כל הפרויקטים
פסטיבל נפגשות
הפרויקט של
פרנקל איילה
בואו לתמוך בפסטיבל לאמנויות הבמה ששם את הקול הנשי במרכז, ופועל לקידום ערכים חברתיים- פמיניסטיים דרך תרבות ואמנות.
114%
22,810
מתוך 20,000
0
נותרו
120
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 10/06/2018

בואו לתמוך בערכים חברתיים- פמיניסטיים ולקחת חלק בפעולה של אמנות חיה. פסטיבל נפגשות לאמנות מופע פמיניסטית עולה זו שנה שניה במרכז כלים בבת ים. 

הפסטיבל עדיין לא נתמך על ידי משרד התרבות ורק בזכות התמיכה שלכן.ם. הפסטיבל יוכל לצאת לאור! 

פסטיבל נפגשות הוא פסטיבל לאמנויות הבמה ששם את הקול הנשי במרכז הבמה, ופועל לקידום ערכים של סולידריות נשית, שוויון ורב- תרבותיות דרך תרבות ואמנות.הגענו ליעד של 20,000 שמאפשר לנו את להוציא את 'פסטיבל נפגשות' לאור! תודה תודה תודה מקרב לב לכל מי שתמכ.ה  וגרמ.ה לזה להתממש. 

אנחנו ממשיכות בגיוס, ומכוונות ליעד חדש של 25,000 ש"ח. כל תמיכה תתן לפסטיבל הזה את היכולת להמשיך להתרומם ולצאת החוצה לעולם! כל תמיכה תעזור, ויש עוד שפע של תשורות יפייפיות לבחור מתוכן. מוזמנות.ים בחום!

תודה לכם.ן!!

איילה וצוות כלים


מה זה פסטיבל נפגשות?

פסטיבל נפגשות הוא פסטיבל לאמנות מופע פמיניסטית.  

בפסטיבל עולים מופעים מתחום אמנויות הבמה כמו: תאטרון, מחול, פרפורמנס, מוזיקה, ספוקן וורד ועוד. 

המופעים כולם נוצרו על ידי נשים, ועוסקים בחוויה ובזהות הנשית. כך, ללא תיווך גברי, נשים מספרות את הסיפור שלהן בעצמן. 

היוצרות שנבחרות להעלות עבודתן בפסטיבל הן פורצות דרך בתחומן. כל אחת באה מרקע ומתפישה תרבותית אחרת ומביאה שפה בימתית מורכבת ועשירה. המופעים שמוצגים בפסטיבל עוסקים בתכנים פמיניסטיים- חברתיים ומביאים למרכז הבמה את הגוף מפרספקטיבה נשית, ומשמיעים את קולן שהושתק. הרעיון הוא להציג עשייה אמנותית אלטרנטיבית, כזו שבכוחה לדמיין וליצור מציאות אחרת.  


מיהן האמניות שמופיעות בפסטיבל השנה?

בתחום המחול:  הכוריאוגרפית גלית ליס תעלה בפסטיבל את היצירה GO.  ביצירה מופיעות נשים בגיל הבוגר. רובן רקדו בילדותן, ובנערותן נדרשו ע"י הוריהן להפסיק. נשים אלה חזרו לרקוד  וזאת בניגוד לתפיסה הרווחת המקדשת את הגוף הצעיר בכלל ואת הרוקד בפרט. "GO" הוא מניפסט לגוף הזה! הכוריאוגרפית אורלי פורטל תעלה יצירה מלאת יופי ועוצמה נשית: "פולחן האביב של פאריד אל -אטרש". בפסטיבל יעלו גם בכורות של הכוריאוגרפיות הצעירות אורטל אצבחה, שני בר דימרי, לורה קירשנבאום, נועה עטר ואיילה פרנקל.

בתחום התאטרון: הבימאית חנה ואזנה תתארח עם ההצגה המטלטלת "יולדות", סיפור האמהות- מחטיפת ילדי תימן מזרח בלקן ועד היום. הצגה זו מבקשת להביא לקדמת הבמה את קול האימהות של הילדים שנחטפו, ולמצוא את החיבור ביניהן לבינינו, הנשים והאימהות.

בתחום המוזיקה: הבריגדה התרבותית בערב בכורה של שירת הגירה נשית- אמניות יוצאות ברית המועצות במילים חוצות מולדות ושפות אם. יופיעו: קמילה, יעל חץ, מאיה זקס וריטה קוגן.


מי עומדות מאחורי הפסטיבל והקמפיין?

