כל הפרויקטים
הונדה VFR אדומה - הספר
הפרויקט של
מתי רוזנגרט
מנקודת השבר בחברה הישראלית, בעקבות רצח רבין, מתחיל מסע על אופנוע לאורכה של המדינה על מנת לבחור בחיים ולא בטביעה אטית בביצה שיצרנו.
102%
32,630
מתוך 32,000
0
נותרו
176
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 26/06/2018

הנכם מוזמנים לקחת חלק בהוצאת ספרי "הונדה VFR אדומה" הספר "הונדה VFR אדומה" מדבר על חיינו בארץ. דתיים וחילוניים, ימין ושמאל, קנאים שאיבדו את שפיותם ללאומנות וליבראליים קוסמופוליטים, יהודים וערבים שמובילים אותנו בנון שרלנטיות אל הגיהינום. ועדין יש תקווה אם נבחר בדרך הסובלנות ההדדית. הסיפור יוצר דו-שיח בין אנשים, שמגיעים מתפיסות עולם שונות אחרי זעזוע אישי, כשל אחד מהם מנסה להבין כיצד להמשיך ולבנות מחדש את עולמו בביתו ובסביבה הישראלית.


מתוך הספר - פתיחה של  החלק  האחרון

את החלק הזה אני כותב כמכתב פרידה, כהקדשה. אני רוצה לספר את שהתרחש באותם עשרה ימים ראשונים של חיים. אני חייב להודות שלא היה לי קשה. למעשה היה כל כך נעים להיות לבד בלי כל עול נוסף, עם אחריות על חיי ולא יותר מזה. גם בשביל פילקי היו אלו ימים של חיפוש עצמי. הוא היה מהורהר כמעט כמוני, דיבר איתי כמו חבר נפש ולא חולה שמבקש את עזרתו. מאין יכולתי לדעת שהד"ר היה רוכב אופנוע משחר נעוריו. לא יכולתי לדמיין שההונדה האדומה שלו יהיה הרכב שיחזיר אותנו אל האדמה ולא אל הגיהינום. צמוד אליו על המושב האחורי, היינו כזוג אוהבים שחצה אל המדבר דרומה לאילת. מעולם לא רכבתי על אופנוע, לא כנהג ולא כנוסע.  בתחילה פחדתי. לא ידעתי כיצד עלי להתיישב על המושב האחורי, אפילו כיצד לעלות עליו לא ידעתי. כאשר התיישרתי גרמתי לחוסר שיווי משקל של הרכב הדו גלגלי, שנתן תחושה של לוליין שצועד על חבל דק. כשנשענתי לפנים מצאתי את גבו הרחב של ד"ר פילקנשטיין שגרם לי להירתע ושוב לטלטל את המפלצת האדומה לכל הכיוונים. ליד ים המלח, בסופן של הירידות התלולות מירושלים, כשהחום שטף את הגוף בנחשול אדיר של זעה נרגעתי והשלמתי עם העובדה שאני אבלה את הימים הקרובים כשראשי צמוד לכתפו של פילקי וחזי נשען על גבו הרחב. הוא לא הראה חוסר נוחות וחיכה שכבר אשלים עם המצב המוזר שנקלעתי אליו ואתגבר לבד על המלכוד שהכנסתי את עצמי.


דבר נוסף

לפני שנה פרסמתי את הספר "מה אתה עושה?". הוא  נכתב מתוך צומת בה חברו שנים של כתיבה, קריאה, ומותו של אבי. הדמות שמובילה את הטקסט, שכולו דמיוני אך יחד עם זאת אמתי, הבקיעה לתוך רחובות תל אביב שעוטפות אותה לאורכם של הדפים. הטקסט, מלא אהבה אך גם מנוקד בניצוצות של התפכחות, מוביל את הקורא בזהירות רבה, בתוך המבוך של תל אביב שהיא כעיר וגם כמטפורה מקיפה את הדמויות .

כל אחת מהאפשריות של "התמיכה בפרויקט" כוללת בתוכה קריאה של אחד או שניים מהספרים שכתבתי בפורמט של ספר דיגיטלי, ספר פיזי, מהדורה חתומה - או אפילו ביקור שלי, אצלכם בסלון.

אני מבקש את השתתפותכם בהוצאת הספר "הונדה VFR אדומה", כיוון שעל רקע המציאות הנוכחית, הוא נוגע, בצורה אופטימית, במועקה שנמצאת בכל אחד מאתנו על רקע האירועים הפוליטיים במדינה. אני מקווה לגייס 32 אלף ש"ח לצרכי הוצאת הספר שכבר נכתב, אך עבר רק עריכה ראשונית ולכן כל תמיכה חשובה.

אשמח לשוחח עם כל אחד ממכם,

קריאה נעימה,

מתי רוזנגרט