות (מיינדפולנס) לחינוך שעובדים עם הילדים, הצוות ולעיתים גם את ההורים, בבתי ספר ברחבי הארץ, ברמלה, יהוד, גבעת אולגה ועוד.

כל הבכירים בעמותה פועלים בהתנדבות פרט למנחים שכמובן מקבלים תשלום על ההנחיה. השאיפה שלנו היא להביא את ההשפעה המבורכת של הקשיבות לכלל מערכת החינוך בישראל.

בתי הספר בהם אנחנו פעילים מדווחים על שינויים מרחיקי לכת באקלים החינוכי. ירידה דרמטית באלימות, שיפור בהישגים, שיפור ביחסים בין הילדים לבין עצמם, בינם לבין המורים ואפילו בינם לבין ההורים. ובעיקר, הילדים מגיעים בשמחה ללימודים.

בית הספר ביהוד לדוגמה, היה מסווג בקו האדום מבחינת אקלים בית ספרי. השבוע סיפרה לי המנהלת שם, ורד מזרחי,  שהם עלו בדירוג בארבע השנים שאנחנו פועלים איתם והשנה הגיעו לציון 91 (!) . 

כל ההכנסות מופנות להמשך פיתוח הפרוייקט החינוכי "אני במתנה" . רק כשנגיע יחד למלוא סכום הגיוס הפרויקט המיוחד הזה יוכל לצאת לפועל. 

נשמח ונעריך את תמיכתכם בנו במדרגה אחת או יותר (מומלץ!) וכמובן הרגישו בנוח לתמוך בסכום גבוה יותר מהכתוב בכל מדרגה.


  "זה ספר מקסים וחשוב שכל ילד בעולם יקבל אחד. עכשיו הייתי קונה אותו לאחיין שלי".

איילון נופר, מייסדת "מיומנה".


עתה בזכות התמיכה הנדיבה שלכם, ערכת "אני במתנה" תהיה נגישה לאלפי ילדים בכל הארץ, למורות, גננות ולמטפלים!

תודה!


"אני פשוט מרגיש יותר טוב". 

רועי, ילד שמשתתף בתוכנית.