מנהלת הקמפיין, יוזמת ואוצרת הפסטיבל: איילה פרנקל

אני כוריאוגרפית ורקדנית עצמאית, חברה בעמותת הכוריאוגרפים. בשנים האחרונות העליתי יצירות בפסטיבל זירת מחול, פסטיבל בת ים הבינלאומי לאמנות ותאטרון רחוב, שבוע המחול הבינלאומי בירושלים, בפסטיבלים שונים באיטליה ובניו יורק ועוד. כרקדנית עצמאית עבדתי בין השאר עם להקת יסמין גודר ועם להקת בת שבע (פרויקט "כמויות"). בעלת הסמכה כמורה ליוגה אינטגרטיבית וטיפול בשיטת אילן לב. בעברי, רקדתי ריקודים סלוניים ולטינו אמריקאיים והייתי אלופת הארץ בתחום. 

הצורך שלי ליזום את פסטיבל נפגשות נובע מההבנה שהחוויה שלי היא לא אישית, אלא מדובר בחוויה קולקטיבית. נשים עדיין מופלות בכל תחומי החיים, והדרך שלי לדבר על זה ולנסות ולייצר שיח סביב זה, היא אמנות. זה האקטיביזם שאני פועלת דרכו: אקטיביזם דרך אמנות. אני חווה שדרך עשייה אמנותית ניתן להנחיל ערכים של שוויון, רב תרבותיות וסולידריות. אני מאמינה שדרך שימוש בדמיון, יצירתיות, הבעה, ושיתוף פעולה ניתן לחנך, לשנות תפישות ולהשפיע על המבנים הקיימים. הפסטיבל הוא פלטפורמה להגיע לקהל הרחב, לדבר על הערכים הללו, ודרך התקשורת האלטרנטיבית שמציעה האמנות של הגוף, להביא לשינוי.    

המוסד שמארח ותומך בפסטיבל: מרכז כלים

מרכז כלים הוא גוף לעבודה כוריאוגרפית שפועל בבת ים. 'כלים' הוא בית למחול עכשווי ומקום למחשבה, נסיינות יזמות ואימון בכוריאוגרפיה. כלים מונע מתוך רצון לחקור את הקשרים בין יוצר\ת, יצירה , קהל וקהילה, ומתוך תפיסת הכוריאוגרפיה כפרקטיקה המתרחבת אל תחומים נוספים מעבר למחול. אנו רואים בעצמנו כקהילת יוצרים מנהיגים, מובילים, ומעורבים בסביבה. 'כלים' מקדם יוצרים/ות מתוך מחויבות לטפח רעיונות יצירתיים בעלי איכות אמנותית, ומביא אל סדר השיח את האישי, האנושי והפוליטי המתגלם בגוף. המרכז הוקם מתוך הקשבה, שיתוף והענות ליוצרים/ות ולמעשה היצירה, ופועל על פי ערכים אלה המהווים את יסודותיו.

מנכ"לית מרכז כלים: תמר פלדמן בן חנן \ מנהלת אמנותית ומקימה שותפה של מרכז כלים: ענת דניאלי  \ מנהלת תחום חינוך וקהילה ומקימה שותפה: טל גרבינסקי עמישי \ הפקה: מורן בש \ ניהול רשתות חברתיות: הדס אנטמן \ ייזום ופיתוח פרויקטים: משה שכטר אבשלום


אנחנו מודות לכן.ם מקרב לב על התמיכה שלכן.ם, 

רק עם התמיכה שלכן ועם הצלחה של 100% גיוס הפסטיבל יוכל לצאת לאור!

אתן.ם מוזמנות לבחור תשורה שתאהבו מתוך מדרגות התמיכה

ואנחנו מקוות מאוד לראות אתכן.ם בפסטיבל ביולי במרכז כלים בבת ים :)   


עיצוב גרפי: מיכל בלסן


 

פולחן האביב של פריד אל אטרש, של הכוריאוגרפית אורלי פורטל. 

צילום: נטשה שחנסGO! מופע המחול של הכוריאוגרפית גלית ליס עם נשים בגיל הבוגר. יולדות הצגה בבימוי חנה ואזנה גרינולד, סיפור האמהות- בעקבות פרשת חטיפת ילדי תימן.WORD! מופע מחול בבכורה של הכוריאוגרפית לורה קירשנבאום. צילום: יזהר דמטר
ריטואל 88, מופע מחול של הכוריאוגרפית אורטל אצבחה.עוד מידע מפורט על תוכנית המופעים של הפסטיבל ולינק לרכישת כרטיסים באתר של מרכז כלים:

 http://kelim.tagonet-ltd.com/shows.php 

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.